E-ticaret Sitesi Açarak İnternetten Para Kazanmak Tüm Detaylar…


82
804 Paylaşım, 82 points

İnternetten para kazanma yöntemleri arasında en sık kullanılan yöntemlerden birisi, hiç şüphesiz ki e-ticaret sitesi açmaktır. E-ticaret sitesi açarak internetten para kazanmak için kendinizin ya da başlarının ürünlerini satabileceğiniz gibi, açacağınız e-ticaret sitesi üzerinden e-dükkan satışı yaparak da para kazanmanız mümkündür.

Yazımızın devamında sizlere, e-ticaretle gelir elde etme modelleri hakkında detaylı bilgiler verdik. Sonuna kadar okuduğunuzda, farklı gelir elde etme modelleriyle karşılaşacağınızı garanti ederiz.

E-ticaret Sitesi Açarak İnternetten Para Kazanmak

Burada tek bir kategori üzerinden e-ticaret sitesi açabileceğiniz gibi, her türlü ürünün satışının yapılabileceği bir web sitesi oluşturmakta mümkündür. Bunları ayrı ayrı sınıflandıracak olursak, aşağıdaki başlıkları atabiliriz.E-ticaret Sitesinden Başkasının Ürününü Satmak

Burada yapılacak iş, oldukça basittir. Aracılık yaparak para kazanmak konumuzda bahsettiğimiz yönteme yakın olan bu yöntemde, satacağınız ürünlerin tedarikçisi olması gerekmektedir. Yani siz e-ticaret sitesi açmadan önce tedarikçi temini yapmalı, ardından sitenizi açarak başlarının ürünlerini kendi fiyatlarınızla satışa sunmalısınız. Burada verilen siparişleri ücreti karşılığında tedarikçilerinize ileterek, yaptığınız satışlardan para kazanabilirsiniz.

Eee daha önceki yazınızda zaten komisyonculuktan bahsetmişiniz, neden site açıp masrafa gireyim? Dediğinizi duyar gibiyim. Bu noktada atladığınız, çok önemli bir husus var. Bu husus harcayacağınız zamanı sadece satış yapmak için değil, zaten satış için harcayacağınız zamanı aynı zamanda e-ticaret sitenizin marka olması içinde harcamış olacaksınız. Yani aslında bu iş, “bir taşla iki kuş vurmak” deyimiyle anlatabileceğimiz bir iş türüdür. Kendiniz hiçbir ürün üretmeden, hiçbir stok işine girmeden, fazladan zaman harcamadan ürün satarken, bir yandan da e-ticaret sitenizi bedavadan aynı çalışmalarla markalaştırmış olacaksınız.

Kendi Stoklarınızı Satmak

E-ticaret siteleri üzerindeki işleyiş aynı olsa da, konsept değişik olabilir. E-ticaret sitesi açarak internetten para kazanmak için uygulayabileceğiniz bir yöntem ise, kendi stoklarınız üzerinden satış yapmaktır. Yani daha önceden tedarik edip deponuza koymuş olduğunuz ürünleri, açacağınız e-ticaret sitesi üzerinden satacaksınız.

Bu yöntemin en büyük avantajı alacağınız ürünleri daha ucuza temin edebilmekken, en büyük olumsuz yanıysa, ürünleri toptan alıp ucuza temin edebilmek için iyi bir sermayeye ihtiyacınız olmasıdır. Şayet sermayeniz var ve güzel indirimlerle ürün temin edebilecek imkana sahipseniz, bu yöntem üstekine göre daha fazla kar marjı sunmaktadır.

E-ticaret Sitesi Üzerinden Dükkan Kiralamak

E-ticaret sitesi açarak internetten para kazanmak konusunda yapabileceğiniz en mantıklı işlerden birisi de, açacağınız platform üzerinden dükkan kiralamaktır. Kiralayacağınız dükkanlar sayesinde insanların ürünlerini satmasına imkan tanıyarak, her ay düzenli bir gelir elde edebilirsiniz.

Bunun için siteyi açtıktan sonra reklam vererek, kurumsal firmalara ulaşmak en mantık olan yoldur. Markalaşmaya başladıktan sonra, ciddi rakamlar kazanılması mümkün olan bu yöntemde, başlangıçta kazancınızın önemli bir bölümünü sosyal medya reklamları başta olmak üzere reklamlara yatırmanız kısa sürede marka olabilmeniz için oldukça önemlidir.

E-ticaret Sitesi Üzerinden Komisyonculuk

Burada yapacağınız şey, satılan ürünler üzerinden komisyon almaktır. Özellikle bir taban fiyat belirleyerek o fiyat üzerinden satış yapanlara böyle bir hizmeti vererek, sattıkları her üründen komisyon alabilirsiniz. Bir nevi yukarıdaki e-dükkan kiralama işine benzese de, satılacak ürünlerden komisyon alacağınız için herkesin katılımı söz konusudur.

Taban fiyat belirlemekteki amaç ise, küçük satışlar yapacak insanları da sitenizde tutarak arama motorlarında hızla yükselmektir. Aynı zamanda bu küçük ticaretlerin daha hızlı sağlanması, web sitenizin kısa sürede popüler olmasını sağlayacaktır.

E-Ticaret Sitesinden Nasıl Ödeme Alırım?

Ödeme alabileceğiniz birçok yöntem olup, en azından basit usul vergiye tabi olmanızı öneririz. Bankaların sanal pos cihazlarını sitenize koyabilmek ve hatta mobil ödeme imkanı sunabilmek ve birçok işlemi daha rahat ve resmi yapabilmek için, bunun yapılması faydalı olacaktır.

Mobil ödeme demişken şayet böyle bir işe girişirseniz, kesin ve kesinlikle mobil ödeme seçeneğini de değerlendirmenizi öneririz. Bu sayede insanlar cep telefonlarıyla ödeme yapacak ve satışlarınız katlanarak artacaktır. Ödemelerinizi banka hesabınıza alabileceğiniz gibi, sanal pos hizmeti sunan yerlerin hesapları üzerinden de yine hesabınıza gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

E-Ticaret Sitesi Kurarak Ne Kadar Kazanabilirim?

Kuracağınız site yukarıdaki konseptlerden hangisiyle satış yaparsa yapsın, öncelikle iyi bir reklam yapmak kaçınılmazdır. Özellikle sosyal medya siteleri üzerinden sponsor reklam yapmanız, oldukça büyük önem taşımaktadır. Siz olsanız kimsenin girmediği bir yerden e-dükkan kiralar mısınız? Ya da hiç bilmediğiniz yerden, alışveriş yapma imkanınız olur mu? Elbette ki bu sorulara cevabınız, kesinlikle hayır olacaktır.

Bunun için bir miktar para harcamak ve kazanmaya başladıktan sonra gelen paranın önemli bölümünü özellikle ilk bir yıl içerisinde reklama vermek, kısa sürede markalaşmanızı sağlayacaktır. İlk başlangıçta kampanyalar düzenlemeli, şayet dükkan kiralama metodunu kullanacaksanız insanlara ücretsiz olanaklar sunmalısınız. Sonrasındaysa, para kazanmayı hedeflemeniz gerekir.

Sorunun cevabına gelecek olursak, sağlam ve marka olmuş e-ticaret sitelerinden aylık on binler, yüz binler kazanabileceğiniz gibi, aylık 1000 TL’de kazanabilirsiniz. Burada satacağınız ürün, açacağınız site ve alacağınız komisyon oranı gibi kısacası siteniz üzerinden gerçekleşecek ticaret hacmi önemli faktörlerdir.

E-ticaret sitesi kurarak internetten para kazanmak hakkında merak ettiğiniz diğer konuları, yorum bölümünden sorarak daha detaylı bilgilere erişebilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

82
804 Paylaşım, 82 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
13
Şaşkın
Başarısız Başarısız
97
Başarısız
Komik Komik
84
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
13
Helal Olsun!
lol lol
49
lol
Aşk Aşk
36
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
12
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
96
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir