EFT Ücreti Almayan Bankalar Hangileridir?


54
546 Paylaşım, 54 points

Bankaların bir kısmı EFT ve havale işlemlerinde belirli tutarlarda ücret alırken, bir kısmı da gerek bankalar arasındaki rekabet koşullarında daha iyi bir pozisyonda yer almak ve gerekse müşteri memnuniyetine dayalı hizmet verebilmek için, bu ücretleri tamamen kaldırarak hizmet vermeye başladılar. EFT ücreti almayan bankalar hakkındaki tüm detaylar, yazımızın devamında yer almaktadır. EFT masrafı almayan bankalar, aynı zamanda havale ücreti de almamaktadır.

EFT Ücreti Almayan Bankalar

Sizde birçok bankalar arası para transfer işlemi için bankaların mobil ve internet şubelerini kullanıyorsanız, EFT masrafı almayan bankalar arasında tercih yaparak, bu ücretlerden kurtulmanız mümkündür. Özellikle sıklıkla EFT ve havale yapıyorsanız, bu bankaların bütçenize sunacağı katkılarda oldukça fazla olacaktır.

Bu durum sadece bankaların ATM, mobil ve internet bankacılık üzerinden yapılan işlemler için geçerli olduğunu, bankaların fiziki şubelerine giderek yapacağınız işlemlerde yine EFT ücreti alınabileceğini unutmayın.Enpara.com

QNB Finansbank bünyesinde sadece internet ve mobil bankacılık üzerinden hizmet veren enpara.com, EFT ve havale masrafı almayan bankalar arasındaki en bilindik kuruluşlardan birisidir. Tüm bankacılık işlemlerinin internet üzerinden yapıldığı kuruluşun, normal bankalar gibi fiziki şubesi bulunmamaktadır. Tamamen dijital bankacılığa odaklı hizmet veren enpara.com, yapacağınız tüm EFT işlemlerinde ücret almamasıyla ün yapmış QNB Finansbank kuruluşudur.

CEPTETEB

Türk Ekonomi Bankası hizmetleri arasında yer alan CEPTETEB, TEB bankasının sunmuş olduğu internet bankacılığı kanalıdır. CEPTETEB internet ve mobil bankacılığı hizmetiyle, TEB’de EFT ücreti almayan bankalar arasında yer almaktadır.

ING Bank

EFT masrafı almayan bankalar arasında bulunan ING bank, turuncu hesap gibi sunmuş olduğu farklı avantajlarla da öne çıkan bankalardan birisidir. İnternet ve mobil şubesi üzerinden yapacağınız EFT işlemleri için ücret ödemeyeceğiniz banka, birçok ayrıcalıklı hizmeti ile banka müşterilerinin ilgisini çekmeyi başarmıştır.

Kuveyt Türk

Türkiye’de faaliyet gösteren katılım bankaları arasındaki Kuveyt Türk, dijital bankacılık üzerinden yapılan havale ve EFT işlemleri için herhangi bir ücret almayan bankalardan birisidir.

Özetle söylemek gerekirse, yukarıda bahsi geçen bankaların ATM ve özellikle mobil ile internet bankacılık işlemlerinin birçoğundan masraf adı altında ücret kesilmemektedir. Ayrıca bankaların fiziki şubeleri yerine mobil ve internet şubelerini kullanmanız halinde, EFT ve havale ücreti alan bankalar fiziki şubelere göre bu kanallardan yapılacak işlemlerde ise çok daha az masraf kesintisi yapmaktadır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

54
546 Paylaşım, 54 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
61
Şaşkın
Başarısız Başarısız
24
Başarısız
Komik Komik
13
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
61
Helal Olsun!
lol lol
97
lol
Aşk Aşk
87
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
62
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
24
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir