En Akıcı En Okunabilir 15 Kitap Tavsiyesi


57
554 Paylaşım, 57 points

Kitap okumak birçok kişi için vazgeçilmez aktiviteler arasındadır. Piyasada milyonlarca farklı içeriğe sahip kitap bulunmaktadır. Kitap sevenler için en önemli özelliklerin başında kitabın akıcı olması gelir. Bu yazımızda En Akıcı En Okunabilir 15 Kitap Tavsiyesinde bulunacağız.

Kitap okumak çok eğlenceli olmasının yanında dinlendirici ve faydalı bir aktivitedir. İnsanların ufkunu geliştiren bu aktivite, insanları bambaşka dünyaların içine sokmaktadır. En sevilen kitap türlerinin akıcı konuya sahip olduğu söylenebilir.EN AKICI EN OKUNABİLİR 15 KİTAP TAVSİYESİ NELERDİR?

En Akıcı En Okunabilir 15 Kitap Tavsiyesi şu şekilde sıralanır;

 • Küçük Prens – Antoine de Saint – Exupery
 • Simyacı – Paulo Coelho
 • Uçurtma Avcısı – Khaled Hosseini
 • Böğürtlen Kışı – Sarah Jio
 • Suç ve Ceza – Fyodor Dostoyevski
 • Milena’ ya Mektuplar – Franz Kafka
 • Şeker Portakalı – Jose Mauro De Vasconcelos
 • Kürk Mantolu Madonna – Sebahattin Ali
 • Sol Ayağım – Christy Brown
 • Çavdar Tarlasında Çocuklar – J. D. Salinger
 • Nietzsche Ağladığında – Irvin D. Yalom
 • Tutunamayanlar – Oğuz Atay
 • Senden Önce Ben – Jojo Moyes
 • Sineklerin Tanrısı – William Golding
 • Fareler ve İnsanlar – John Steinbeck

KÜÇÜK PRENS KİTABININ KONUSU NEDİR?

Küçük Prens, Antoine de Saint – Ezupery’nin 1943 yılında yazdığı efsanevi kitaplardan birisidir. Dünyanın en çok okunan ve satan kitapları arasında yer alır. Hem çocuklara hem de yetişkinlere yönelik hazırlanmıştır.

Küçük prens kitabında uçağı bozulduğu için Sahra Çölü’ne inmek zorunda kalan yazarın Küçük Prens ile tanışması ve tanışmadan sonra Küçük Prens hakkında öğrendikleri ayrıntılı olarak anlatılmaktadır.

SİMYACI KİTABININ KONUSU NEDİR?

Simyacı, Paulo Coelho’ nun 1988 yılında yazdığı efsanevi kitaplardan birisidir. En çok okunan romanlar listesinde yer alır. Mevlana’ nın en önemli eseri olan Mesnevi’den yola çıkılarak hazırlanmıştır. Büyük övgüler alan bu kitap, en başarılı kitap projelerinden birisidir.

Simyacı kitabında papazlık okuluna giden ve boş zamanlarında koyun otlatan Santiago isimli kahramanın 16 yaşına gelince fikirlerinin tamamen değişmesi ve bir gezgin olmaya karar vermesinin ardından yaşadığı olaylar konu edilmektedir.

UÇURTMA AVCISI KİTABININ KONUSU NEDİR?

Uçurtma Avcısı, Khalet Hosseini’ nin 2003 yılında yazdığı efsanevi kitaplardan birisidir. Uzun süre zirvede yer alan bu kitap, Afgan asıllı bir yazarca kaleme alınmış ilk İngilizce kitaptır. Muhteşem bir kurguya sahip olan bu kitap, okuyanları her sayfada duygu seline sokmaktadır.

Uçurtma Avcısı kitabında Emir isimli ana karakterin çocukluk arkadaşı Hasan’ a yaptığı büyük ihanet ve ardından yaşadığı olaylar konu edilmektedir.

BÖĞÜRTLEN KIŞI KİTABININ KONUSU NEDİR?

Böğürtlen Kışı, Sarah Jio tarafından 2012 yılında yazılmış efsanevi kitaplardan birisidir. Son yılların en popüler kitapları arasında gösterilmektedir.  Olayların birbiri ile bağlantılı olduğu bu kitap duygusal bir konuya sahiptir.

Böğürtlen Kışı kitabında bir annenin evladı için yaptığı fedakarlıkları ve yaşadığı duygu yüklü bir aşk öyküsünü konu edinmektedir. İki farklı dönemde yaşanan ve ardında kesişen olaylar, duygusal bir dille anlatılmıştır.

SUÇ VE CEZA KİTABININ KONUSU NEDİR?

Suç ve Ceza, Fyodor Dostoyevski’ nin yazdığı Rus edebiyatının önemli eserlerinden birisi ve başyapıt olarak bilinir. En çok okunan dünya klasikleri arasındadır. Yazılmasının üzerinden 200 yıl geçmesine rağmen hala en çok okunan kitaplar arasında yer alır.

Suç ve Ceza kitabında Rodion Romanovich Raskolnikov isimli yoksul bir gencin hayata, topluma, ailesine ve dostlarına bakış açısı ayrıntılı şekilde anlatılmaktadır.

MİLENA’ YA MEKTUPLAR KİTABININ KONUSU NEDİR?

Milena’ ya Mektuplar, Franz Kafka tarafından yazılmış efsanevi kitaplardan birisidir. Modern edebiyatın en önemli eserlerinden birisi olan bu kitap, bir mektup aşkının anlatıldığı büyüleyici hikayeler arasında yer alır.

Milena’ ya Mektuplar kitabında iki sevgili arasında geçen büyük bir aşkın mektuplara dökülmüş olan hali detaylı olarak konu edilmektedir.

ŞEKER PORTAKALI KİTABININ KONUSU NEDİR?

Şeker Portakalı, Jose Mauro De Vasconcelos tarafından 1968 yılında yazılmış efsanevi kitaplardan birisidir. Yazarın en popüler kitaplarından birisidir. Beyaz perdeye de uyarlanan kitapta yoksul bir çocuk olan Zeze’ nin hikayesi anlatılmaktadır.

Şeker Portakalı kitabında yoksul bir çocuk olan ancak zekası ve yaratıcılığı ile dikkat çeken Zeze’ nin evlerinin bahçesinde yer alan portakal ağacı ile dostluğunu anlatmaktadır.

KÜRK MANTOLU MADONNA KİTABININ KONUSU NEDİR?

Kürk Mantolu Madonna, Sabahattın Ali tarafından 1943 yılında yazılmış efsanevi kitaplardan birisidir. Oldukça popüler olan bu kitap, günümüzde de popülerliğini devam ettirmektedir. Kitapta sessiz sakin bir karakter olan Raif Efendi’ nin içinde kopan fırtınalar konu edilmektedir.

Kürk Mantolu Madonna kitabında içine kapanık bir karakter olan Raif Efendinin bir gün aşık olması ve arkasından yaşamının nasıl değiştiği detaylı şekilde anlatılmaktadır.

SOL AYAĞIM KİTABININ KONUSU NEDİR?

Sol Ayağım, Christy Brown ‘ un 1954 yılında yazdığı efsanevi kitaplardan birisidir. Yazarın sol ayağını kullanarak yazdığı ve kendi yaşam öyküsünü konu aldığı kitap otobiyografi tarzında hazırlanmış muhteşem bir eser olarak görülmektedir.

Sol Ayağım kitabında doğuştan beyin felci geçiren ve uzun süre hareket edemeyen yazarın hayata tutunma mücadelesi ve her yöntemi denemesine rağmen bir türlü düzelememesine rağmen sol ayağını kullanarak kitap yazması anlatılmaktadır.

ÇAVDAR TARLASINDA ÇOCUKLAR KİTABININ KONUSU NEDİR?

Çavdar Tarlasında Çocuklar, J.D. Salinger tarafından 1951 yılında yazılan efsanevi kitaplardan birisidir. Modern zamanların baş yapıtları arasında gösterilen kitap, hakkında birçok olumsuz eleştiri de almıştır. Bunun temel nedeni kitapta çok fazla müstehcen ve argo kelimelerin yer almasıdır.

Çavdar Tarlasında Çocuklar kitabında ergenlik döneminde olan kahramanın bu dönemde yaşadıkları sıkıntıları anlatmaktadır. 17 yaşındaki kahraman herkesten nefret etmektedir. Okuldan atılan kahraman bu süreçte yaşadığı olayları kendi ağzından anlatmaktadır.

NİETZSCHE AĞLADIĞINDA KİTABININ KONUSU NEDİR?

Nietzsche Ağladığında Irvin D. Yalom tarafından yazılmış efsanevi kitaplardan birisidir. Ümitsizliğin konu edildiği bu kitapta Sigmund Freud’ ub düşüncelerine ve görüşlerine yer verilmektedir. Günümüzün en çok okunan kitaplarından birisidir.

Nietzsche Ağladığında kitabında Nietzsche, saloma ve Sigmund Freud’ un aralarında gerçekleşen gerçek yazışmalar ve konuşmalar yer almaktadır.

TUTUNAMAYANLAR KİTABININ KONUSU NEDİR?

Tutunamayanlar, Oğuz Atay tarafından 1970 yılında yazılmış efsanevi kitaplardan birisidir. TRT Roman Ödülü sahibi olan bu eser, çok okunmasının yanında çok da yarım bırakılan kitaplardan birisidir. Akıcı kitap arayanlar için doğru seçeneklerden birisidir.

Tutunamayanlar kitabında ana karakter olan Selim Işık’ ın intihar etmesinin ardından onu ihmal ettiğini düşünen Turgut Özben’ in herkesle iletişime geçmesi ve arkadaşı hakkında hikayeler dinlemesini konu edinmektedir.

SENDEN ÖNCE BEN KİTABININ KONUSU NEDİR?

Senden Önce Ben, Jojo Moyes tarafından yazılmış efsanevi kitaplardan birisidir. En iyi aşk kitapları arasında gösterilen kitap muhteşem bir hikayeye sahiptir. En çok okunan ve en çoksatan kitaplar arasında yer almaktadır.

Senden Önce Ben kitabında Will ve Lousia isimli karakterlerin başlarda birbirlerini hiç sevmemelerine karşılık zamanla aralarındaki arkadaşlığın aşka dönüşmesi konu edilmektedir.

SİNEKLERİN TANRISI KİTABININ KONUSU NEDİR?

Sineklerin Tanrısı, Nobel Edebiyat Ödülü sahibi olan William Golding tarafından 1954 yılında yazılmış efsanevi kitaplardan birisidir. Orijinal adı Lord of the Flies olan kitapta liderlik savaşı anlatılmaktadır. Ölmeden önce okunması gereken kitaplar listesinde yer almaktadır.

Sineklerin Tanrısı kitabında ıssız bir adaya düşen bir grup çocuğun arasında meydana gelen liderlik savaşı konu edilmektedir.

FARELER VE İNSANLAR KİTABININ KONUSU NEDİR?

Fareler ve İnsanlar, John Steinbeck tarafından 1937 yılında yazılmış efsanevi kitaplardan birisidir. En iyi dünya klasikleri arasında gösterilen bu kitap, insanların evrende kendisini gösterme ve kabullendirme savaşını anlatır.

Fareler ve İnsanlar kitabında George ve Lennie isimli iki dostun yaşadıkları duygusal hikaye konu edilmektedir. okuyanların gözyaşlarını tutamayacağı kitapların başında gelmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

57
554 Paylaşım, 57 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
48
Şaşkın
Başarısız Başarısız
12
Başarısız
Komik Komik
120
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
48
Helal Olsun!
lol lol
84
lol
Aşk Aşk
72
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
48
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
12
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir