Dünyada Girilmesi İmkansız Ve Yasaklı 10 Yer


62
604 Paylaşım, 62 points

Dünya üzerine girilmesi yasak olan ve sadece belli kişilerin girişine izin verilen birçok yer bulunmaktadır. Bu yerler birçok kişinin dikkatini çekmekle birlikte özel izinler ile giriş sağlanabilmektedir. Bu yazımızda Dünyada Girilmesi İmkansız Ve Yasaklı 10 Yer hakkında bilgi vereceğiz.

Dünya genelinde birçok ülkede insanların girişi için yasaklı yer bulunmaktadır. Sadece yüksek mertebede olan kişilerin giriş yapabildiği bu yerler, yasaklı olduğu için insanların gözünde her zaman gizemini korumaktadır.DÜNYADA GİRİLMESİ İMKANSIZ VE YASAKLI 10 YER NERELERDİR?

Dünyada Girilmesi İmkansız Ve Yasaklı 10 Yer şu şekilde sıralanır;

  • Haven Co: İngiltere
  • Fort Knox: ABD
  • Bölge. ABD
  • Mormon Kiliselerindeki Gizli Depo: ABD
  • New York Federal Rezerv Bankası. ABD
  • Bold Lane Otopark: İngiltere
  • Tunnen Nehri: Kuzey Kore
  • Kore Askerden Arındırılmış Bölge
  • The Greenbrier: ABD
  • Cheyyenne Dağı: ABD

GİRİLMESİ İMKANSIZ VE YASAK HAVEN CO

Girilmesi imkansız ve yasak Haven Co, İngiltere’ de bulunmaktadır. 2. Dünya Savaşı döneminde Alman uçaklarının saldırılarından korunmak için denizin ortasında kurulmuş bir kaledir. Bu kalenin en büyük özelliği kendi kendini yönetebilmesidir. Bu kaleye sadece personel, yatırımcılar ve İngiltere Kraliyet Ailesi üyeleri girebilmektedir. Tam olarak neyi korumayı amaçladığını çok az kişi bilmektedir. Haven Co, 2008 yılında kapatılmıştır.

GİRİLMESİ İMKANSIZ VE YASAK FORT KNOX

Girilmesi imkansız ve yasak Fort Knox, Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunmaktadır. Ordu kampı olarak tasarlanan bu yer, aynı zamanda altın rezervlerini ve tarihi eserleri de korumak amacıyla kullanılmaktadır. Çok üst düzey güvenlik önlemleri ile korunan kalenin kapısı 22 ton ağırlığındadır. Kale çevresinde gözle görülmeyecek çok sayıda güvenlik kamerası bulunmaktadır.

GİRİLMESİ İMKANSIZ VE YASAK 51 BÖLGE

Girilmesi imkansız ve yasak 51. Bölge, Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunmaktadır. Çok gizli havacılık geliştirme ve test bölgesi olarak bilinen bu bölge, Nevada çölünde bulunmaktadır. Yüzlerce sensör ve asker tarafından korunan bu bölgeye izinsiz girilmesi durumunda askerlerin öldürme izni bulunmaktadır. ABD başkanı bile bu bölgeye özel izin ile girebilmektedir.

GİRİLMESİ İMKANSIZ VE YASAK MORMON KİLİSELERİNDEKİ GİZLİ DEPO

Girilmesi imkansız ve yasak Mormon Kiliselerindeki Gizli Depo, Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunmaktadır. Utah eyaletinde olan bu depo, yerin 600 metre altında yer almaktadır. Bu depoda dünyanın en büyük soyağacı kayıtlarının ve tarihi bilgilerin bulunduğu bilinmektedir. Çevredeki ısı değişikliklerine ve harekete duyarlı özel sensörler tarafından korunmaktadır.

GİRİLMESİ İMKANSIZ VE YASAK NEW YORK FEDERAL REZERV BANKASI

Girilmesi imkansız ve yasak New York Federal rezerv Bankası, Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunmaktadır. Deniz seviyesinin 60 metre altında bulunan bu banka, dünyadaki altın rezervinin %25’ ini korumaktadır. Banka çevresinde çok özel eğitilmiş keskin nişancılar görev yapmaktadır.

GİRİLMESİ İMKANSIZ VE YASAK BOLD LANE OTOPARKI

Girilmesi imkansız ve yasak Bold Lane Otoparkı, İngiltere’ de bulunmaktadır. İngiltere’ nin en güvenlikli otoparkı olarak bilinmektedir. Bilet almadan otoparka girilemez. Otopark içerisinde bulunan araçlar tamamen yüksek korumaya alınmaktadır. İçeriye hırsızların asla giremediği bu otoparkta bulunan hareket sensörleri sayesinde birinin arabaları zorlaması durumunda alarm çalmakta ve tüm otopark kilitlenmektedir.

 GİRİLMESİ İMKANSIZ VE YASAK TUNNEN NEHRİ

Girilmesi imkansız ve yasak Tunnen Nehri, kuzey Kore’ de bulunmaktadır. Rusya’ dan Kuzey Kore’ ye yol oluşturan bu nehir çok yüksek güvenlik önlemleri ile korunmaktadır. Gezmek isteyenlere izin verilen nehrin koruması ise Kuzey Kore askerleri tarafından yapılmaktadır.

GİRİLMESİ İMKANSIZ VE YASAK KORE ASKERLERİNDEN ARINDIRILMIŞ BÖLGE

Girilmesi imkansız ve yasak Kore Askerlerinden Arındırılmış Bölge, Kuzey Kore ve Güney Kore arasında bulunan bir adadır. 250 metre uzunluğunda ve 4 km genişliğinde olan bu ada, adının tam tersine dünyanın en çok silah ve askerinin bulunduğu alandır. Sınır boyunca üstün güvenlik önlemleri olduğu için dünyanın en iyi korunmuş rezervlerinden birisi haline gelmiştir. Nesli tükenmek üzere olan hayvanlar ve doğal bitkiler bu alanda bulunmaktadır.

GİRİLMESİ İMKANSIZ VE YASAK THE GREENBRİER

Girilmesi imkansız ve yasak The Greenbrier, Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunmaktadır. Greenbrier Hotel’ in altına inşa edilmiş olan bu yerin amacı nükleer saldırı olması durumunda Amerikan kongre üyelerinin ve başkanın 30 yıl boyunca saklanmalarını sağlamaktır. 25 ton ağırlığında nükleer patlamaya dayanıklı bir kapısı bulunan bu yerde her türlü yiyecek ve içecek malzemesi bulunmaktadır.

GİRİLMESİ İMKANSIZ VE YASAK CHEYENNE DAĞI

Girilmesi imkansız ve yasak Cheyenne Dağı, Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunmaktadır. Bu dağın en büyük özelliği, Amerikan Uzay Komutanlığı ve Kuzey Amerika Ordusuna ait olmasıdır. Saf granit ve çelikle korunan dağda özel tüneller bulunmaktadır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

62
604 Paylaşım, 62 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
36
Şaşkın
Başarısız Başarısız
120
Başarısız
Komik Komik
108
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
36
Helal Olsun!
lol lol
72
lol
Aşk Aşk
60
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
36
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
120
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir