E Devletten 1100 TL Pandemi Destek Sosyal Yardım Başvuru Ekranı Açıldı


91
884 Paylaşım, 91 points

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Corona virüs salgınında ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmak adına sosyal yardım ödemeleri devam ediyor. Bu kapsamda ihtiyaç sahibi ailelere 1100 TL yardım ödemesi başvurusu başladı. Bu yazımızda E Devletten 1100 TL Pandemi Destek Sosyal Yardım Başvuru Ekranı Açıldı başlığının detaylarını anlatacağız.

Aile Çalışma ve Sosyal hizmetler Bakanlığı, salgının başından bu yana ihtiyaç sahibi ailelerin ihtiyaçlarını çok daha kolay karşılaması adına sosyal yardım ödemeleri yapıyor. Pandemi ile mücadelenin devam ettiği şu günlerde bakanlık yeni bir sosyal yardımın başvurusunu ihtiyaç sahiplerine açtı.E DEVLETTEN 1100 TL PANDEMİ DESTEK SOSYAL YARDIM BAŞVURU EKRANI AÇILDI

Bakanlık tarafından yapılan açıklama kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere 1100 TL tutarındaki yeni pandemi sosyal yardım ödemesi yapılmaya başlanacağı açıklandı. Corona virüs salgını nedeni ile ekonomik açıdan sıkıntı yaşayan kişilere yönelik hazırlanan bu sosyal yardım ödemesinden faydalanmak isteyen ihtiyaç sahipleri başvurularını nasıl yapacaklarını araştırmaya başladı.

Pandeminin başından itibaren verilen ve 1000 TL sosyal yardım ödemesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ ın talimatı ile 1100 TL’ ye yükseltildi. Karar sonrasında artık pandemi sosyal yardım başvurusunda bulunan ihtiyaç sahiplerine 1100 TL ödeme yapılacak.

E DEVLETTEN 1100 TL PANDEMİ DESTEK SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

E Devletten 1100 TL Pandemi Destek Sosyal Yardım Başvurusunda bulunmak isteyen ihtiyaç sahipleri, başvuru için e – devlet uygulamasını kullanabilirler. E – devlet uygulamasına T.C. kimlik numarası ve şifresini giren ihtiyaç sahipleri, uygulamanın arama motoruna “Pandemi Destek Sosyal Yardım” yazarak çıkan ekrandan başvuru işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

E Devletten 1100 TL Pandemi Destek Sosyal Yardım Başvurusunda bulunan ihtiyaç sahipleri, belirlenen tutarda yardım ödemesini koşullara uygun olmaları durumunda alabilecekler. E Devletten 1100 TL Pandemi Destek Sosyal Yardım ödemesi daha önceden başvuruda bulunmuş olan ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından tespit edilmiş olan 2 milyondan fazla haneye verilecek.

1000 TL PANDEMİ YARDIM PARASI SORGULAMASI NASIL YAPILIR?

1000 TL Pandemi Yardım Parası sorgulaması için vatandaşların e – devlet sistemi üzerinden başvuru sorgulama işlemini gerçekleştirmesi gerekmektedir. Başvuruda bulunan tüketiciler için sorgulama işleminde bulunmak isteyen ihtiyaç sahibi aileler, e – devlet sistemi üzerinden Tam kapanma Sosyal Yardım Programı Ödemeleri” bölümüne girerek “Sosyal Yardım Sorgula” başlığı üzerinden sorgulama işlemini gerçekleştirebilecektir.

Sosyal yardım ödemesi alma hakkı kazanmış olan ihtiyaç sahipleri, sorgulama ekranında başvurularının onaylandığı mesajını gördükleri andan itibaren Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilecek olan 1100 TL sosyal yardım ödemesini alma hakkı kazanacaklar.

1100 TL PANDEMİ YARDIM PARASI İKİNCİ KEZ KİMLER ALAMAYACAK?

1000 TL Pandemi Yardım Parasını daha önce kampanyadan faydalanan tüm ihtiyaç sahipleri alabilirler. 1100 TL Pandemi Yardım Parası İkinci Kez kimler alamayacak? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

  • 5510 sayılı Kanunun 4/a maddesi kapsamındaki kamu işçileri
  • 5510 sayılı Kanunun 4/c maddesi kapsamındaki memurlar
  • Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’ndan gelir veya aylık alanlar (emekliler)
  • İŞKUR İşsizlik Ödeneğinden faydalananlar
  • İŞKUR Kısa Çalışma Ödeneğinden faydalananlar

1100 TL PANDEMİ YARDIM PARASI ÖDEMELERİ NEREDEN YAPILIYOR?

1100 TL Pandemi Yardım Parası ödemeleri nereden yapılıyor? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; pandemi yardım parası en yakın PTT şubeleri üzerinden yapılmaktadır. PTT şubesine gidemeyecek durumda olan ihtiyaç sahipleri ise ödemelerini PTT görevlileri tarafından evlerinde alma hakkına sahip olacaklardır.

 

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

91
884 Paylaşım, 91 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
72
Şaşkın
Başarısız Başarısız
36
Başarısız
Komik Komik
24
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
72
Helal Olsun!
lol lol
108
lol
Aşk Aşk
96
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
72
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
36
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir