Ek Gelir Sağlayacak İş Fikirleri


49
474 Paylaşım, 49 points

Günümüzde maddi anlamda geçinmek ve tek bir kazanç ile yetinebilmek çok daha zor hale gelmiştir. Bu konuda insanlar kendilerine ek gelir sağlayacak farklı iş kollarına yönelmeye çalışmaktadır. Yeterli ek gelir sağlayacak ek işi tespit edebilmek en az çalışmak kadar zor gelebilir. Bu nedenle her insan kendisine uygun ek iş fikirleri arasında seçim yapmalıdır. Kimi insanlar kendi yetenekleri ve becerileri doğrultusunda kendisine ek gelir sağlayabilirken, kimi insanlar daha çok ticarete yönelerek kendi mesleği haricinde farklı alanlarda para kazanmaya başlayabilir.Evden Yapılabilecek Ek İş Fikirleri

İnsanlara yeni bir kazanç kapısı sağlayacak iş fikirleri konusunda öncelik her zaman evden yapılabilecek işleri yürütmekle devam eder. Dışarıda mesai karşılığında yapılan işler yeterince yorucu ve yoğun geçtiği için insanlar ikinci işini daha çok ev içerisinde yürütmeyi tercih etmektedir. Bu konuda evden yapılabilecek ek işler için farklı fikirler bulmak mümkün olacaktır. Yemek yapma becerisi olan ve elinin lezzetli olduğunu düşünen insanlar evde yapacakları yemekleri ve tatlıları restoranlara ve benzer yerlere satarak para kazanabilirler.

Bununla birlikte yine el emeği gerektirecek farklı iş kollarıyla evden çalışmak ve ek kazanç sağlamak mümkün olacaktır. Kıyafetlerin üzerine boncuk ve desen işlemek, deri ve benzeri malzemelerden tekstil ürünleri tasarlamak ve buna benzer evde çalışılabilecek işler denenebilir. Bunun için tekstil alanında hizmet veren marka ve firmalarla görüşmeye başlamak gerekecektir. Yemek satarak para kazanacak olan bireyler en az toplamda iki gününü bu işe ayırmak durumundadır. Tekstil firmaları için çalışacak insanlar ise her gün en az 3-4 saatini bu iş için ayırmalıdır.


İnternetten Para Kazanmanın Yolları

İçerisinde geçinme derdi olduğu için insanlar ek iş konusunda genellikle sermayesiz iş fikirleri üzerinde yoğunlaşır. Bu konuda internetten para kazanmanın yolları çok fayda sağlayacaktır. Yalnızca internet, bilişim bilgisi ve iletişim çağının detaylarını gerektiren internet işleri sayesinde iyi bir ek gelir sağlamak mümkün olacaktır. İnternetten para kazanmak için makale yazıp satarak veya anket doldurarak yeni bir gelir kapısı açılabilir.

Özellikle makale yazarlığı günümüzün en popüler internet işlerinden birisi olarak dikkat çekmektedir. 100 kelime başına ücretlendirilen makaleler sayesinde aylık asgari ücret ve daha fazlasını kazanmak mümkün olacaktır. Bunun için gerçekten özgün ve araştırılmış makaleler yazmak şarttır. İnsanlar tasarladıkları ürünleri internetten satmak için kendilerine e-ticaret sitesi de kurabilirler. Ürünlerin rağbet görmesine bağlı olarak ayda 1000 ile 5000 TL arasında ek gelir sağlamak mümkün olabilir. Günün en az 2-3 saatini makale için ayırmak gerekebilir. Aynı şekilde internetten ürün satanlar gün sonunda mevcut siparişleri belirleyip ertesi gün adreslerine göndermelidir. Bu şekilde her gün birkaç saatlik çalışma yeterli olacaktır.
Yeteneklerin Keşfedilmesiyle Ek Gelir Sağlamak

Çizim yapmak, boyamak, mobilya tasarlamak ve kıyafet dikmek gibi farklı alanlarda yeteneği olan insanlar bu yeteneklerini ek işe çevirerek para kazanabilirler. Müzik konusunda yeteneği olan insanlar bile özel ders vererek kendilerine ek gelir kapısı sağlayabilir. Aynı şekilde matematik veya fizik gibi alanlarda yeterli bilgisi olanlar öğrencilere ders verebilir. Grafik tasarım eğitimi almış olan insanlar kişi ve kurumlar için logo tasarımı ve web sitesi tasarımı gibi çalışmalar yaparak kazanç sağlayabilir. Logo başına alınabilecek ücretler 500 TL ile 1000 tl arasında değişiklik göstermektedir. Yeteneklerle sağlanacak kazançlar için ayrılacak çalışma süresi kişiye bağlıdır. Ancak seri üretim veya düzenli bir saat olarak yapılacak işler için bütün bir hafta sonu gerekebilir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

49
474 Paylaşım, 49 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
84
Şaşkın
Başarısız Başarısız
48
Başarısız
Komik Komik
36
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
84
Helal Olsun!
lol lol
120
lol
Aşk Aşk
108
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
84
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
48
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir