E-Kitap Yazarak İnternetten Para Kazanmak


56
544 Paylaşım, 56 points

İnternetten para kazanma yolları arasında, bilgi ve birikime dayalı öneriler vermeye devam ediyoruz. Bunlardan birisi de, insanların fazla bilgi sahibi olmadığı, ancak bilgi sahibi olanlarında yaparak geçimini sağlayabildiği, e-kitap yazarak internetten para kazanmak işidir. Bu yazımızda sizlere, e-kitap yazarak para kazanmak hakkında tüm detayları vereceğiz.

E-kitap Yazarak İnternetten Para Kazanmak

  • E-Kitap Yazmak İçin Neler Gereklidir?

E-kitap yazarak para kazanmak için, adından da anlaşılabileceği gibi internet üzerinde satabileceğiniz ve yine bilgisayarlar ve mobil cihazlar üzerinden okunabilecek kitaplar yazmanız gerekmektedir. Bunun için elbette bir bilgisayara ve yazacağınız kitabı insanların hangi formatta okumasını istiyorsanız, o formata uygun programlara ihtiyacınız bulunmaktadır.Örneğin PDF tarzında bir e-kitap yazmak, en sık kullanılan e-kitap yazma yöntemidir. Bu nedenle PDF dosyası oluşturabilecek donanımların, bilgisayarınızda mevcut olması gerekmektedir. Bunun dışında gerekli araştırmaları yapmak, tıkandığınız yerde farklı bilgiler edinebilmek için bilgisayarınız için bir internet bağlantınızın bulunması gerekmektedir.

İhtiyacınız olan en önemli unsurlardan birisi de, kitap yazma yeteneğidir. İmla kurallarına hakim olmanız, düzgün ve etkileyici cümleler kurabilmeniz, bu noktada büyük önem taşımaktadır. İnsanları etkileyecek nitelikte kitaplar yazmak, sonraki kitaplarınızın daha hızlı ve daha iyi fiyatlarla satılmasını sağlayacaktır. Ayrıca insanların kitabınızdan övgülerle bahsetmesi sonucu, yeni müşterileri de bu sayede kazanmanız mümkündür.

Yazacağınız kitabın ilgi çekici ve okunabilir özelliğinin olması, çok tatmin edecek paralar kazanmanıza neden olabilir. Aynı zamanda zevkli bir iş olması ve sizin yazdıklarınızı başkalarının zevkle okuması da, e-kitap yazarak para kazanma işinin en güzel yanlarından birisi olsa gerek.

Rotasız seyyah yol hikayeleri adlı e-kitabı duymuşunuzdur. Bu kitabın yazarı olan arkadaşımız, öncelikle kendince seyahatler ederek bunları paylaştığı bir site açmış ve bloğun tutulmasıyla birlikte bunu e-kitaba dönüştürerek yüksek satış rakamlarına ulaşmayı başarmıştır.

  • E-Kitap Yazarak Ne Kadar Para Kazanabilirim?

E-kitap yazma fikri aklına yatan insanların, konu hakkında sormuş oldukları farklı sorularda illaki olmaktadır. Bu sorulardan birisi olan e-kitap yazarak ne kadar para kazanırım? Sorusunun cevabını, hemen verelim.

E-kitap yazarak kazanacağınız tutar, aslında yukarıda tarifini verdiğimiz yöntemleri uygulamak ve bahsettiğimiz gibi kitabınızın içerik kalitesiyle doğru orantılıdır. İnsanlara iyi bir pazarlama stratejisi ile yaklaşmak, yazacağınız kitapların insanlar tarafından sevilmesi ve kitabın ne kadara satılacağı gibi konular, bu noktada belirleyici rol oynamaktadır. Bu nedenle e-kitap yazarak para kazanmak konusunda net bir rakam vermek, yanıltıcı olacaktır. Ancak şunu belirtmek gerekirse, orta düzeyde ilgi görecek bir e-kitaptan toplamda 5 ile 15 bin arasında bir para kazanabilirsiniz. Bu tutar aylık tutar olmayıp, ortalama toplam satış tutarıdır. Ki e-kitap yazarken zaman dışında başka bir sermayenizin olmayacağı düşünüldüğünde, kimileri için yeterli bir miktar olabilir. Kitabın fazlaca tutulmasıysa, bu rakamları 100 bine kadar çıkaracaktır. Ancak bunun için çok kaliteli bir kitap olması ve ilgili hedef kitleye, ulaşabilir olmanız gerekmektedir. Sermaye ve ilgili hedef kitle demişken, kitabınızın ücretli reklamlarını yaparak biraz sermayeyle, daha fazla satılmasını da sağlayabilirsiniz. Bu tamamen sizin satış stratejinize kalmış bir durumdur.

E-kitap yazarak para kazanmak için yapılacak çalışmalar ciddiye alındığında, kesinlikle getirisi olan bir yöntem olduğunu söyleyebilirim. Yazacağınız kitapları insanların ilgi alanına yönelik ve aynı zamanda kendinizin de ilgi alanı olacak konularda yazmanız, burada daha başarılı bir grafik çizmenizi sağlayacaktır.

E-kitap yazarak internetten para kazanmak hakkında, sizlere yol gösterici bilgiler sunduk. Konu hakkında aklınıza takılan soruları aşağıdaki yorum bölümünden bize ileterek, daha fazla bilgi alabilir, sorularınızın cevaplanmasını sağlayabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

56
544 Paylaşım, 56 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
60
Şaşkın
Başarısız Başarısız
24
Başarısız
Komik Komik
13
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
60
Helal Olsun!
lol lol
96
lol
Aşk Aşk
84
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
61
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
25
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Merak ettiğim bir konuydu. Birçok bilgiyi edindim ancak kitapları reklam verirken ne yapmamız gerekiyor şuan ki çalışmalarımı bu şekilde yazıyorum tavsiyeleriniz üzerine olumlu gidecek gibi. İddaa’dan kazanma yolları hakkında bir e-kitap hazırladım yeniden düzenliyorum