Emekli Bayram İkramiyelerine Zam Kapıda Mı, Bayram İkramiyesi Ne Kadar Olacak?


94
946 Paylaşım, 94 points

Bayrama sayılı günler kala emeklilerin gözü her sene devlet tarafından verilen bayram ikramiyelerine çevrildi. Milyonlarca emekli bu sene verilecek bayram ikramiyelerinin zamlı olup olmayacağını merak etmeye başladı. Bu yazımızda Emekli Bayram İkramiyelerine Zam Kapıda Mı, Bayram İkramiyesi Ne Kadar Olacak? Sorularına cevap vereceğiz.

Devlet tarafından her sene Ramazan ve Kurban Bayramları öncesinde milyonlarca emekliye bayram ikramiyesi yatırılıyor. Son dönemde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklama kapsamında gelen zamlara bayram ikramiyelerinin de eklenip eklenmeyeceği merak edilmeye başladı.EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYELERİNE ZAM KAPIDA MI, BAYRAM İKRAMİYESİ NE KADAR OLACAK?

11 ayın sultanı Ramazan ayına girdiğimiz şu günlerde emeklilerin aklında bulunan sorulardan birisi de bayram ikramiyesinin ne kadar olacağı. Her sene bayrama az bir süre kala hesaplara yatırılan bayram ikramiyelerinin bu sene de bayrama yakın tarihlerde yatırılması bekleniyor.

Bayrama sayılı günler kala emekliler bayram ikramiyelerinin ne zaman ve ne kadar tutarda yatırılacağını merak etmeye başladı. Bu kapsamda net bir açıklama henüz yapılmamakla birlikte Ramazan Bayramı emekli ikramiyelerinin 25 Nisan gibi yatması bekleniyor.

RAMAZAN BAYRAMI İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATACAK?

Ramazan Bayramı ikramiyesi ne zaman yatacak? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; Ramazan Bayramı ikramiyesi her sene bayrama 1 hafta kala belirlenen bir günde emeklilerin hesaplarına yatırılıyor.

Bu kapsamda emeklilere 2022 bayram ikramiyesi yatırılma tarihinin büyük bir ihtimalle 25 Nisan olması bekleniyor. Emeklileri bayram ikramiyelerini 30 Nisan tarihinden önce almış olacaklar. Böylece bayram öncesi gerekli maddi destek milyonlarca emekliye sunulmuş olacak.

RAMAZAN BAYRAMI İKRAMİYESİNE ZAM YAPILDI MI?

Emeklilerin en merak ettiği konulardan birisi de elbette alacaklar bayram ikramiyelerine zam yapılıp yapılmayacağı oldu. Son dönemde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ ın açıklaması ile birlikte asgari ücrete rekor bir zam oranı verilmişti. Bu zam oranı emeklilerin bayram ikramiyesi konusunda da umutlanmasına neden oldu.

Ramazan Bayramı ikramiyesi 1000 TL olarak başlatıldıktan sonra Cumhurbaşkanı tarafından ikramiyelere yapılan 100 TL tutarındaki zamla birlikte 1100 TL olarak ödemeler başlamıştı. 2022 yılı Ramazan Bayramı yaklaşırken emekliler bu neden ne kadar bayram ikramiyesi alacaklarını merak etmeye başladı.

Ramazan Bayramı ikramiyesine zam yapıldı mı? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; Ramazan Bayramı ikramiyesine 2022 yılı için belirli bir oranda zam yapılması bekleniyor. Henüz kesinleşmiş bir zam oranı olmamakla birlikte ilerleyen günlerde bu konu ile ilgili yeni kararların alınması ve zam oranının belirlenmesi bekleniyor. Bu kapsamda son iddialara göre bayram ikramiye tutarlarının 1750 TL’ ye kadar çıkabileceği bilgisi de gündemde yer alıyor.

RAMAZAN BAYRAMI İKRAMİYESİ NASIL ALINIR?

Ramazan Bayramı ikramiyesi nasıl alınır? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; yılda iki kere bayram öncelerinde yapılan bayram ikramiye ödemelerinin ilki olan Ramazan Bayramı ikramiyesi Nisan ayının sonlarına doğru emeklilere ödenecek.

Emekliler için verilen bayram ikramiye ödemesi milyonlarca emeklinin maaşlarına ek olarak hesaplarına yatırılıyor. Söz konusu ikramiyelerden faydalanmak için emeklilerin sosyal Güvenlik Kurumu tarafından gelir ve aylık alıyor olması gerekiyor. Aylık alan emeklilere ve vefat etmiş emeklilerin eşlerine yapılan bu ödeme kapsamında yılda iki kere bayram önceleri belirlenen tutarda ikramiye emeklilerin maaş aldıkları hesaplarına aktarılıyor. Maaş hesabı bulunmayan emekliler ise bayram ikramiyelerini kimlikleri ile birlikte kendilerine en yakın PTT şubesine giderek alabiliyorlar. Bayram ikramiyesi ödemelerinden emekliler, dul ve yetimler ile malulen emekli olmuş olan kişiler de faydalanabiliyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

94
946 Paylaşım, 94 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
27
Şaşkın
Başarısız Başarısız
109
Başarısız
Komik Komik
96
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
24
Helal Olsun!
lol lol
60
lol
Aşk Aşk
48
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
24
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
108
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir