E-Devlet Açık Kapı Yardım Başvurusu Nedir, Nasıl Yapılır?


77
776 Paylaşım, 77 points

İnternet üzerinden de sosyal yardım başvurularının en çok yapıldığı adreslerden birisi açık kapı yardım kuruluşudur. Açık kapı sosyal yardım başvurusu, kısa sürede ve kolay bir şekilde yapılabilir. İhtiyaç sahiplerine yönelik hazırlanmış olan bu yardım şeklinde her desteğe uygun yardımlar bulunmaktadır. Bu yazımızda E-Devlet Açık Kapı Yardım Başvurusu Nedir, Nasıl Yapılır sorularına cevap vereceğiz.

Devletin ihtiyaç sahiplerine destek sunduğu adreslerden birisi de açık kapıdır. Açık kapı, devlet tarafından ihtiyaç sahibi ailelere yönelik çok sayıda yardımı bir arada görüntülemek ve başvuruda bulunmak mümkündür.E-DEVLET AÇIK KAPI YARDIM BAŞVURUSU NEDİR?

E – devlet Açık kapı yardım başvurusu, ihtiyaç sahipleri ile en üst düzeyde iletişim kurulması, taleplerinin hızlı bir şekilde alınması, takip edilmesi ve sonuçlandırılması amacıyla kurulmuş bir yardım kuruluşudur. Valilik ya da kaymakamlık üzerinden yazılı başvuru şeklinde kullanılabilen Açık kapı, talep edilirse internet üzerinden de destek vermektedir.

Açık kapı yardım kuruluşu hem gerçek hayatta hem de internet üzerinden destek sunmaktadır. Devlet adına çalışan bu kuruluş üzerinde ülkemizde yaşayan tüm ihtiyaç sahibi ailelere gerekli yardımlar ulaştırılmaktadır.

E-DEVLET AÇIK KAPI YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

E-Devlet Açık Kapı Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; açık kapı yardım başvurusunda bulunmak isteyen ihtiyaç sahiplerinin birden fazla kullanabilecekler yol bulunmaktadır.  Açık Kapı Yardım Başvurusu yöntemleri şu şekilde sıralanır;

  • Açık kapı internet sitesi üzerinden yardım başvurusu
  • Açık kapı e – devlet sistemi üzerinden yardım başvurusu
  • Açık kapı kaymakamlık ya da valilik şubeleri üzerinden yardım başvurusu

AÇIK KAPI İNTERNET SİTESİ ÜZERİNDEN YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Açık kapı internet sitesi üzerinden yardım başvurusu kolaylıkla yapılabilir. Açık kapı sitesinde yer alan yardımlardan birisine başvuruda bulunmak için ihtiyaç sahiplerinin hazırlanmış internet sitesine giriş yapması gerekir.

Hazırlanmış siteye giriş yapan vatandaşların öncelikle T.C. kimlik numarası isim – soy isim, annenin evlenmeden önceki soyadının ilk ve son harfi, cep telefonu numarası gibi bilgileri girmesi gerekir. Bilgiler girildikten sonra en altta yer alan “Onay Kodu gönder” yazan butona basılır. Bu butona bastıktan sonra cep telefonuna gönderilecek onay kodu ile siteye giriş yapılabilir. Bilgilerin girilmesiyle birlikte yardım sitesi açılır ve yardım başvurularından istenilene başvuru işlemi gerçekleştirilebilir.

Açık Kapı interneti sitesi üzerinden yardım başvurusu için TIKLAYIN

AÇIK KAPI E – DEVLET SİSTEMİ ÜZERİNDEN YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Açık kapı e – devlet sistemi üzerinden yardım başvurusu kolaylıkla yapılabilir. E – devlet üyeliği bulunan kişiler sisteme giriş yaptıktan sonra arama motoru üzerine Açık Kapı Yardım Başvurusu yazmalıdır. Açılan sayfada yer alan bilgiler doldurulduktan sonra “Onay Kodu Gönder” butonuna basılarak cep telefonuna kod gelmesi sağlanır.

Cep telefonuna gönderilen kodun sisteme girilmesinin ardından yardım başvuruları listelenerek istenilen yardımlara başvuru işlemi kolaylıkla gerçekleştirilebilir.

Açık Kapı e – devlet sistemi üzerinden yardım başvurusu için TIKLAYIN

AÇIK KAPI YARDIM BAŞVURUSU SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Açık kapı yardım başvurusunu gerçekleştiren kişilere SMS ile bilgilendirme yapılır. Bunun yanı sıra internet üzerinden de başvuru sorgulaması yapmak mümkündür. Açık Kapı yardım başvurusu nasıl sorgulanır sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

Açık kapı yardım başvurusu sorgulaması için öncelikle açık kapı sitesine giriş yapmak gerekir. Siteye giriş yaptıktan sonra açılan ekrana başvuru numarası, T.C. kimlik numarası, annenin evlenmeden önceki soyadının ilk ve son harfleri girildikten sonra en altta yer alan “Onay kodu gönder” butonuna basılır. Cep telefonuna gönderilen onay kodunun siteye girilmesinin ardından yardım başvurusu ile ilgili sonuç detaylı olarak görüntülenecektir.

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

77
776 Paylaşım, 77 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
36
Şaşkın
Başarısız Başarısız
124
Başarısız
Komik Komik
110
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
37
Helal Olsun!
lol lol
73
lol
Aşk Aşk
60
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
36
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
120
Kazandım!
Pinar

Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir