Emekliye Aile Yardımı Yapılacak İşte Detaylar…


69
660 Paylaşım, 69 points

Emeklilerin yüzünü güldürecek önemli bir devlet yardımı hazırlandı. Yardım paketi kapsamında emeklilere de aile yardımı yapılmaya başlayacak. Bu yazımızda Emekliye Aile Yardımı ile ilgili detaylar hakkında bilgi vereceğiz.

Ülkemizde emeklilere birçok farklı yardım sunuluyor. Emekli maaşının yanı sıra promosyon, ikramiye gibi ek ödemeler de yapılmakta. Devlet tarafından yapılan son düzenlemeler kapsamında emeklilere aile yardımı da verileceği açıklandı.EMEKLİYE AİLE YARDIMI YAPILACAK

Emeklilere aile yardımı müjdesi geldi. Kamu Personeli Danışma Kurulu toplantısında alınan yeni kararlar kapsamında emeklilere de aile yardımı yapılması kararı alındı. Bu kapsamda 2 çocuklu emeklilere her ay 405 TL aile yardımı yapılacak.

Kısa bir süre önce Kamu Personeli Danışma Kurulu toplantısında Türkiye Emekliler Derneği tarafından yapılan “kamu çalışanlarına ödenen aile yardımı, tüm emeklilere de aile yardımı desteği olarak getirilsin” çağrısı cevap buldu.

EMEKLİLERE AİLE YARDIMI NE KADAR VERİLECEK?

Düzenlenen toplantı kapsamında emeklilere aile yardımı ödemesi de yapılmasına karar verildi. Memurlara çalışma süreleri boyunca verilen aile yardımı ödemesinin emeklilik döneminde de devam etmesi talebi karşılık buldu.

Yapılan düzenlemeler kapsamında emeklilere de aile yardımı ödenmesi gündemde. Memurlara aile yardımı ödemesi şu şekilde yapılıyor;

  • Eşi çalışmayan memurlara ödeme: aylık 322 TL
  • Memurlara çocuk yardımı tutarı 0 – 6 yaş için: 73,04 TL
  • Memurlara çocuk yardımı tutarı 6 yaş üstü için: 36,52 TL
  • Eşi çalışmayan 0 – 6 yaş arası 2 çocuğu olan memurlara ödeme: 409,29 TL

Tüm bu ödeme koşulları göz önünde bulundurulduğu zaman 2 çocuğu olan emeklilere de aylık 405 TL aile yardımı ödemesi yapılması düşünülüyor.

EMEKLİLERE AİLE YARDIMI NEDİR?

Emeklilere aile yardımı, devlet tarafından çocuk sahibi olan emeklilere yönelik sunulan bir yardımdır. Yardım kapsamında memur olarak çalışanlar eşinin çalışmaması durumunda aylık maaşına ek olarak ödeme alıyor. Buna çocuk sayısına göre ek yardım da eklenince aile yardımı ödemesi miktarı belirleniyor.

Aile yardım kapsamında 0 – 6 yaş grubu arasındaki çocuklar için ve 6 yaş üst çocuklar için farklı tutarlarda ödeme yapılıyor. Memurlara yapılan aile yardımı ödemesi ile birlikte yapılan yeni düzenlemeler ve talepler karşısında emeklilerin de aile yardımı alması için çalışmalar başlatıldı. Çalışmalar sonucunda emekli olan memurlar aile yardımı almaya devam edecek. Emekliler bu sayede her ay 405 TL fazladan ödeme alacaklar. 405 TL tutarındaki aile yardımını iki çocuğu olan emekliler alabilecek.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

69
660 Paylaşım, 69 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
17
Şaşkın
Başarısız Başarısız
113
Başarısız
Komik Komik
93
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
14
Helal Olsun!
lol lol
49
lol
Aşk Aşk
36
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
14
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
99
Kazandım!
Pinar

Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Ya ne kadar enteresan yapmak için yapılmış bişeyler yapılıyor demek için yapılmış saçma sapan bişey emekli dediğin insan kaç yaşında ? Emekli olupta 0-6 yaş arasında çocuğu olan var mı varsa kaç kişi emekli olan kişinin anca o yaşlarda torunu olur ne çocuğu şaka dimi bu gerçek olamayacak kadar saçma