Emniyet Sosyal Medya Araçlarını Takibe Aldı


61
594 Paylaşım, 61 points

Sosyal medya, hemen her türlü paylaşımın yapıldığı ortamlar haline geldi. İyi niyetle olduğu kadar kötü niyetle de kullanılan bu platformlar artık emniyetin yakın takibinde. Bu yazımızda Emniyet Sosyal Medya Araçlarını Takibe Aldı başlığının detaylarını anlatacağız.

Sosyal medya araçları her geçen gün daha fazla kullanıcı sayısına ulaşıyor. Birçok insanın eğlenceli vakit geçirmek için iyi niyetle kullandığı bu platformlar ne yazık ki birçok kötü niyetli kullanıcıya da ev sahipliği yapıyor.SOSYAL MEDYA ARAÇLARINI KÖTÜ NİYETLE KULLANIYORLAR

Sosyal medya araçlarını art niyetle kullanan kişi sayısı her geçen gün artıyor. Birçok kullanıcı, insanlara kötülük yapmak, hesaplarını çalmak, insanları kışkırtmak, başkalarını kötülemek gibi sayılabilecek birçok farklı nedenle bu platformları kullanıyor.

Sosyal medya hesaplarının gün geçtikçe daha art niyetli şekilde kullanılmaya başlamasının ardından emniyet bu konuda harekete geçti. Emniyet Genel Müdürlüğü, sosyal medya araçlarını yakın takibe alacaklarını açıkladı.

EMNİYET SOSYAL MEDYA ARAÇLARINI TAKİBE ALDI

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından alınan karar kapsamında sosyal medya araçları takibe alındı. Özellikle sosyal medya araçları üzerinden terör propagandası yapanlara yönelik başlatılan operasyon kapsamında bundan sonra sosyal medya araçlarını kötü niyetle kullanan tüm hesaplar takip edilecek.

Söz konusu hesapları kötü niyetli kullanan kişilerin belirlenmesinin ardından Emniyet tarafından hesap sahiplerinin göz altına alınması yönünde harekete geçilecek. Emniyet Genel Müdürlüğü, bu kapsamda vatandaşlardan da destek beklediklerini açıkladı.

EMNİYET TÜM İHBARLARI DEĞERLENDİRECEK

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından sosyal medya araçlarının takibe alınmasının ardından bir açıklama yapıldı. Emniyetten yapılan açıklama kapsamında vatandaşlardan da sosyal medya araçları ile ilgili ihbarda bulunması istendi.

Sosyal medya üzerinden kötü kullanım tespit eden vatandaşlar, bu hesapları Emniyet Genel Müdürlüğü internet sitesi üzerinden Online ihbar edebilecekler. Bunun yanı sıra Siber Suçlarla Mücadele Daire Bakanlığı mail adresi üzerinden de ihbar etmek mümkün olacak.

Emniyet Genel Müdürlüğü internet sitesine gitmek için TIKLAYIN

Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı mail adresi: [email protected]

 

EMNİYET SANAL DEVRİYE EKİBİ KURDU

Emniyet Genel Müdürlüğü, sosyal medya araçlarına yönelik başlattığı takip kapsamında “Sanal Devriye Ekibi” adı verdiği ekipler kurdu. 7 polisten oluşan bu ekipler, 7 / 24 sosyal medya araçlarını inceleyerek kötü kullanım yapan hesapları tespit edecek.

Sanal devriye ekipleri, incelemeleri sonucunda terör propagandası yapan, halkı kışkırtmaya çalışan, Corona virüs sürecinde halkı yanıltacak yalan bilgiler yayan, dolandırıcılık amaçlı sahte hesap kullanan ve bunun gibi birçok suça karışan sosyal medya hesaplarını tespit ederek gerekli işlemleri uygulayacak.

SOSYAL MEDYA ARAÇLARIYLA BİRLİKTE İNTERNET SİTELERİ DE İNCELENİYOR

Emniyetin aldığı karar kapsamında sadece sosyal medya araçlarının değil internet sitelerinin de incelemeye alındığı açıklandı. Emniyet ekipleri, günlük ortalama 150 internet sitesini yakından takip ederek içeriğinde uygunsuz bir durum olup olmadığına bakıyor.

Sosyal medya araçlarında olduğu gibi internet sitelerinde de inceleme başlatan emniyet ekipleri, bu denetimlerini aralıksız olarak ve esneklik olmadan sürdürmeye devam edeceğini açıkladı. Emniyet tarafından alınan kararın ardından bundan sonra kötü niyetli kullanılan tüm sosyal medya hesapları ve internet sitesi kullanıcıları hakkında gerekli işlemler yapılacak.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

61
594 Paylaşım, 61 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
120
Şaşkın
Başarısız Başarısız
84
Başarısız
Komik Komik
72
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
120
Helal Olsun!
lol lol
36
lol
Aşk Aşk
24
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
120
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
84
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir