En Az Parayla Vatandaşlık Satın Alabileceğiniz 10 Ülke


72
721 Paylaşım, 72 points

Herkesin doğup büyüdüğü ve vatandaşı olduğu bir ülke mutlaka vardır. Ancak kim istemez ki ikinci bir ülkenin vatandaşı olabilmeyi? İlk söylendiğinde oldukça zorlu bir süreç gibi görünmesine rağmen aslında ikinci bir vatandaşlık sanıldığı kadar zor değil. Günümüzde birçok ülke para karşılığında vatandaşlık satışı yapıyor. Böylece bedelini ödeyerek istediğiniz ülkenin vatandaşı olabiliyorsunuz. Bu yazımızda size en az ücret ile vatandaşı olabileceğiniz 10 ülkeyi hazırladık.

En Az Parayla Vatandaşlık Satan Ülkeler Hangileri?

Adı çok duyulmuş ya da az bilindik hiç fark etmez birçok ülke vatandaşlığını belirlenen ücretler karşılığında satıyor. Bu ülkeler arasında çok yüksek ücret talep edenler olduğu gibi çok az ücretler isteyenler de bulunuyor. Amaç bir ülkenin daha vatandaşlığına girmek ise işte size en az parayla vatandaşlık veren 10 ülkenin listesi;  1. Letonya
  2. Lucia
  3. Dominika
  4. Malta
  5. Portekiz
  6. Yunanistan
  7. İspanya
  8. Kanada
  9. Yeni Zelanda
  10. Amerika Birleşik devletleri

En az parayla vatandaşlık veren ülkeleri biraz daha yakından inceleyelim…

Letonya

Letonya vatandaşı olmak için 64 bin Euro kadar ücret ödemeniz gerekiyor. Ödediğiniz bu ücret size ülkede 5 yıllık oturma izni sağlıyor. Letonya’da 5 yıl oturan bir kişi, ileride bu ülkenin vatandaşı olmak istediğinde bu süre oldukça önemli bir referans olarak kullanılabiliyor ve ülke vatandaşlık hakkını tanıyor. Böylelikle 64 bin Euro karşılığında Avrupa Birliği üyesi bir ülkenin vatandaşı olmuş oluyorsunuz.

St. Lucia

Karayipler’in oldukça tercih edilen ada ülkelerinden birisi olan St. Lucia, çok bilinmemekle birlikte dünyanın birçok ülkesi üzerinden vizesiz olarak seyahat edilebilen bir yer. Eşsiz bir doğaya ve manzaraya sahip olan bu adanın vatandaşı olmak için ülke ekonomi fonuna 100 dolar bağışta bulunmak yeterli oluyor. Bağışta bulunan kişiler talep etmeleri doğrultusunda ülke vatandaşlığına alınıyor.

Dominika

72 bin kişilik nüfusa sahip olan Dominika, dünyanın en küçük devletleri arasında yer alıyor. Oldukça beğenilen doğal güzelliklere sahip olan bu ülkeye devlet ekonomi fonuna 200 bin dolar yardım yaparak dâhil olabiliyorsunuz. Yardımınızın ardından talep ederseniz ülke vatandaşlığına alınıyorsunuz.
Malta

Akdeniz’in ada ülkesi olarak bilinen Malta, en az parayla vatandaşlık veren ülkeler arasında yer alıyor. Malta vatandaşı olmak için 150 Euro’luk devlet tahvili almak yeterli oluyor. Bu ücreti ödeyen herkes Avrupa Birliği üyesi bir ülkenin vatandaşı olma hakkına sahip oluyor.

Portekiz

Ülkenin Altın Vize Programı kapsamında ülkeye yapılacak 350 bin Euro ve üzerindeki emlak yatırımı sayesinde oturma izni alabiliyor ve oturma izni ile birlikte gerekli koşulları da yerine getirerek kolaylıkla Portekiz vatandaşı olabiliyorsunuz.

Yunanistan

Ülkemizin en yakın komşularından olan Yunanistan’ın vatandaşı olmak için 250 bin Euro değerinde bir yatırımda bulunarak oturma izni almak yeterli oluyor.

İspanya

Portekiz’de olduğu gibi Altın Vize Programı uygulayan İspanya, ülkeye 500 bin Euro değerinde emlak yatırımı yapanlara uzun süreli oturma izni ve ardından vatandaşlık veriyor.

Kanada
Göçmen ülkesi olarak da bilinen Kanada, ülkede yer alan eyaletlere yerleşme şartı ile 800 bin Kanada Doları yatırım yapan herkese vatandaşlık imkânı sunuyor.

Yeni Zelanda

Yeni Zelanda vatandaşı olmak için ülkeye 3 milyon Yeni Zelanda doları tutarında yatırım yapmak yeterli oluyor. Yatırım yapan herkese vatandaşlık hakkı veriliyor.

Amerika Birleşik Devletleri

En büyük ve vatandaşlığı en çok istenen ülkelerin başında yer alan Amerika Birleşik Devletleri öncelikle oturma izni veriyor. Oturum izni almayı başaranlar devlet tarafından belirlenmiş olan sektörlere 500 bin dolarlık yatırım yapmaları karşılığında ABD vatandaşlığına alınıyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

72
721 Paylaşım, 72 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
25
Şaşkın
Başarısız Başarısız
116
Başarısız
Komik Komik
98
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
24
Helal Olsun!
lol lol
62
lol
Aşk Aşk
48
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
26
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
108
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

3 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir