E-Devletten Başvuru Yapanlara Müjde! Geçim Sıkıntısı Çekenlere 18 Ay Boyunca 1500 TL Verilecek


116
1.1k Paylaşım, 116 points

Devletin yardıma muhtaç vatandaşlara yaptıkları karşılıksız yardımlara bir yenisi daha eklendi. Yeni yardım kapsamında geçim sıkıntısı çeken vatandaşlara 18 ay boyunca belirlenen tutarda yardım ödemesi yapılacak. Bu yazımızda E-Devletten Başvuru Yapanlara Müjde! Geçim Sıkıntısı Çekenlere 18 Ay Boyunca 1500 TL Verilecek başlığının detaylarını anlatacağız.

E – devlet üzerinden yapılan sosyal yardım ödemelerine bir yenisi daha eklendi. Yardıma muhtaç olan vatandaşlara yönelik hazırlanan yardımlar kapsamında bu sefer geçim sıkıntısı çeken vatandaşlara 18 ay boyunca ayda 1500 TL ödeme yapılacak.GEÇİM SIKINTISI ÇEKENLERE 18 AY BOYUNCA 1500 TL VERİLECEK

Devlet tarafından hazırlanan yeni yardım kapsamında yardıma muhtaç olan ailelere nefes aldırmak adına yeni bir ödeme hazırlandı. Geçim sıkıntısı çekenlere özel hazırlanan bu yardım paketi üzerinden tüm başvuruda bulunan vatandaşlara 18 ay boyunca aylık 1500 TL ödeme yapılacak.

Geçim Sıkıntısı Çekenlere 18 Ay Boyunca 1500 TL destek ödemesinden faydalanacak olan vatandaşların e – devlet üzerinden başvuruda bulunması ve kentsel dönüşüm kapsamında evlerini yeniletmeleri gerekecek.

GEÇİM SIKINTISI ÇEKENLERE 18 AY BOYUNCA 1500 TL DESTEK NASIL ALINIR?

Geçim Sıkıntısı Çekenlere 18 Ay Boyunca 1500 TL destek nasıl alınır? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; geçim sıkıntısı çeken ve kentsel dönüşüme girecek durumda bir eve sahip olan vatandaşlara Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kapsamında hazırlanan destek ödemesinden yararlanma hakkı verilecek.

Evini kentsel dönüşüme sokmayı kabul eden vatandaşlara evlerinin durumu göz önünde bulundurularak 18 ay boyunca 750 TL – 1500 TL arasında bir destek ödemesi yapılacak. Ödemeden faydalanmak isteyen vatandaşların öncelikle kentsel dönüşüm için başvuruda bulunması gerekecek.

GEÇİM SIKINTISI ÇEKENLERE 18 AY BOYUNCA 1500 TL DESTEK BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BELGELER NELERDİR?

Geçim Sıkıntısı Çekenlere 18 Ay Boyunca 1500 TL destek başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşların öncelikle bakanlık tarafından belirlenmiş olan belgeleri hazırlaması gerekiyor. Geçim Sıkıntısı Çekenlere 18 Ay Boyunca 1500 TL destek başvurusu için gerekli belgeler şu şekilde sıralanıyor;

  • Başvuru sahibinin nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Güncel alınmış tapu kaydı ve tapu belgesi
  • Başvuru sahibi tarafından doldurulması gereken başvuru dilekçesi
  • Hak sahibi ya da velisine ait Ziraat Bankası’na ait bir hesabın hesap cüzdan fotokopisi

Söz konusu belgelere sahip olan tüm vatandaşlar, kentsel dönüşüm ve ardından 18 ay boyunca aylık 1500 TL devlet yardımı alabilmek için başvuru işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

GEÇİM SIKINTISI ÇEKENLERE 18 AY BOYUNCA 1500 TL DESTEK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Geçim Sıkıntısı Çekenlere 18 Ay Boyunca 1500 TL destek başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlar gerekli belgeleri hazırladıktan sonra başvuru aşamasına geçebilecekler. Geçim Sıkıntısı Çekenlere 18 Ay Boyunca 1500 TL destek başvurusu nasıl yapılır? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

Geçim Sıkıntısı Çekenlere 18 Ay Boyunca 1500 TL destek başvurusunda bulunacak olan vatandaşlar bu başvuru için e – devlet sistemini kullanabilecekler. E – devlet sistemine T.C. kimlik numarası ve şifre ile giriş yapan vatandaşlar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kentsel dönüşüm başvuru sayfası üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

Başvurusu tamamlanan vatandaşlar evlerini kentsel dönüşüme sokmaları karşılığında devletten bu süre zarfında 18 ay boyunca kira yardımı olarak aylık 1500 TL devlet ödemesi alma hakkına sahip olacaklar. Ödemenin tutarı, kentsel dönüşüme verilmiş olan konutun şartları kapsamında belirlenecek. Buna göre kentsel dönüşüm kira yardımı alacak olan vatandaşlara 750 TL ve 1500 TL arasında aylık düzenli ödeme yapılacak. Geçim Sıkıntısı Çekenlere 18 Ay Boyunca 1500 TL destek ödemeleri Ziraat Bankası hesabı üzerinden vatandaşlara yatırılacak.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

116
1.1k Paylaşım, 116 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
12
Şaşkın
Başarısız Başarısız
96
Başarısız
Komik Komik
84
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
12
Helal Olsun!
lol lol
48
lol
Aşk Aşk
36
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
12
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
96
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir