En Avantajlı Altın Hesabı Hangi Bankalardadır?


64
625 Paylaşım, 64 points

Banka müşterilerinin en fazla tercih ettiği hesap türlerinin başında altın hesabı gelir. Altın hesabı, müşterilerin altın tasarruflarını güvenle saklamalarını sağlayan yöntemdir. Küresel piyasaların gözde yatırım araçlarından birisi altın hesabı olarak nitelendirilir. Bu yazımızda En Avantajlı Altın Hesabı Hangi Bankalardadır sorusuna cevap vereceğiz.

ALTIN HESABI NEDİR?

Altın hesabı, geleneksel yatırımcıların bir garanti olarak gördükleri altın, gümüş, platin, ziynet eşyası gibi değerli mücevherlerin yatırılabildiği bir hesaptır. Bu tür hesapları açtırmak için bankalarda görevli olan altın eksperlerinden yardım almak gerekir. Altın eksperleri, kişinin elinde bulunan altının değerini belirledikten sonra altın hesabı açılışı gerçekleştirilir.ALTIN HESABININ AVANTAJLARI NELERDİR?

Altın hesabı açtırmanın birçok avantajı bulunmaktadır. Altın hesabının avantajları şu şekilde sıralanır;

 • Altının gram ve ayar cinsinden saklanmasını sağlar.
 • Faiz geliri sağlar.
 • Altının çalınma, kaybolma ve yıpranma ihtimallerini ortadan kaldırır.
 • Banka müşterileri altın hesabı sayesinde kasa hizmet bedeli ödemek zorunda kalmaz.

EN AVANTAJLI ALTIN HESABI HANGİ BANKALARDADIR?

Altın hesabı açtırmak isteyen banka müşterilerinin en avantajlı bankaları araştırması oldukça akıllıca olacaktır. Bankalar, altın hesapları için birçok farklı avantaj sunarlar. En Avantajlı Altın Hesabı Hangi Bankalardadır sorusunun cevabı şu şekilde verilebilir;

 • Ziraat Bankası Altın Hesabı
 • Garanti Bankası Altın Hesabı
 • Vakıfbank Altın Hesabı
 • Albaraka Altın Katılım Hesabı
 • Kuveyt Türk Altın Hesabı
 • Enpara Altın Hesabı
 • Yapı Kredi Altın Hesabı

ZİRAAT BANKASI ALTIN HESABI NEDİR?

Ziraat Bankası Altın Hesabı, müşterilerine iki farklı seçenek sunmaktadır. Bu seçenekler vadesiz altın hesabı ve vadeli altın hesabı olarak bilinir. Ziraat Bankası altın hesabının en büyük avantajı, hiçbir altın hesabından komisyon almamasıdır. Burada asıl önemli nokta, Ziraat Bankası altın mevduat hesabıdır. Bu hesapta gram altın alım satım işlemlerinde saklama komisyonu alınır. Vadesiz altın mevduat hesabında ise asla komisyon alınmaz. Bu nedenle en avantajlı altın hesabı Ziraat Bankasında sunulur.

GARANTİ BANKASI ALTIN HESABI NEDİR?

Garanti Bankası Altın Hesabı, ülkemizde en çok tercih edilen bankalardan birisidir. Garanti bankasında sunulan altın hesapları TL ya da Dolar karşılığında altın satın alınması şeklindedir. Garanti Bankası altın hesabın avantajı, eski tarihli altın, işçilik ücreti ya da gramaj gibi sorunlar olmamasıdır.

VAKIFBANK ALTIN HESABI NEDİR?

Vakıfbank Altın Hesabı, düzenli altın alım talimatı verme şansını sunar. Buna karşılık banka müşterileri, işçilik ve maliyet ücretleri, ödemek zorunda kalmaz. Vakıfbank, altın hesabı için işletin ücreti almaz. Altın hesabı açtırmak için müşterilerin en yakın Vakıfbank şubesine gitmesi yeterli olacaktır.

ALBARAKA ALTIN KATILIM HESABI NEDİR?

Albaraka Altın Katılım Hesabı, müşterilerin 1000 / 1000 saflıkta işlem görmesiyle birlikte işlem ücreti ve işçilik maliyeti de talep etmemektedir. Altın toplama günleri de düzenleyen Albaraka Türk, bu günlere katılmak isteyen müşterilerini her daim beklemektedir. Albaraka Türk bankasından altın hesabı açtırmak için en yakın banka şubesine gitmek yeterli olacaktır.

KUVEYT TÜRK ALTIN HESABI NEDİR?

Kuveyt Türk Altın Hesabı, katılım bankaları arasında en çok tercih edilen hesaplardan birisidir. Kuveyt Türk bankasında yatırılan hesaptaki altınlar, külçe şeklinde çekilebilir. Bu ev büyük avantajlarından birisidir. Diğer bir avantajı ise altın kurunun belirlenen seviyeye gelmesi durumunda bozdurularak otomatik TL cinsine çevrilmesidir.

ENPARA ALTIN HESABI NEDİR?

Enpara Altın Hesabı, müşterilerine oldukça uygun fiyat oranları sunmaktadır. Alış ve satış rakamları arasında yer alan anlık fiyat farkları, Enpara altın hesabında çok daha uygundur. Alış ve satış arasında ortalama olarak 60 kuruş fark alınır. Bu nedenle Enpara altın hesabı en çok tercih edilen hesaplardan birisidir.

YAPI KREDİ ALTIN HESABI NEDİR?

Yapı Kredi Altın Hesabı, iki farklı şekilde sunulmaktadır. Bunlar vadeli altın hesabı ve vadesiz altın hesabı olarak bilinir. Vadesiz altın hesabı, çok daha kazançlı olması nedeniyle müşteriler bu hesap türünü daha fazla tercih etmektedir.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

64
625 Paylaşım, 64 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
36
Şaşkın
Başarısız Başarısız
121
Başarısız
Komik Komik
108
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
37
Helal Olsun!
lol lol
72
lol
Aşk Aşk
61
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
37
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
121
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir