Dünyanın En Cimri İnsanları… Hayret Edeceksiniz!


68
664 Paylaşım, 68 points

Cimrilik, insanlarda görülebilecek en kötü huylardan birisidir. Cimri insanlar hayatta ihtiyaç duyulan birçok şeyi gereksiz görür ve para harcamak istemezler. Onlar için para harcamamak üzerine dayalı bir hayat oldukça önemlidir. Bu yazımızda Dünyanın En Cimri İnsanları hakkında bilgi vereceğiz.

Hemen herkesin hayatında cimri olarak nitelendirebileceği insanlar vardır. Cimri insanlar, normalden çok daha az harcama yapan, bu uğurda birçok şeyden vazgeçen ve mümkün olduğunca her şeyi bedavaya getirmeye çalışan kişilerdir.

DÜNYANIN EN CİMRİ İNSANLARI KİMLERDİR?

Cimrilik, her insanda farklı boyutlarda olur. Kimi para harcamayı gereksiz görür, kimi kıyafet almayı, kimi boğazından kısar kimi ise gezmesinden. Ancak dünyada öyle cimri insanlar var ki yaptıkları ile duyan herkesin ağzını açık bırakıyorlar.Cimrilik konusunda kendisini aşmış ve hatta Guinness Rekorlar Kitabı’na girmiş insanlar bile bulunuyor. Duyunca bu kadar da olmaz dedirten cimrilikleri ile dikkat çeken Dünyanın En Cimri İnsanları şu şekilde sıralanıyor;

DÜNYANIN EN CİMRİ İNSANI HETTY GREEN KİMDİR?

Dünyanın tartışmasız en cimri insanı olarak bilinen kişi Hetty Green’dir. Cimrilikleri ile Guinness Rekorlar Kitabına “Dünyanın en cimri insanı” olarak girmeyi başaran Green’ in yaşam tarzı insanların ağzını açık bırakacak türdendir.

6 yaşında ekonomiye merak saran Hetty Green, ilk banka hesabını 8 yaşında açmıştır. Dünyanın en zengin iş adamlarından birisi olan Green, babasının erken ölümünün ardından kendisine kalan 7,5 milyar dolarlık servet sonrasında cimrilik hastalığına yakalanır. Para harcaman yerine yatırım ile değerlendirmeyi tercih eden Green, bu sayede kısa sürede parasını 100’e katlar. Eşinin yanlış yatırım yapması ve iflas etmesi sonucunda eşini evden kovar ve ona yardımı keser.

Evinde asla kalorifer ve fırın kullanmayan Hetty Green, sabahları sadece ucuz kurabiye yer ve siyah elbise dışında hiçbir şey giymez. Kıyafetlerinin sadece yere değen kısımlarını yıkamasının yanı sıra işlerini yürüteceği ofis olarak da banka şubelerini kullanır. Okuduğu gazeteyi öğleden sonra oğluna geri sattıran cimri kadın, bacağı kırılan oğlunu kimsesizler hastanesinde tedavi ettirmek isterken yanlış tedavi sonucu bacağını kaybetmesine neden olur. Dünyanın en cimri insanı olan Hetty Green, 81 yaşında bir markette yaşsız süt parasını çok bulduğu için tartışırken kalp krizinden ölür.

DÜNYANIN EN CİMRİ İNSANI KATE HASHİMOTO KİMDİR?

Dünyanın en cimri kadınlarından birisi günümüzde de hayatına devam ediyor. New York’ da yaşayan Kate Hashimoto, evine eşya almıyor ve çöpten bulduğu eşyaları evine götürerek kullanıyor. Kendisine 8 yıldır hiç kıyafet almadığını söyleyen Hashimato, son 3 yıldır da çamaşırhaneye giderek kıyafetlerini yıkamadığını söylüyor.

Finans müdürü olarak görev yapan Japon kadın, akşamları ise çöp toplayıcısı olarak çalışıyor. Yaşamanın en iyi yolunun para harcamamaktan geçtiğini söyleyen Kate Hashimoto, ihtiyacı olmayan eşyaları takas pazarlarında değişiyor. Tuvalet kağıdı gibi tek kullanımlık tüm gereçlerin gereksiz olduğunu düşünen Hashimoto, umumi tuvaletlerden aldığı tuvalet kağıtlarını birden fazla kez kullanıyor.

Bulaşık makinesini depo olarak kullanan Japon kadın, ocak gazına ücret ödememek adına 2 yıldır çöplerden beslendiğini söylüyor. Kıyafetlerini yıkamak yerine duş alırken temizleyen cimri kadın, bakım ürünlerini de promosyon ürünlerden karşılıyor.

DÜNYANIN EN CİMRİ MİLYARDERLERİ KİMLERDİR?

Dünyada oldukça ünlü olan milyarder isimlerin de birçoğunun cimri olduğu biliniyor. Birçok insanın hayranlıkla baktığı bu isimler, sanıldığı gibi paralarının tadını çıkarmak yerine cimrilik yapmayı tercih ediyor. Dünyanın en cimri milyarderleri şu şekilde sıralanıyor;

DÜNYANIN EN CİMRİ MİLYARDERİ CARLOS SLİM KİMDİR?

Dünyanın en cimri milyarderi Carlos Slim, Grupo Carso’nun kurucusu. Özel jetlerden ve yatlardan her zaman uzak duran Slim, eski model bir Mercedes Benz kullanmayı tercih ediyor. Slim’in şirketini de cimrilikle yönettiği biliniyor.

DÜNYANIN EN CİMRİ MİLYARDERİ CHARLİE ERGEN KİMDİR?

Dünyanın en cimri milyarderi Charlie Ergen, Dish Network’ un başkanı. Para harcamamak için öğlenleri iş yerine sandviç götüren Ergen, iş gezisine çıktığı zaman iş arkadaşları ile aynı odayı paylaşıyor.

DÜNYANIN EN CİMRİ MİLYARDERİ MARK ZUCKERBERG KİMDİR?

Dünyanın en cimri milyarderi Mark Zuckerberg, Facebook’un kurucusu. Sadece kot, tişört ve kapşonlu hırka giyen Zuckerberg, başka kıyafete para vermiyor. Oldukça mütevazı bir yaşam sürmeyi tercih eden Zuckerberg, düz vites bir Volkswagen kullanıyor.

DÜNYANIN EN CİMRİ MİLYARDERİ INGVAR KAMPRAD KİMDİR?

Dünyanın en cimri milyarderi Ingvar Kamprad, Ikea’ nın kurucusu. Avrupa’ nın en zengin ikinci kişisi olan Kamprad, uçuşlarını ekonomi sınıfında yapıyor. Para harcamayı sevmeyen Kamprad, öğle yemeklerini ise IKEA kafeteryasında yiyor.

DÜNYANIN EN CİMRİ MİLYARDERİ AZİM PREMJİ KİMDİR?

Dünyanın en cimri milyarderi Azim Premji, Wipro Limited’in başkanı ve Hindistan’ın en zengin teknoloji milyarderi. Çok zengin olmasına karşılık uçuşlarını ekonomi sınıfında yapıyor. İkinci el araba kullanan Premji, ofisteki ışıkları sürekli kapattırıyor. Yolculukları sonrasında ise araba kullanmak yerine toplu taşıma araçlarını kullanıyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

68
664 Paylaşım, 68 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
108
Şaşkın
Başarısız Başarısız
72
Başarısız
Komik Komik
60
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
108
Helal Olsun!
lol lol
24
lol
Aşk Aşk
12
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
108
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
72
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir