Düşük Bütçesi ile Dikkat Çeken Birbirinden Muhteşem 13 Film Önerisi


89
874 Paylaşım, 89 points

Sinema dünyasına damga vuran birbirinden iddialı birçok film, düşük bütçeleri ile de dikkat çekiyor. Çok düşük bütçe kullanılmasına karşılık oldukça fazla izleyiciye ulaşmayı başaran bu filmler, sinema severlerin en çok tercih ettiği film türleri arasında yer alıyor. Bu yazımızda Düşük Bütçesi ile Dikkat Çeken Birbirinden Muhteşem 13 Film Önerisi hakkında bilgi vereceğiz.

Bir filmin çekilmesi için belirli bir bütçeye sahip olmak gerekiyor. Oldukça yüksek bütçelere çekilen filmler arasında öyle filmler yer alıyor ki, düşük bütçesine karşılık kült filmler arasında yer almayı başarmış durumda.DÜŞÜK BÜTÇESİ İLE DİKKAT ÇEKEN BİRBİRİNDEN MUHTEŞEM 13 FİLM HANGİLERİDİR?

Düşük Bütçesi ile Dikkat Çeken Birbirinden Muhteşem 13 Film şu şekilde sıralanıyor;

 • Blair Cadısı (2016) – IMDB: 6,4
 • Arınma Gecesi (2013) – IMDB: 6,9
 • Bir Ayrılık (2010) – IMDB: 8,3
 • Buried (2010) – IMDB: 7,0
 • Exam (2009) – IMDB: 6,8
 • Paranormal Activity (2007) – IMDB: 6,3
 • The Descent (2005) – IMDB: 7,2
 • Testere (2004) – IMDB: 7,6
 • Bir Zamanlar (2006) – IMDB: 8,0
 • Pink Flamingos (1972) – IMDB: 6,1
 • Pi (1998) – IMDB: 7,4
 • Gençlik Yılları (1973) – IMDB: 7,5
 • 12 Sinirli Adam (1957) – IMDB: 8,9

BLAİR CADISI FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Bilair Cadısı filmi, düşük bütçesi ile dikkat çeken birbirinden muhteşem 13 filmden birisidir. Filmde üç gencin dilden dile dolaşan Blair Cadısı efsanesini araştırmak için kendi el kameraları ile Black Hills ormanlarına gitmeleri ve burada yaşadıkları olaylar konu edilmektedir. Film 60 bin dolarlık düşük bütçeye karşılık 140 milyon dolar hasılat elde etmiştir.

ARINMA GECESİ FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Arınma Gecesi filmi, düşük bütçesi ile dikkat çeken birbirinden muhteşem 13 filmden birisidir. Filmde küçük bir kız çocuğunun masun sandığı ancak aslında bir suçlu olan adamı ailesinin yanına evine götürmesi sonrasında başlayan olaylar konu edilmektedir. Film 3 milyon dolarlık düşük bütçeye karşılık 89 milyon dolar hasılat elde etmiştir.

BİR AYRILIK FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Bir Ayrılık filmi, düşük bütçesi ile dikkat çeken birbirinden muhteşem 13 filmden birisidir. Filmde kocasının babasına bakmak istemediği için boşanma kararı alan Simin adlı kadının kızı ile yaşamayı düşünürken kızının babasının yanında kalmak istemesiyle evden ayrılması sonrasında eve bakması için bir hizmetçi tutulması ile başlayan olaylar konu edilmektedir. Film 300 milyon dolarlık bütçeye karşılık 30 milyar dolarlık hasılat elde etmiştir.

BURİED FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Buried filmi, düşük bütçesi ile dikkat çeken birbirinden muhteşem 13 filmden birisidir. Filmde ırak’ ta çalışan Amerikalı bir kamyon şoförünün bir grup direnişçi tarafından kaçırılması ve toprağın altında bir tabutta gözlerini açması sonrasında verdiği hayatta kalma mücadelesi konu edilmektedir. Film 3 milyon dolarlık bütçeye karşılık oldukça yüksek hasılat elde etmiştir.

EXAM FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Exam filmi, düşük bütçesi ile dikkat çeken birbirinden muhteşem 13 filmden birisidir. Filmde birbirinden farklı yeteneklere sahip olan 8 adayın bir iş için aynı odada sınava alınması sonrasında başarılı olmak ve işe giren kişi olmak için mücadeleye başlayan bu 8 kişinin aslında çok farklı bir sınavla karşı karşıya kalması konu edilmektedir.

PARANORMAL ACTİVİTY FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Paranormal Activity filmi, düşük bütçesi ile dikkat çeken birbirinden muhteşem 13 filmden birisidir. Filmde birbirini çok seven ve birlikte yaşamaya başlayan Mikah ve Katie’ nin hayatları yolunda giderken Katie’ nin çocukluğundan beri olan probleminin tekrar başlaması ve kendisini görünmeyen bir mahlukun takip ettiğini düşünmesiyle başlayan olaylar konu edilmektedir. Film 15 bin dolarlık bütçeye karşılık 107 milyon dolarlık hasılat elde etmiştir.

THE DESCENT FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Descent filmi, düşük bütçesi ile dikkat çeken birbirinden muhteşem 13 filmden birisidir. Filmde bir mağara içerisinde sıkışan ve bu mağaradan çıkmak için yollar arayan bir grup gencin aynı zamanda mağarada bulunan canavarlara yem olmamak için verdikleri hayatta kalma mücadelesi konu edilmektedir. Film 3,5 milyonluk bütçeye karşılık oldukça yüksek hasılat elde etmiştir.

TESTERE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Testere filmi, düşük bütçesi ile dikkat çeken birbirinden muhteşem 13 filmden birisidir. Filmde hayatta kalma mücadelesi verdiği sırada kurbanlarının hayatın kıymetini anlamasını sağlamak adına onlarla ölümcül oyunlar oynayan bir seri katilin hazırladığı tuzaklar ve kurbanlarının yaşadıkları konu edilmektedir. Film 1 milyon dolarlık bütçeye karşılık 55 milyon dolar hasılat elde etmiştir.

BİR ZAMANLAR FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Bir Zamanlar filmi, düşük bütçesi ile dikkat çeken birbirinden muhteşem 13 filmden birisidir. Filmde Duplin’ de gitar çalarak para kazanan ve babasına yardım eden genç bir adamın kocasından ayrıldıktan sonra annesi ve kızı ile birlikte yaşamaya başlayan Çek bir kadınla tanışması sonrasında ikilinin genç adamın en büyük hayali olan albüm çıkarmak için verdikleri mücadele konu edilmektedir.

PİNK FLAMİNGOS FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Pink Flamingos filmi, düşük bütçesi ile dikkat çeken birbirinden muhteşem 13 filmden birisidir. Filmde obezite olan ve bu sorunla mücadele eden aynı zamanda oldukça kötü davranışları ile çevresinde ün kazanmış olan Divine isimli transın korkunç hayatı konu edilmektedir. Film 10 bin dolarlık bütçeye karşılık 1 milyon 250 bin dolarlık hasılat elde etmiştir.

Pİ FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Pi filmi, düşük bütçesi ile dikkat çeken birbirinden muhteşem 13 filmden birisidir. Filmde matematik profesörü olan Max isimli adamın pi sayısına karşı takıntı geliştirmesi sonrasında evrenin tamamen bir kodlama sisteminden oluştuğu düşüncesiyle giriştiği çaba konu edilmektedir. Film 60 bin dolarlık bütçeye karşılık oldukça yüksek hasılat elde etmiştir.

GENÇLİK YILLARI FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Gençlik Yılları filmi, düşük bütçesi ile dikkat çeken birbirinden muhteşem 13 filmden birisidir. Filmde bir grup lise öğrencisi arkadaşın üniversiteye gitmeden önce birlikte geçirdikleri bir gece ve bu gecede yaşanan olaylar konu edilmektedir. Film 775 bin dolarlık bütçeye karşılık 140 milyon dolar hasılat elde etmiştir.

12 SİNİRLİ ADAM FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

12 Sinirli Adam filmi, düşük bütçesi ile dikkat çeken birbirinden muhteşem 13 filmden birisidir. Filmde babasını öldürdüğü gerekçesi ile tutuklanan bir çocuğun kendisini savunamaması ve komşularının da aleyhine ifade vermesi sonrasında tüm jüri üyelerinin idam cezası öngörüsüne karşı çocuğun suçsuz olduğunu söyleyen tek bir jüri üyesinin ardından yaşananlar konu edilmektedir. Film 350 bin dolarlık bütçeye karşılık oldukça yüksek hasılat elde etmiştir.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

89
874 Paylaşım, 89 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
60
Şaşkın
Başarısız Başarısız
24
Başarısız
Komik Komik
12
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
60
Helal Olsun!
lol lol
96
lol
Aşk Aşk
84
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
60
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
24
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir