Dünyanın En Tehlikeli 10 Ülkesi


48
464 Paylaşım, 48 points

Dünya üzerinde birbirinden farklı özelliklere sahip çok sayıda ülke bulunmaktadır. Bu ülkelerden bazıları insanların yaşamak için tercih ettiği ve hayalini kurduğu ülkelerdir. Ancak öyle ülkeler var ki tehlike konusunda tüm ülkeleri geride bırakmayı başarmaktadır. Bu yazımızda Dünyanın En Tehlikeli 10 Ülkesi hakkında bilgi vereceğiz.

Uluslararası Risk Yönetim Danışmanlığı, yaptığı çalışmalar sonucunda tehlikeli ülkeler ile ilgili bir rapor hazırladı. Raporda, dünya üzerindeki en tehlikeli ülkeler yer aldı. Bu ülkeler öyle tehlikeli ki, hırsızlık, gasp, dolandırıcılık, adam kaçırma, cinayet, terör saldırısı gibi tüm suçları içerisinde barındırıyor.DÜNYANIN EN TEHLİKELİ 10 ÜLKESİ HANGİLERİDİR?

Dünyanın En Tehlikeli 10 Ülkesi şu şekilde sıralanır;

  • Lübnan
  • Sudan
  • Bangladeş
  • Afganistan
  • Libya
  • Nijerya
  • Irak
  • Pakistan
  • Hindistan
  • Meksika

DÜNYANIN EN TEHLİKELİ ÜLKELERİNDEN BİRİSİ LÜBNAN

Dünyanın en tehlikeli ülkelerinden birisi Lübnan olarak gösterilebilir. Lübnan, özellikle terör konusunda oldukça tehlikeli ülkelerden birisidir. Yıllardır tehlikenin kol gezdiği bu ülkede Beyrut yetkilileri başkent ve diğer bölgelerde yabancılara karşı çok dikkatli olunması konusunda uyarılarda bulunmaktadır.

DÜNYANIN EN TEHLİKELİ ÜLKELERİNDEN BİRİSİ SUDAN

Dünyanın en tehlikeli ülkelerinden birisi Sudan olarak gösterilebilir. Sudan, terör konusunda oldukça yüksek tehlikeye sahiptir. Terör saldırılarının sıklıkla yaşandığı bu ülkeye gidecek olan yabancılara da sürekli dikkatli olmaları konusunda uyarılar yapılmaktadır.

DÜNYANIN EN TEHLİKELİ ÜLKELERİNDEN BİRİSİ BANGLADEŞ

Dünyanın en tehlikeli ülkelerinden birisi Bangladeş olarak gösterilebilir. Bangladeş, terör olaylarının yanı sıra bulaşıcı hastalık yönünden de oldukça tehlikeli ülkelerden birisidir. Özellikle sıtma, tifo, frengi ve kolera hastalıklarının sıklıkla görüldüğü ülkelerin başında gelmektedir.

DÜNYANIN EN TEHLİKELİ ÜLKELERİNDEN BİRİSİ AFGANİSTAN

Dünyanın en tehlikeli ülkelerinden birisi Afganistan olarak gösterilebilir. Afganistan, bombalı saldırıların ve adam kaçırma olaylarının en sık görüldüğü ülkelerin başında gelmektedir. Bu nedenle ülkeye gelecek olan yabancı uyruklu kişilere çok ciddi uyarılar yapılmaktadır.

DÜNYANIN EN TEHLİKELİ ÜLKELERİNDEN BİRİSİ LİBYA

Dünyanın en tehlikeli ülkelerinden birisi Libya olarak gösterilebilir. Libya, özellikle terör olaylarının sıklıkla yaşandığı ülkelerden birisidir. Hala karışık durumda olan ülkede çatışmalar da sıklıkla yaşanmaktadır. Bu nedenle Libya’ ya gidecek olan yabancıların çok dikkatli olması gerekmektedir.

DÜNYANIN EN TEHLİKELİ ÜLKELERİNDEN BİRİSİ NİJERYA

Dünyanın en tehlikeli ülkelerinden birisi Nijerya olarak gösterilebilir. Nijerya, silahlı soygunların oldukça yaygın olduğu ülkelerin başında gelmektedir. Bununla birlikte çok sık kaçırma olaylarına da ev sahipliği yapmaktadır. Nijerya’ da 2006 yılından bu yana 240’ dan fazla yabancı uyruklu kişinin kaçırıldığı bilinmektedir.

DÜNYANIN EN TEHLİKELİ ÜLKELERİNDEN BİRİSİ IRAK

Dünyanın en tehlikeli ülkelerinden birisi Irak olarak gösterilebilir. Tarihi ve petrol yönünden zengin olarak bilinen Irak, karışıklık, umutsuzluk ve şiddet dendiği zaman ilk akla gelen ülkelerden birisidir. Terörün de büyük ölçüde yaşandığı ülkede uzun yıllardır kargaşa devam etmekte ve ülke adeta bir enkaz halinde bulunmaktadır.

DÜNYANIN EN TEHLİKELİ ÜLKELERİNDEN BİRİSİ PAKİSTAN

Dünyanın en tehlikeli ülkelerinden birisi Pakistan olarak gösterilebilir. Pakistan, terör yönünden oldukça riskli ülkelerden birisidir. Bunun yanı sıra ayrılıkçı çatışmalara da sıklıkla ev sahipliği yapmaktadır. Pakistan’ da sıklıkla intihar saldırıları da düzenlenmektedir. Bu nedenle oldukça riskli ülkelerden birisidir.

DÜNYANIN EN TEHLİKELİ ÜLKELERİNDEN BİRİSİ HİNDİSTAN

Dünyanın en tehlikeli ülkelerinden birisi Hindistan olarak gösterilebilir. Hindistan, özellikle yabancı turistler için oldukça tehlikeli ülkelerden birisidir. Özellikle Mumbai, Jammu, Keşmiş ve Pakistan sınırına gideceklerin çok dikkatli olması gerekir.

DÜNYANIN EN TEHLİKELİ ÜLKELERİNDEN BİRİSİ MEKSİKA

Dünyanın en tehlikeli ülkelerinden birisi Meksika olarak gösterilebilir. Meksika terör yönünden çok riskli bir ülke olmamakla birlikte sokak suçları yönünden oldukça tehlikeli bir hal almıştır. Bununla birlikte Haziran – Kasım ayları arasında büyük kasırgalara da ev sahipliği yapmaktadır. Meksika’ nın sahilleri ise köpek balığı saldırıları nedeniyle tehlikeli gösterilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

48
464 Paylaşım, 48 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
72
Şaşkın
Başarısız Başarısız
36
Başarısız
Komik Komik
24
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
72
Helal Olsun!
lol lol
108
lol
Aşk Aşk
96
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
72
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
36
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir