Emekliye 2021 Bayram İkramiyesi Ne Zaman Ne Kadar Ödenecek?


74
735 Paylaşım, 74 points

Emeklilere her bayram öncesi emekli ikramiyesi ödenmeye devam ediyor. Ramazan ayına az bir zaman kala gözler yine bayram öncesi yapılacak ikramiye ödemelerine çevrildi. Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan’ ın açıklaması sonrasında bayram ikramiyelerinin 2021 yılı için ne kadar olacağı ve ne zaman ödeme yapılacağı merak edilmeye başladı. Bu yazımızda Emekliye 2021 Bayram İkramiyesi Ne Zaman Ne Kadar Ödenecek? Sorularına cevap vereceğiz.

Devlet tarafından emeklilere yaklaşık 3 yıldır hem ramazan hem de kurban bayramları öncesinde emekli ikramiyesi ödemesi yapılıyor. Emeklilerin bayram öncesinde temel ihtiyaçlarını daha rahat karşılaması için verilen bu ikramiye, 2021 yılında da zamlı haliyle tekrar verilecek. EMEKLİYE 2021 BAYRAM İKRAMİYESİ NE KADAR ÖDENECEK?

2021 yılı Ramazan ayına girmeye çok az bir zaman kaldı. Tüm Müslümanların bir ay boyunca oruç tutacağı ve ibadetlerini yerine getireceği bu mübarek ayın sonunda ise bayram kutlanacak. Dini bayramlar öncesinde 3 senedir gerçekleştirilen bayram ikramiyesi ödemesi bu sene de gerçekleştirilecek.

Emekliye 2021 Bayram İkramiyesi Ne Kadar Ödenecek? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; 2021 bayram ikramiyeleri ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ dan kısa bir süre önce açıklama geldi. Açıklama kapsamında 2021 yılı emekli bayram ikramiyeleri zamlı olarak ödenecek.

EMEKLİ 2021 BAYRAM İKRAMİYESİNE NE KADAR ZAM YAPILACAK?

Emekli 2021 bayram ikramiyesine ne kadar zam yapılacak? Sorusuna yanıt Cumhurbaşkanı Erdoğan’ dan geldi. Erdoğan yaptı açıklamada, 3 yıldır her bayram öncesi emeklilere verilen 1000 TL bayram ikramiyesinin bu yıl zamlı olarak verileceğini ve ikramiyelere yapılacak olan zammın enflasyon oranındaki artışa bağlı olarak gerçekleştirileceğini ifade etti.

Emeklilere 2021 bayram ikramiyesi için yapılacak olan zamlı ödemenin ne kadar olacağı henüz net şekilde açıklanmadı. Enflasyon oranındaki artışa göre zamlı olarak verilecek olan ikramiyelerde yıllık enflasyon oranının mı yoksa 6 aylık enflasyon oranının mı etkili olacağı henüz netlik kazanmadı. 2021 bayram ikramiyelerine bu yılki enflasyon üzerinden zam yapılması durumunda emeklilere her iki bayram öncesinde de 1,083 TL ikramiye ödemesi yapılması bekleniyor.

EMEKLİYE 2021 BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Emekliye 2021 Bayram İkramiyesi Ne Zaman yapılacak? Sorusuna da yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, emeklilere her iki bayram öncesinde de ödeme tarihlerinin belirlendiğini açıkladı. Bu kapsamda Ramazan Bayramı emekli ikramiyesi Mayıs ayının ilk haftası, Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ise Temmuz ayı ortasında gerçekleştirilecek.

Emeklilere bayram öncesi verilen bayram ikramiyesi ödemelerinin belirlenen tarih aralıklarında PTT şubeleri üzerinden yapılması ya da emeklilerin maaş hesaplarına otomatik olarak yatırılması söz konusu olacak.

EMEKLİ 2021 BAYRAM İKRAMİYESİNDEN KİMLER YARARLANABİLİR?

Emekli 2021 bayram ikramiyesinden kimler yararlanabilir? Sorusuna şu şekilde cevap vermek mümkün;

 • SSK, Bağ – Kur ve Emekli sandığı emeklileri
 • Şehit yakınları
 • Gaziler
 • Ölüm aylığı alanlar
 • Vazife ve harp malullüğü aylığı alan er ve erbaşlar
 • Geçici köy korucuları
 • Şeref aylığı alanlar
 • Şampiyon sporcular
 • Kore, Kıbrıs ve İstiklal Savaşı gazileri
 • Terör nedeniyle zarar gören ve aylık bağlanan siviller
 • Terör nedeniyle hayatını kaybetmiş olan vatandaşların hak sahipleri

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

74
735 Paylaşım, 74 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
96
Şaşkın
Başarısız Başarısız
60
Başarısız
Komik Komik
48
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
96
Helal Olsun!
lol lol
12
lol
Aşk Aşk
120
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
96
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
60
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir