Dünyanın En Zehirli Yılanları Hangileridir? İşte O Yılanlar!


81
794 Paylaşım, 81 points

Yılan, yeryüzünde en fazla korku yaratan hayvanlardan birisidir. İnsanlar yaşadıkları bu korkuda çok da haksız sayılmaz. Yılanlar dünyanın en tehlikeli hayvanları olarak bilinir. Özellikle zehirli türleri, ölümcül etkilere sahiptir. Bu yazımızda Dünyanın En Zehirli Yılanları Hangileridir sorusuna cevap vereceğiz.

Dünyanın en tehlikeli canlılarından birisi yılanlardır. Özellikle zehirli yılanlar öldürücü etkiye sahiptir. Dünya üzerinde birçok farklı türde zehirli yılan bulunur.DÜNYANIN EN ZEHİRLİ YILANLARI HANGİLERİDİR?

Dünyanın En Zehirli Yılanları şu şekilde sıralanır;

  • Taipan Yılanı
  • Mavi Bongar Yılanı
  • Kaplan Yılanı
  • Ölüm Adderi Yılanı
  • Kahverengi Yılan
  • Kara Mamba Yılanı
  • Russell Engereği
  • Engerek Yılanı
  • Çengel Burunlu Deniz Yılanı
  • Sessiz Çıngıraklı Yılan

TAİPAN YILANI NEDİR?

Taipan yılanı, 2,5 metre boyundadır. Yaşadığı bölge Avustralya olarak bilinir. Bir ısırığı ile verdiği zahirle 44 kişini öldürebilecek güce sahiptir.

MAVİ BONGAR YILANI NEDİR?

Mavi Bongar yılanı, Hindistan’da yaşayan bir yılan türüdür. Boyu 1 metreyi bulmaktadır. Isırdığı zaman salgıladığı zehir ile 11 kişiyi öldürme gücüne sahiptir.

KAPLAN YILANI NEDİR?

Kaplan yılanı, kaplan kürküne benzer deri desenine sahiptir. Boyu 2 metreyi bulmaktadır. Salgıladığı zehir ile 8 insanı öldürme gücüne sahiptir.

ÖLÜM ADDERİ YILANI NEDİR?

Ölüm Adderi yılanı, Avustralya’da yaşayan bir yılan türüdür. Zehirli yılan türlerinden birisidir. Tek bir ısırığı ile 4 insanı ve 8 bin fareyi öldürme gücüne sahiptir.

KAHVERENGİ YILAN NEDİR?

Kahverengi yılan, Avustralya’da yaşayan zehirli bir yılan türüdür. Genel olarak insanlardan kaçan bir yapıya sahiptir. Tehlike hissettiği anda tehlikeli bir hale gelir. Bir ısırığı ile 4 kişiyi öldürebilecek güce sahiptir.

KARA MAMBA YILANI NEDİR?

Kara mamba yılanı, en hızlı yılan türlerinden birisidir. Boyu 4 metreyi bulmaktadır. 2 metre uzaktan karşısındakini ısırabilme özelliğine sahiptir. Tek bir ısırığı ile 4 insanı öldürebilecek güce sahiptir.

RUSSELL ENGEREĞİ NEDİR?

Russell engereği, oldukça uysal yapıda olmasına karşılık oldukça zehirli yılanlardan birisidir. Bir ısırığı ile 4 insanı ve 7 bin fareyi öldürme gücüne sahiptir.

ENGEREK YILANI NEDİR?

Engerek yılanı, ülkemizde de görülebilen bir yılan türüdür. Kuzey Afrika ve Ekvator bölgesinde de yoğun olarak görülmektedir. Tek bir ısırığı ile insanlarda iç kanama oluşmasını sağlar. Engerek yılanının bir ısırıkla çıkardığı yılan ile 2 insan öldürebilecek güce sahiptir.

ÇENGEL BURUNLU DENİZ YILANI NEDİR?

Çengel Burunlu Deniz Yılanı, zehri geç etki eden yılan türlerinden birisidir. Bu yılan tarafından ısırılan insanlar, biraz zaman geçtikten sonra solunum yetmezliğinden ölmektedir. Tek bir ısırığı ile 2 bin fareyi öldürme gücüne sahiptir.

SESSİZ ÇINGIRAK YILANI NEDİR?

Sessiz çıngırak yılanı, 3 metreye ulaşan boya sahiptir. Güney Amerika ormanlarının en tehlikeli yılan türlerinden birisidir. Bu yılan türü tek bir ısırığı ile 1 insanı ve 1600 fareyi öldürme gücüne sahiptir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

81
794 Paylaşım, 81 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
24
Şaşkın
Başarısız Başarısız
108
Başarısız
Komik Komik
96
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
24
Helal Olsun!
lol lol
60
lol
Aşk Aşk
48
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
24
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
108
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir