E-Nabız Covid-19 Test Sonucuna Nasıl Bakılır?


63
614 Paylaşım, 63 points

Corona virüs salgınının etkili olmaya başladığı ilk günden bu yana milyonlarca insan Covid – 19 testi yaptırdı. En ufak belirtide bile korkuya kapılarak test yapan vatandaşlar, testlerinin sonuçlarını artık e – nabız üzerinden kolayca öğrenebiliyorlar. Bu yazımızda E-Nabız Covid-19 Test Sonucuna Nasıl Bakılır? Sorusuna cevap vereceğiz.

Corona virüs testi yaptıran kişi sayısı her geçen gün biraz daha artıyor. Öyle ki ülkemizde artık hemen her gün 200 binden fazla kişi Covid – 19 testi için sağlık kuruluşlarına başvuruda bulunuyor. Yapılan bu testlerin sonuçlarının nasıl alınacağı ise birçok kişinin merak ettiği konular arasında yer alıyor.E-NABIZ COVİD – 19 TEST SONUCUNA NASIL BAKILIR?

E-Nabız Covid – 19 Test Sonucuna Nasıl Bakılır? Sorusuna iki farklı şekilde cevap vermek mümkün.  E – nabız üyeleri, yaptırdıkları Corona virüs testi sonuçlarına istedikleri yöntem üzerinden görüntüleyebiliyorlar. E-Nabız Covid – 19 Test Sonucuna bakma yöntemleri şu şekilde sıralanıyor;

 • E – nabız internet sitesi üzerinden Covid – 19 test sonucuna bakmak
 • E – nabız mobil uygulama üzerinden Covid – 19 test sonucuna bakmak

E – NABIZ İNTERNET SİTESİ ÜZERİNDEN COVİD – 19 TEST SONUCU NASIL ÖĞRENİLİR?

E – nabız internet sitesi üzerinden Covid – 19 testi sonucunu öğrenmek isteyen kişilerin izlemesi gereken adımlar şu şekilde sıralanır;

 • Birinci Adım

Covid – 19 test sonucunu internet sitesinden öğrenmek için e – Nabız internet sitesine giriş yapmak gerekir.

 • İkinci Adım

E – nabız sitesine giriş yaptıktan sonra ana sayfa üzerinden sağ tarafta yer alan yeşil renkli “Covid – 19 test sonuçları” yazan kısma tıklanır.

 • Üçüncü Adım

Açılan sayfaya T.C. kimlik numarası ya da pasaport numarası girildikten sonra ilgili alana Covid – 19 test sonucu barkod numarası yazılır.

 • Dördüncü Adım

Bilgilerin girilmesinin ardından en altta yazan “Doğrula” butonuna tıklanır.

 • Beşinci Adım

Açılacak yeni sayfa üzerinden Covid – 19 testinin negatif ya da pozitif olduğu görüntülenecektir.

E – NABIZ UYGULAMASI ÜZERİNDEN COVİD – 19 TEST SONUCU NASIL ÖĞRENİLİR?

E – nabız uygulaması üzerinden Covid – 19 testi sonucunu öğrenmek isteyen kişilerin izlemesi gereken adımlar şu şekilde sıralanır;

 • Birinci Adım

E – nabız uygulaması üzerinden test sonucunu görüntülemek için öncelikle cep telefonuna e – nabız uygulamasını indirmek gerekir.

 • İkinci Adım

E – nabız uygulamasının indirilmesinin ardından ana ekrandan T.C. kimlik numarası ve şifre ile giriş yapmak gerekir. E – nabız şifresi olmayanlar ana sayfada yer alan e – devlet ile giriş butonu üzerinden sisteme giriş yapabilirler.

 • Üçüncü Adım

E – nabız uygulamasına giriş yaptıktan sonra ekranın aşağısında yer alan “Tahlillerim” kısmına girilir.

 • Dördüncü Adım

Tahlillerim bölümünde “Tümü” ve “Covid” adında iki farklı seçenek bulunmaktadır. Covid seçeneği üzerinden test sonucu kolaylıkla görüntülenebilir.

E – NABIZ OLMADAN COVİD – 19 TEST SONUCU NASIL ÖĞRENİLİR?

E – nabız olmadan Covid – 19 test sonucu öğrenmek için kullanılabilecek tek bir yol bulunmaktadır. Covid – 19 testi yaptıran kişiler, Aile Sağlık Hekimliği üzerinden test sonuçlarını kısa sürede öğrenebilirler.

Sağlık Bakanlığı onaylı olarak yapılan Covid – 19 testinin sonucu ortalama 1 – 3 gün arasında belli olmaktadır. Sonuçlar e – nabız sitesi üzerinden belirlenen süre dahilinde kolaylıkla görüntülenebilmektedir.

COVİD – 19 TESTİ NERELERDE YAPILIR?

Covid – 19 testi nerelerde yapılır? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; kendinde belirtiler gören ve Corona virüs testi yaptırmak isteyen kişiler, Sağlık Bakanlığı’ na bağlı tüm hastanelerde ve özel hastanelerde test yaptırabilir.

Devlet hastanelerinde Covid – 19 testi ücretsiz olarak yapılırken özel hastanelerde bu testi yaptırmak isteyenlerin belirli tutarda ücret ödemesi gerekmektedir özel hastanelerde Covid – 19 testi en düşük 250 TL’ ye yapılmaktadır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

63
614 Paylaşım, 63 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
84
Şaşkın
Başarısız Başarısız
48
Başarısız
Komik Komik
36
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
84
Helal Olsun!
lol lol
120
lol
Aşk Aşk
108
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
84
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
48
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir