Emin Otomotiv Araç Alma Sistemi Nedir, Nasıl Çalışır?


73
715 Paylaşım, 73 points

Yeni bir araba almak isteyen ancak yeterli nakde sahip olmayan kişiler için banka kredisine alternatif olarak sunulan sistemlerden birisi Emin Otomotiv Sistemi’dir. Emin otomotiv Sistemine dahil olan kişiler faiz ödemeden taksitle araba sahibi olma şansını bulacaktır. Bu yazımızda Emin Otomotiv Araç Alma Sistemi Nedir, Nasıl Çalışır sorularına cevap vereceğiz.

Araba almak özellikle günümüz ekonomik şartlarında oldukça zorlu bir süreçtir. Araba alacak kadar maddi durumu olmayan birçok kişi, banka kredilerinden faydalanmak isterler. Ancak her isteyen bankadan taşıt kredisi kullanma şansına sahip olmayacaktır. Böyle durumlarda devreye Emin otomotiv Araç Alma Sistemi girmektedir.EMİN OTOMOTİV ARAÇ ALMA SİSTEMİ NEDİR?

Emin Otomotiv Araç alma sistemi, bankaya ihtiyaç duymadan ve faiz ödemek zorunda kalmadan araç alınabilecek bir sistemdir. Bu sisteme dahil olan kişiler, ödeyecekleri taksit miktarını ve ara ödemelerini tamamen kendileri belirleyebilirler.

EMİN OTOMOTİV ARAÇ ALMA SİSTEMİ NASIL ÇALILIR?

Emin Otomotiv araç alma sistemi nasıl çalışır sorusuna şu şekilde cevap vermek mümkündür;

 • Birinci Adım

Araç almak isteyen kişi sisteme giriş yapar ve ne kadarlık bir araç alacağını belirler.

 • İkinci Adım

Satın alınacak araç belirlendiği zaman kaç aylık taksitle ödeneceğine kadar verilir. Emin Otomotiv sisteminde en az 20 ay – en fazla 40 ay taksit seçeneği bulunmaktadır.

 • Üçüncü Adım

Taksit sayısı ile birlikte girilecek olan grup içerisindeki kişi sayısı belirlenir. 40 ay taksitle araç satın alacak olan kişiler, 40 kişilik gruplara katılacaktır.

 • Dördüncü Adım

Grup içerisinde yer alan toplam kişinin ödeyeceği rakam, bir kişinin satın almak istediği aracın bedelini oluşturmaktadır.

 • Beşinci Adım

Grupta yer alan kişilerin aylık yatıracakları taksit tutarı, grubun havuzunda toplanır. Bu tutar ile noter huzurunda yapılan çekilişle her ay bir kişiye istediği araç satın alınır. Bu sistem bir nevi kadınların altın gününe de benzetilebilir. Grup içerisinde yer alan kişiler paralarını birleştirerek her gün bir üyenin arabasını satın alacaktır.

EMİN OTOMOTİV ARAÇ ALMA SİSTEMİ AVANTAJLI MIDIR?

Emin otomotiv sisteminde birçok avantaj bulunur. Emin Otomotiv sistemi avantajlarından en önemlisi elbette faizsiz taksitlerle araç satın alabilmektir. Sisteme giriş yapan kişilerden üyelik ücreti olarak belli bir ücret talep edilecektir.

Emin otomotiv sisteminde çekiliş ile araç kazanan kişiler belirlendiği için üyelerin sisteme dahil olur olmaz araç sahibi olması bile söz konusu olabilir. Çekiliş sonucunda o ay kazanan talihli kişi, aracını alma şansına sahip olurken kalan aylarda taksitle aracın ödemesini yapmaya devam eder. Emin otomotiv araç alma sisteminde belirli bir sayıda taksit ödemesi yapılmasına karşılık kişi çekilişte bir türlü çıkmıyor ise, mağduriyet vermemek için sistem her ay belirli oranda üyeye ödeme yapmaktadır.

EMİN OTOMOTİV ARAÇ ALMA SİSTEMİ GÜVENLİ MİDİR?

Emin otomotiv sistemi, ilk bakışta oldukça akıllıca ve mantıklı bir sistemdir. Bu sistem sayesinde faizsiz taksitler ile araç sahibi olmak ve bunun taksit bitmeden gerçekleştirebilmek mümkündür. Ancak Emin Otomotiv Araç Alma Sistemi şikayetleri de oldukça fazladır. Özellikle Şikayetvar.com gibi milyonlarca internet kullanıcısının yakından takip ettiği şikayet sitesinde Emin Otomotiv Araç Alma Sistemi ile ilgili şikayet görmek mümkündür. Bu şikayetleri okuyan kişiler, sistemin güvenilirliği konusunda soru işaretleri yaşamaktadır. Ancak dikkatli incelendiği zaman sistemin şikayetlere kısa sürede cevap verdiği ve sorunu çözmek için çaba gösterdiği de görülmektedir.

 

Emin otomotiv araç alma sistemi güvenli mi sorusuna verilecek cevap evettir. Sistem, dolandırıcılık olaylarına karşı yönetmelik hazırlayarak olası riskleri ortadan kaldırmaktadır. Emin Otomotiv üzerinden satın alma süreci işlediği için işlemler çok kusa sürede tamamlanmaktadır. Sistemden çıkmak isteyen üyelere herhangi bir zorunluluk uygulaması bulunmayan sistemde, kişi çıkmak istediğini belirttiği anda para iadesi yapılarak çıkışına izin verilmektedir.

EMİN OTOMOTİV ARAÇ ALMA SİSTEMİNE KİMLER KATILABİLİR?

Emin Otomotiv Araç Alma Sistemine kimler katılabilir sorusuna şu şekilde cevap vermek gerekir;

 • Sistem tüm Türkiye genelinde geçerlidir.
 • Araç sahibi olmak isteyen herkes sisteme katılabilir.
 • Düzenli aylık gelire sahip kişiler katılma hakkına sahiptir.
 • Sisteme dahil olan kişiler ödeyecekleri taksit sayısını ve miktarını belirleme hakkına sahiptir.
 • Sistemde yer alan seçeneklerden istenilen seçilebilir.
 • Sistemde erken ödeme, ara ödeme ve taksit ödemeleri gerçekleştirilir.
 • Üyeler ara ve erken ödemeler sayesinde borcunu erken bitirme şansına sahip olacaktır.

EMİN OTOMOTİV ARAÇ ALMA SİSTEMİNDE TAKSİTLER ÖDENMEZSE NE OLUR?

Emin otomotiv Araç Alma Sisteminde taksit ödemeleri düzenli olarak yapılmalıdır. Şirkette taksit ödemeleri her ayın 1 – 20 ‘si arasında gerçekleştirilir. Üyeler, her ay belirledikleri günde ödeme yapmak zorundadır. Emin Otomotiv Araç Alma sisteminde taksitler ödenmezse yapılacak işlemler şu şekildedir;

 • Taksitini ödemeyen ya da geciktiren üye, aracını geciktirdiği ay kadar geç teslim alabilir
 • Taksitini geciktiren üyelere gecikme faizi yansıtılır
 • Üyenin yaşadığı maddi sıkıntıdan dolayı taksit ödemesini dondurması durumunda dondurulan ay kadar teslimatta gecikme gerçekleştirilir

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

73
715 Paylaşım, 73 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
60
Şaşkın
Başarısız Başarısız
24
Başarısız
Komik Komik
12
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
60
Helal Olsun!
lol lol
96
lol
Aşk Aşk
84
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
60
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
24
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir