Emekliye 6 Bin 62 TL Faizsiz Avans! 10 Maaş Kredi Başvurusu Şartları Nelerdir?


95
954 Paylaşım, 95 points

Emekliler için yeni düzenlemeler gelmeye devam ediyor. SSK ve Bağ – kur emeklileri için alınan yeni kararlar kapsamında artık emeklilere 6062 TL faizsiz avans fırsatı ve 10 maaş tutarında kredi başvuru hakkı verilecek. Bu yazımızda emeklilere 6062 TL faizsiz avans hakkında bilgi ve emeklilerin 10 maaş kredi başvurusu nasıl yapılır sorusuna cevap vereceğiz.

EMEKLİLERE 6062 TL FAİZSİZ AVANS ÖDEMESİ

Yeni yapılan düzenlemeler kapsamında emeklilere 3 aylık maaşları tutarında faizsiz avans şansı sunulacak. Bu kapsamda emeklilerin alacakları faizsiz avans tutarı 6062 TL civarında olacak. Emeklilere verilecek olan 3 aylık faizsiz avans ödemesi için bazı şartlara uygun olmak gerekiyor.EMEKLİLERE 6062 TL FAİZSİZ AVANS ÖDEME ŞARTLARI NELERDİR?

Emeklilerin 6062 TL faizsiz avans ödemesinden yararlanabilmesi için bazı şartlara uygun olması gerekmektedir. SGK tarafından emeklilere verilecek olan 6062 TL faizsiz avans ödeme şartları şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Kişinin emeklilik başvurusu yapması gerekmektedir
  • Emekli başvurusu yapmış kişilerin aylığının 90 gün içerisinde bağlanmamış olması gerekmektedir
  • Maaş avansı yazılı başvuru ile alınabilmektedir
  • Başvuru yapan emeklilere net asgari ücretin 3 katı kadar avans verilecektir
  • Başvuru sonucunda emeklilik hakkı kazanmış ancak emekli aylığı bağlanmamış kişilere toplamda 6062 TL avans verilecektir
  • Avansın ¼ oranındaki kısmı, aylığın bağlanması ile kesilmeye başlayacaktır
  • Emekli avans ödemesi için herhangi bir faiz uygulaması yapılmayacaktır

EMEKLİLERE 10 MAAŞ TUTARINDA KREDİ ÖDEMESİ

Emeklilere sunulan bir diğer fırsat ise 10 maaş tutarında kredi çekme fırsatı oldu. Yeni düzenleme kapsamında emeklilere 10 maaş tutarında kredi alma şansı da sunulmaktadır. Bankalardan başvuru yapabilecek olan emekliler, maaşlarının 10 katı tutarında kredi başvurusunda bulunabilecektir. Bunun yanı sıra emeklilerin maaşının bağlanmasının ardından 3 aylık maaşı tutarında avans çekme hakkı da bulunmaktadır. 2 bin TL aylık maaş bağlanmış olan bir emeklinin 6 bin TL kadar nakit avans kullanma hakkı bulunmaktadır.

EMEKLİLERE SAĞLANAN DİĞER ÖDEME FIRSATLARI NELERDİR?

EMEKLİLERE EK ÖDEME FIRSATI

Emekli olma kararı alan ancak emekli aylığı bağlanan emeklilere her ay maaşlarının %4 – %5 ‘ i oranında ek ödeme verilmektedir. Bu ödeme her ay maaş ile birlikte hesaplanmaktadır. Maaşın artmasına bağlı olarak ek ödeme tutarı da artmaktadır.

EMEKLİLERE YILDA 2 KERE ZAM FIRSATI

SSK ve Bağ – Kur emeklilerine her yıl düzenli olarak 2 kere zam yapılmaktadır. Ocak ve Temmuz ayları olmak üzere 6 ayda bir enflasyon oranına göre maaş zammı yapılmaktadır.

600 TL PROMOSYON FIRSATI

Tüm emeklilere 3 yılda bir olmak üzere bankalar tarafından taahhüt verilmektedir. Bankalardan alınan promosyon tutarları 300 – 375 0 450 TL olacak şekilde hesaplanmaktadır. Bu tutar belirli eklemelerle birlikte 600 TL’ye kadar yükselmektedir.

EMEKLİLERE YILDA 2 KERE İKRAMİYE

Emeklilere bayram öncesi olmak üzere yılda 2 kere ikramiye verilmektedir. Ramazan Bayramı ve kurban Bayramı öncesinde gerçekleştirilen bu ödemeler 1000 TL şeklinde yapılmaktadır. Emekliler, her yıl bayram öncesinde bu ödemeyi gerçekleştirmektedir.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

95
954 Paylaşım, 95 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
86
Şaşkın
Başarısız Başarısız
59
Başarısız
Komik Komik
42
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
88
Helal Olsun!
lol lol
120
lol
Aşk Aşk
110
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
88
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
50
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir