En Az İlköğretim Mezunu KPSS Şartsız 3 Bin 786 Memur Alınacak


81
794 Paylaşım, 81 points

Türkiye genelinde farklı kurumlara personel alım ilanlarına bir yenisi daha eklendi. Aynı anda birçok farklı kurum için yayınlanan ilan kapsamında toplamda 3 bin 786 personel alımı yapılacağı açıklandı. Bu yazımızda En Az İlköğretim Mezunu KPSS Şartsız 3 Bin 786 Memur Alınacak başlığının detaylarını anlatacağız.

Birçok kamu kurumu ve kuruluşu, kısa bir süre önce farklı pozisyonlarda değerlendirilmek üzere personel alımı yapacağını açıkladı. KPSS şartı olmadan işe alınacak olan adaylar, Türkiye’ nin farklı illerinde görevlendirilecek.EN AZ İLKÖĞRETİM MEZUNU KPSS ŞARTSIZ 3 BİN 786 MEMUR ALINACAK

Türkiye geneli için paylaşılan personel alım ilanı üzerinden toplamda 3 bin 786 adaya işe girme şansı verilecek. Farklı kurumlarda ve farklı kadrolarda görevlendirilecek olan adaylar, KPSS sınavına girmiş olmak zorunda da olmayacak.

En Az İlköğretim Mezunu KPSS Şartsız 3 Bin 786 Memur Alım ilanına başvuruda bulunmak için adayların öncelikle belirlenmiş olan şartlara uygun olması gerekecek. Şartlara uygun olan adayların başvuruları değerlendirmeye alınacak.

EN AZ İLKÖĞRETİM MEZUNU KPSS ŞARTSIZ 3 BİN 786 MEMUR ALIM ŞARTLARI NELERDİR?

En Az İlköğretim Mezunu KPSS Şartsız 3 Bin 786 Memur Alım başvurusunda bulunmak için öncelikle adayların belirlenmiş olan şartlara uygun olması gerekmektedir. En Az İlköğretim Mezunu KPSS Şartsız 3 Bin 786 Memur Alım başvuru şartları şu şekilde sıralanır;

 • 35 yaşından büyük olmamak
 • 657 sayılı devlet memurları kanununun 48. Maddesindeki şartları taşımak
 • En az ilköğretim mezunu olmak (başvurulacak kadroya göre ön lisans, dört yıllık eğitim veren lisans mezunu şartı da aranabilir)
 • Kadroya göre yaş ve eğitim kriterlerine uygun olmak

EN AZ İLKÖĞRETİM MEZUNU KPSS ŞARTSIZ 3 BİN 786 MEMUR ALIMI YAPAN KURUMLAR HANGİLERİDİR?

En Az İlköğretim Mezunu KPSS Şartsız 3 Bin 786 Memur Alımı yapan kurumlar şu şekilde sıralanır;

 • Sayıştay Başkanlığı
 • AİLE Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı
 • Milli Savunma Bakanlığı
 • Adalet Bakanlığı
 • Emniyet Genel Müdürlüğü
 • TÜBİTAK
 • Erdek Belediyesi
 • Karadeniz Teknik Üniversitesi
 • Dışişleri Bakanlığı
 • Merkez Bankası

SAYIŞTAY BAKANLIĞI PERSONEL ALIM KADROSU NEDİR?

Sayıştay Bakanlığı personel alım kadrosu olarak Denetçi Yardımcısı alımı yapılacak. Bakanlık, bünyesinde görevlendirilmek üzere 45 kişilik Denetçi Yardımcısı alımı yapacağını açıkladı. Başvurular ÖSYM üzerinden Eylül ayı içerisinde gerçekleştirilecek.

AİLE ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI PERSONEL ALIM KADROSU NEDİR?

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alım kadrosu olarak Türkiye genelinde 805 memur alımı yapılacak. Genel alım şeklinde gerçekleştirilecek olan bu alım kapsamında başvurular e – devlet sistemi üzerinden gerçekleştirilecek.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI PERSONEL ALIM KADROSU NEDİR?

Milli Eğitim Bankalığı personel alım kadrosu olarak MSB NATO POL tesislerinde görevlendirilmek üzere 94 adaya şans verecek. 25 farklı şehirde görevlendirilecek olan adaylar başvurularını İŞKUR üzerinden gerçekleştirecek.

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIM KADROSU NEDİR?

Adalet bakanlığı personel alım kadrosu olarak İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcısı alımı yapacak. 1100 kişilik kadro ayıran bakanlık, başvuran adaylar arasından şartlara uygun olan adaylara işe girme fırsatını verecek.

EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ PERSONEL ALIM KADROSU NEDİR?

Emniyet Genel Müdürlüğü personel alım kadrosu olarak lise mezunu 400 adaya şans verecek. Bekçi olarak görevlendirilecek olan adaylar başvurularını Polis Akademisi üzerinden gerçekleştirebilecek. Adaylar, Ekim ayına kadar başvuru işlemlerini gerçekleştirebilecek.

TÜBİTAK PERSONEL ALIM KADROSU NEDİR?

TÜBİTAK personel alım kadrosu olarak toplamda 92 kişiye şans verecek. TÜBİTAK bünyesinde çalışabilmek için başvuruda bulunacak olan adayların belirlenmiş olan şartlara uygun olması gerekecek.

KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ PERSONEL ALIM KADROSU NEDİR?

Karadeniz Teknik Üniversitesi personel alım kadrosu olarak 2 kişiye şans verecek. Temizlik görevlisi olarak işe alınacak olan adaylar, başvurularını İŞKUR üzerinden yayımlanan başvuru formunu doldurarak gerçekleştirebilecek.

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI PERDONEL ALIM KADROSU NEDİR?

Dışişleri Bakanlığı personel alım kadrosu olarak Büyükelçilik ve Başkonsolosluklarda görevlendirilecek adaylara şans verecek. Adayların sözleşmeli olarak sekreterlik görevi için işe alımı gerçekleştirilecek.

MERKEZ BANKASI PERSONEL ALIM KADROSU NEDİR?

Merkez Bankası personel alım kadrosu olarak 45 adaya şans verecek. İstanbul ve Ankara illerinde görevlendirilecek olan adaylar uzman kadrolarında değerlendirilecek. Başvuru işlemleri Eylül ayının sonuna kadar gerçekleştirilebilecek.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

81
794 Paylaşım, 81 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
48
Şaşkın
Başarısız Başarısız
12
Başarısız
Komik Komik
120
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
48
Helal Olsun!
lol lol
84
lol
Aşk Aşk
72
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
48
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
12
Kazandım!
Pinar

Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Lise 2 den terk etmekteyim şuan aşçiyim iş ilaniniz için başvuru yapmiştim en orta okulu mezunu olmak şartiniz varmış iyi günler dilerim