Döviz Bozan ATM’ler ve Bankalar Hangileridir?


59
584 Paylaşım, 59 points

Döviz sahibi insanlar, belirli zamanlarda ellerindeki dövizleri bozdurmak isteyebilirler. Döviz bozdurmak için en güvenilir yerleri tercih etmeye çalışırlar. Döviz bozdurmak için tercih edilebilecek en güvenilir yer, bankalardır. Bu yazımızda döviz bozan ATM’ler ve bankalar hakkında bilgi vereceğiz.

Döviz bozmak isteyenlerin tercih edebilecekleri en güvenilir seçenek, ATM’ler ve banka şubelerdir. ATM ve banka üzerinden döviz hesabı ile kur değişiklikleri yapmak oldukça kolay olmaktadır. Kısa sürede döviz bozabilecek olan banka müşterileri, bu sayede zaman tasarrufu da yapabilmektedir.BANKADAN DÖVİZ NASIL BOZDURULUR?

Bankacılık işlemleri her zaman hızlı ve güvenlidir. Her türlü bankacılık işlemi ile birlikte bankalar üzerinden döviz bozdurmak da kısa sürede gerçekleştirilebilecektir. Banka müşterileri dövizlerini banka üzerinden alma ve bozdurma şansına sahiptir. Bankaların döviz bozması sayesinde banka müşterileri dünyanın neresine giderlerse gitsinler, maddi yönden sıkıntı çekmeyeceklerdir.

BANKA DÖVİZİMİ BOZMUYOR NE YAPMALIYIM?

Bankalar genel olarak bakıldığı zaman döviz bozmaktadır. Ancak arada istisnai durumlar ile de karşılaşmak mümkündür. Bazı bankalar, döviz bozma konusunda yeterli desteği vermemektedir. Döviz kurlarının sürekli değişiklik göstermesi, bazı bankaların bu duruma yanaşmak istememesi şeklinde sonuçlanmaktadır.

Banka şubesine giden bir müşteri, sahip olduğu dövizleri bankadan bozduramıyor ise, başka banka ya da yöntemleri denemek zorundadır. Döviz bozma konusunda acil olarak yardım alınabilecek yerler kuyumculardır. Acil döviz bozdurma durumunda bankadan yardım alamayan müşteriler, kuyumculardan döviz bozdurma işlemini gerçekleştirebilecektir.  Kuyumcu dışında döviz bozdurulabilecek yerler, Exchange ofisleri olarak bilinmektedir. Exchange ofisleri üzerinden kısa sürede döviz bozdurmak ve TL olarak para almak mümkün olacaktır.

ATM ÜZERİNDEN DÖVİZ NASIL BOZDURULUR?

Banka şubesine gidecek vakti olmayan müşteriler, döviz bozdurma işlemlerini en yakın ATM üzerinden de gerçekleştirebilecektir. ATM’ler üzerinden de döviz bozdurma işlemi sağlanabilmektedir. Banka müşterileri, kendilerine en yakın olan ATM’ye giderek kısa sürede dövizlerini bozdurarak TL alma şansına sahip olacaktır.

ATM üzerinden döviz bozdurmak için iki farklı yol kullanılabilmektedir. Bu yöntemler;

 • Dolar hesabının olduğu banka ATM’sini kullanarak döviz bozdurmak
 • Döviz bozan banka ATM’sini kullanarak döviz bozdurmak

Banka müşterisinin herhangi bir banka şubesinde dolar hesabı bulunuyor ise döviz bozdurma işlemini oldukça kolay yapacaktır. Banka müşterisinin talebi doğrultusunda dolar hesabında bulunan dövizin istediği kadar tutarı TL olarak çevrilerek otomatik hesaba aktarılacaktır.

Dolar hesabı olmayan müşteriler ise döviz bozdurma özelliğine sahip olan bankaların ATM’leri üzerinden kısa sürede döviz bozdurma işlemini gerçekleştirebilecektir. Döviz bozan ATM’lerde özel bir para kasası bulunmaktadır. Bu kasalar üzerinden döviz bozma işlemi kısa sürede gerçekleştirilecektir.

DÖVİZ BOZAN BANKALAR HANGİLERİDİR?

Ülkemizde hizmet veren birçok bankada döviz bozma özelliği bulunmaktadır. Döviz bozan bankalar şunlardır;

 • TEB
 • Ziraat Bankası
 • Yapı Kredi Bankası
 • Akbank
 • Halk Bankası
 • Türkiye İş Bankası
 • ING Bank
 • HSBC
 • Odeabank

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

59
584 Paylaşım, 59 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
39
Şaşkın
Başarısız Başarısız
128
Başarısız
Komik Komik
110
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
38
Helal Olsun!
lol lol
72
lol
Aşk Aşk
61
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
36
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
121
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir