Dubai’de Ne İş Yapılabilir, Değişik İş Fikirleri


71
694 Paylaşım, 71 points

Türk vatandaşlarının iş açısından en fazla ilgi gösterdiği ülkelerden birisi Dubai’dir. Dubai, sunduğu fırsatlar ve yüksek maaş vermesi nedeniyle en fazla iş başvurusu yapan ülkeler arasında yer almaktadır. Dubai’de çalışma fırsatının yanı sıra iş kurma fırsatı da bulunmaktadır. Bu yazımızda yurt dışında iş kurmayı düşünenler için Dubai’de neler yapabileceklerini detaylı olarak anlatacağız.

Dubai’de Ne İş Yapılır?

Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri’nin en popüler ve zengin yerlerinden birisidir. Lüks bir yaşam sunan bu ülke, iş olanakları açısından da çok fazla tercih edilen bir ülkedir. Bu nedenle gerek bir şirket bünyesinde çalışmak isteyenler gerek kendi işini kurmak isteyenler ilk olarak Dubai’yi akıllarına getirmektedir.Dubai Ne Gibi Avantajlar Sunar?

Dubai, sunduğu birbirinden iyi iş olanaklarının yanı sıra sağladığı iyi imkânlar nedeniyle de çok tercih edilmektedir. Öncelikle Dubai’de vergi muafiyeti vardır. Bu durum özellikle bölgede yatırım yapmak isteyenler için çok önemlidir. Çalışanların da aldıkları ücret üzerinden hiçbir şekilde vergi kesintisi uygulanmamaktadır. Vergi kesintisi olmaması, çalışanların çok yüksek maaş almasına fırsat vermektedir.Yeni fikirleri de sürekli olarak destekleyen Dubai’de her alanda iş kurmak mümkündür. Bununla birlikte yatırım alanlarının yüksek olması, ülkemizdeki yatırımcılara da bu alanda ön ayak olmaktadır. İyi para kazanmak ve en önemlisi para biriktirmek isteyen tüm Türk vatandaşları, yurt dışı iş tercihlerini Dubai’den yana kullanmaktadır.

Dubai’de Yapılabilecek İşler Nelerdir?

Dubai’de yapılabilecek birçok iş vardır. Kısaca söylemek gerekirse her türlü olanağın sunulduğu bu ülkede yapılacak her iş kuşkusuz tutacak ve kısa sürede büyüme dönemine girilecektir. Bunun temelinde Dubai’nin sunmuş olduğu olanaklar yatmaktadır. Dubai, birçok ülkeye nazaran yatırımcılara çok daha fazla avantaj sunmaktadır.

Turistik olarak da oldukça önemli bir yere sahip olan bu ülkeye her yıl milyonlarca kişi gelmektedir. Gelen kesimin belirli bir gelir seviyesinin üzerinde olması, ülkenin kolayca kalkınmasını sağlar. Dubai’de açılabilecek küçük bir kafe kısa sürede büyük bir restorana dönüştürülebilir ya da küçük bir otel kısa sürede lüks oteller arasına girebilir.Dubai’de En Popüler Sektörler Nelerdir?

Dubai ‘de iş kurmak isteyenlerin tercih edebileceği birçok seçenek bulunmaktadır. Bu seçenekler arasında en çok gelir sağlayanlar şu şekilde söylenebilir;

  • İnşaat sektörü
  • Gıda sektörü
  • Eğlence sektörü

Bu sektörler üzerinden bir iş kurmayı planlayanlar, kısa sürede kar elde etmeye başlayacaktır. Dubai, 15 serbest bölgesinde yeni fikirler aramaktadır. Yeni iş alanları yaratmaya çalışan ülke, bu alanda gelecek olan tüm fikirlere açıktır. Kişinin ilginç ve dikkat çekici her türlü iş kurma fikri, Dubai’de olumlu karşılanacak ve iş kurma konusunda her türlü kolaylık sağlanacaktır.

Farklı bir iş fikri ile Dubai’ye giden bir Türk vatandaşı, İngilizceyi çok iyi bilmek koşulu ile kolaylıkla bir iş kurabilecektir. Ülke, iş kurma aşamasında fikir sahibine her türlü desteği sunmaktadır. Bu desteklerin başında ise çalışma ve oturma izinleri gelmektedir. Beğenilen fikirlerin sahiplerine vize konusunda her türlü kolaylık sağlanacaktır.

İş fikri olan ancak yabancı dili bulunmayan Türkler, sahip oldukları fikirleri Dubai ile çalışan Türk firmaları üzerinden de iletme şansına sahiptir. Söz konusu fikrin beğenilmesi durumunda Türk firmaları sayesinde Dubai’de iyi bir iş sahibi olmak mümkün olacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

71
694 Paylaşım, 71 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
30
Şaşkın
Başarısız Başarısız
122
Başarısız
Komik Komik
101
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
25
Helal Olsun!
lol lol
63
lol
Aşk Aşk
49
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
26
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
110
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

12 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Selam yurt dışında çalışmak istiyorum mesleğim garson daha doğrusu restoran lokanta Cafe yurtdışı gitmek istiyorum telefon numaram 0534 357 36 68

  2. Selam yurt dışında çalışmak istiyorum mesleğim GAZ ALTI KAYNAKÇISIYIM ustalık ve kalfalık belgelerimi aldım telefon numaram 0538 961 43 08

    1. Selam Zeynep ben Dubai’de nasip olursa restoran açmayı planlıyorum açıldığı vakit seni de çalıştırmak isterim

  3. Mrb ben ahmet kaya Aşçıyım yaklasık 10yıllık soğuk sıcak aşçılık deneyimim var eyer ihtiyaç varsa sizinle yurt dışında çalışmak isterim sağlıcakla kalın

  4. Selam ben emre börek ustasıyim 6 yıldır bu işte ustayım 10 yılık bir emek var bu işin içinde Dubai’de iş imkanı olursa çalışmak isterim garsonluk da yapabilirim.tesekurler 05436440281