Emirates Hostes Alımı Yapacak, Başvuru Şartları Nelerdir?


76
745 Paylaşım, 76 points

Birleşik Arap Emirlikleri merkezli havayolu şirketi olan Emirates, kısa bir süre önce personel alım ilanı yayımladı. Türkiye – Dubai arası seferlerde görevlendirilecek olan hostes alımı yapacak Emirates, alacağı personele oldukça yüksek maaş ödemesi yapacak. Bu yazımızda Emirates Hostes Alımı Yapacak, Başvuru Şartları Nelerdir sorusuna cevap vereceğiz.

Emirates, kısa bir süre önce personel alım ilanı yayımladı. İlan kapsamında hostes olarak alınacak personele 15 bin TL maaş verilecek. Dubai’de birçok özel imkanın sunulacağı personel alım işine yoğun ilginin olması bekleniyor.EMİRATES HOSTES ALIMI YAPACAK

Emirates Havayolları, sürekli olarak kendisini büyüten ve personel sayısını genişleten firmalardan birisi. Sık aralıklarla hostes alımı yapan Emirates, bir kez daha personel alımı yapacağını duyurdu. Emirates bünyesinde hostes olarak görevlendirilecek olan personel adaylarının çevrim içi başvuruda bulunması gerektiği açıklanırken alım etkinliğinin gerçekleşeceği yer bilgisinin Emirates web sitesi üzerinden duyurulacağı açıklandı.

Emirates, personel alımı için işe alım etkinlikleri düzenleyen firmalar arasında yer alıyor. Kısa bir süre sonra alınacak personel için bir kez daha işe alım etkinliği düzenleyecek olan Emirates, bu etkinlik kapsamında işe kabul ettiği personel adaylarına 7 aşamalı bir eğitim verecek. Eğitimi başarı ile tamamlayacak olan personel adayları Emirates Havayolu şirketinde hostes olarak çalışmaya başlayacak.

EMİRATES HOSTES EĞİTİM AŞAMALARI NELERDİR?

Emirates bünyesinde hostes olarak görev yapacak olan adaylar, öncelikle belirlenmiş 7 aşamalı eğitimden geçirilecek. Emirates hostes eğitim aşamaları şu şekilde sıralanıyor;

 • Birinci Aşama: 8 gün sürecek olan birinci aşamada adaylar Dubai’ye geçi aşamasında yeni ortama alışmalarını sağlayacak bilgileri alacak.
 • İkinci Aşama: 13 gün sürecek olan Güvenlik ve Acil Durum Prosedürü Eğitimi verilir. Bu eğitim sürecinde uçaktaki yolcuların güvende olmalarını sağlamak için neler yapılması gerektiği anlatılır. Acil çıkış durumları, tahliyeler ve yangınla mücadele konusunda gerekli bilgiler verilir.
 • Üçüncü Aşama: 5 gün sürecek bu eğitimde Grup Medikal Eğitimi verilir. Bu eğitim kapsamında kanamalar, yanıklar, acil doğum ve diğer tıbbi durumlarda nasıl müdahale edileceği hakkında eğitim verilmektedir.
 • Dördüncü Aşama: 2 gün sürecek bu eğitimde Güvenlik Eğitimi verilir. Bu eğitim kapsamında kaçırılma, sabotaj, yasa dışı müdahale gibi durumlarda gerekli güvenlik önlemlerini almak ve neler yapılması gerektiği hakkında bilgi verilir.
 • Beşinci Aşama: 1 gün sürecek bu eğitimde İmaj eğitimi verilir. Bu eğitim kapsamında adayların üniforma standartları, cilt bakımları, saç bakımı, tırnak bakımı, makyaj gibi eğitimler verilmektedir.
 • Altıncı Aşama: 1 gün süren bu eğitimde adayların uçmaya hazır olup olmadığına bakılır. Testi geçen adaylar, hostes olma hakkı kazanır.
 • Yedinci Aşama: 14 gün sürecek olan bu eğitimde Hizmet eğitimi verilir. Bu eğitim kapsamında adayların bilgi ve becerilerini geliştirmek ve hizmet değerlendirmesi çalışmaları yapılır.

EMİRATES HOSTES ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Emirates, hostes alımı için adayların öncelikle belirlenmiş şartlara uygun olması gerekir. Emirates Hostes Alımı Başvuru Şartları şu şekilde sıralanır;

 • 21 yaşından küçük olmamak
 • Ayak uçlarında dururken 212 cm’lik kol erişimine sahip olmak
 • En az lise mezunu olmak ve en az 160 cm uzunluğunda olmak
 • Akıcı bir şekilde İngilizce konuşabilmek
 • Kabin Memuru forması giyildikten sonra görünür yerde dövme olmayacak
 • Adayların ayrıca sağlıklı bir vücut kitle endeksine sahip olmak

EMİRATES HOSTES OLAN PERSONELE SAĞLANAN FIRSATLAR NELERDİR?

Emirates Havayolları’nda personel olma hakkı kazananlara birçok ilgi çekici fırsat sunulmaktadır. Emirates hostes olan personele sağlanan fırsatlar şu şekilde sıralanır;

 • 15 bin TL maaş
 • Dubai’ de elektrik ve su hizmetleri dahil olmak üzere mobilyalı konaklama hakkı
 • Yılda 30 gün ücretsiz izin hakkı
 • Görev uçuşlarında otel konaklaması
 • Havaalanına gidiş – dönüş masraflarının karşılanması
 • Bir yıllık ücretsiz izin bileti
 • Uçak tipi ve çalışılacak kabin sınıfının değişmesine bağlı maaşta yükselme

EMİRATES HOSTES ALIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Emirates hostes alım başvurusu için adayların Emirates resmi internet sitesi üzerinden başvuruda bulunması gerekir. ön başvuruda bulunan personel adayları, şartlara uygun görülmeleri durumunda görüşme için hazırlanan etkinliğe davet edilirler. Bu etkinlik kapsamında hostes olarak işe alınacak olan personel adaylarının eğitim aşamaları başlayacaktır.

Emirates hostes alımı ön başvurusu için TIKLAYIN

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

76
745 Paylaşım, 76 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
48
Şaşkın
Başarısız Başarısız
12
Başarısız
Komik Komik
120
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
48
Helal Olsun!
lol lol
85
lol
Aşk Aşk
73
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
48
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
12
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir