Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir?


58
638 Paylaşım, 58 points

Emekliler, bankalar ile ilgili her konuda daha şanslıdır. Emekli maaşı alanlar, bankaların tüm imkânlarından çok daha rahat faydalanacaktır. Emeklilere sunulan fırsatların başında faizsiz kredi gelmektedir. Kredi çekecek olan emekliler, anlaşmalı olan bankalardan faizsiz kredi çekebilmektedir. Bu yazımızda emeklilere faizsiz kredi veren bankalar hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Emekliler birçok banka ile yapılan anlaşma kapsamında bankacılık işlemlerini çok daha avantajlı şekilde gerçekleştirmektedir. Emeklilere sunulan fırsatlar arasında en avantajlılarından birisi de faizsiz kredi çekebilmeleridir.

Emeklilerin Faizsiz Kredi Çekme Şartları Nelerdir?

Emeklilerin faizsiz kredi çekebilmeleri için bazı şartlara uygun olmaları gerekmektedir. Bu şartlar şu şekilde sıralanabilir; • Emekli maaşının %70 oranının aylık taksitleri aşmaması
 • Kredi çekmek isteyen emeklinin başka bankaya kredi borcunun bulunmaması
 • Emeklinin kredi çekmek istediği anda 75 yaşından büyük olmaması

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Emeklilere faizsiz kredi veren bankalar şu şekilde;

 • QNB Finansbank
 • Türkiye İş bankası
 • TEB
 • İş bankası
 • ING Bank
 • Yapı Kredi Bankası
 • Garanti Bankası
 • Vakıfbank
 • Ziraat Bankası
 • ICBC Bank
 • HSBC Bank
 • Fibabanka
 • Enpara
 • Alternatif Bank

Bankaların emeklilere sunduğu faizsiz kredi fırsatlarını biraz daha yakından inceleyelim…

FİBABANKA

Fibabanka, 3 bin TL limitli krediyi 18 ay vadeli olarak sıfır faiz oranı ile vermektedir. Emeklilere faizsiz kredi fırsatını ilk sunan banka Fibabanka olarak bilinmektedir. Emeklilere bankadan 12 – 18 ay vade seçenekleri sunulmaktadır. Seçilen vadeye göre krediden kesinti yapılmaktadır. 18 ay kredi oranına 465 TL, 12 ay vade oranına ise 345 TL kesinti uygulanmaktadır.

DENİZBANK

Denizbank, 1000 TL ihtiyaç kredisini faizsiz olarak vermektedir. Faizsiz kredi fırsatından yararlanmak için emeklinin bankaya iki adet otomatik ödeme talimatı vermesi gerekmektedir. 12 ay faizsiz 1000 TL kredi alacak olan emekliler aylık olarak 83 TL ödeme yapacaktır.

PTT

Emekliler faizsiz kredilerini PTT üzerinden de alabilirler. PTT bu krediyi dolaylı yoldan vermektedir. PTT, emeklilere faizsiz kredi vermek için Aktifbank, Şekerbank ve Vakıfbank ile çalışmaktadır. Aktifbank, 40 bin TL krediyi faizsiz olarak vermektedir. Bunun için banka şubesine giderek başvuru formu doldurmak gerekmektedir.

ŞEKERBANK

Şekerbank, 36 bin TL faizsiz kredi için 36 Ay vade fırsatı sunmaktadır. Bu krediden yararlanmak için sadece kurumdan maaş almak yeterli olacaktır. Emekliler T.C. kimlik numarası ile başvuruda bulunarak krediyi çekebilirler. Emeklilerden başka bir evrak talep edilmeyecektir.

VAKIFBANK

Vakıfbank tarafından verilen kredi miktarı 20 bin TL olarak belirlenmektedir. Faizsiz kredi vadesi 36 ay olarak belirlenmiştir. Emekliler 80 yaşından önce kredi çekebilecektir. 78 yaşındaki bir emekli ancak 2 yıl vadeli kredi çekebilecektir.

KUVEYTTÜRK

Kuveyt Türk’ de emeklilere faizsiz kredi sunmaktadır. Bankadan kredi alacak olan emekliler 35 bin TL kredi çekme şansına sahip olur.

HALKBANK

Halkbank tarafından verilecek olan emekli kredisi için Maximum 50 bin TL kredi verilmektedir. Kredi vadesi en fazla 36 ay olarak belirlenmiştir. Halkbank üzerinden kredi çekmek için T.C. kimlik numarası – kredi miktarı – gelir miktarı yazılarak 3452’ye SMS atılabilir.

TÜRKİYE İŞ BANKASI

Türkiye İş Bankası’ da kredi sunan bankalar arasındadır. Bankanın sunduğu kredi 5 bin TL – 50 bin TL arası değişmektedir. İhtiyaç tutarına göre verilen kredinin en fazla ödeme vadesi 48 ay olarak belirlenmiştir. Bankanın faizsiz kredi için sunduğu tek şart, emeklinin bu bankadan maaş alıyor olmasıdır.

AKTİFBANK

Aktifbank da emeklilere faizsiz kredi fırsatı sunan bankalar arasındadır. Bankanın sunduğu kredi miktarı 60 bin TL olarak bilinmektedir. PTT şubeleri aracılığı ile verilen krediden faizsiz yararlanmak için banka müşterisi olmak gerekmektedir.

AKBANK

Akbank’ da emeklilere faizsiz kredi veren bankalar arasındadır. Banka emeklilere 10 bin TL faizsiz kredi vermektedir. Kredi almak için T.C. kimlik fotokopisi ve adres bildirim belgesi ile başvuruda bulunmak yeterli olacaktır. Akbank kredi vadesi 48 ay olarak belirlenmiştir.

TÜRK EKONOMİ BANKASI

TEB, emeklilere faizsiz kredi veren bankalardan birisidir. 1000 TL kredi için 3 yıl vade fırsatı sunulmaktadır. Bankanın fırsatlarından yararlanmak için şubelere gitmek yeterli olacaktır. TEB üzerinden faizsiz kredi çekebilmek için emeklilerin maaşını bu bankadan alıyor olması ya da maaşlarını taşımaları gerekmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

58
638 Paylaşım, 58 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
84
Şaşkın
Başarısız Başarısız
50
Başarısız
Komik Komik
36
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
92
Helal Olsun!
lol lol
120
lol
Aşk Aşk
111
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
86
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
51
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

2 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. bçyle faizsiz bir kredi yalan değilse süper demekki emeklide vatndaştan sayılmış ama git bankaya nasıl kırk dereden kırk su getirtiyorlar canım bu ülke zenginlere ve kabul üstü makam sahibi ve siyasetcilerin dünyası diğer vatandaşlar sade oy için kullanılıp oyunu alarak bu nimetlerden faydalanmalrı için oylara ihtiyaç var başka çareleri yok