Dosya Masrafsız Kredi Veren Bankalar Hangileridir?


66
634 Paylaşım, 66 points

Banka müşterilerinin kredi çekme işlemlerinde verilen kredi tutarı üzerinden dosya masrafı talep edilmektedir. Bu masraf kredi tutarından kesilir. Dosya masrafı ödemek istemeyen banka müşterileri, dosya masrafsız kredi veren bankaları araştırmaya başlarlar. Bu yazımızda dosya masrafsız kredi veren bankalar hakkında bilgi vereceğiz.

Bankalardan çekilen kredilerde, banka tarafından bazı masraflar talep edilmektedir. Bu masrafların başında dosya masrafı gelir. Her kredi türünde talep edilen dosya masrafı, kredinin miktarına göre değişiklik göstermektedir. Dosya masrafı kredi çekenlerden talep edilmez. Bunun yerine verilen krediden kesilir. Bu durumda kredi istenilen miktardan daha az şekilde müşteriye sunulur.

Kredi Dosya Masrafı Nedir?Dosya masrafı, 2014 yılında alınmış karar kapsamında kredi kullananlardan tahsil edilen bir ücret olarak bilinmektedir. Önceki yıllarda doya masrafı olarak isimlendirilen bu ücret, son yıllarda ‘Finansman Tahsis Ücreti’ olarak bilinmektedir. Dosya masrafı, çekilen kredi tutarının binde beşi oranda tahsil edilmektedir.

Dosya masrafı kesintisi istemeyen birçok kredi kullanıcısı, bu masrafı ödememek için dosya masrafsız kredi veren bankaları araştırmaya başlar. Günümüzde dosya masrafsız kredi veren çok sayıda banka bulunmaktadır.

Dosya Masrafı Nasıl Hesaplanır?

Kredi çekimlerinde dosya masrafı, çekilen kredinin binde beşi kadar tahsil edilmektedir. Buna göre çekilecek kredilere göre dosya masrafları şu şekilde sıralanabilir;

  • 20 bin TL için 100 TL dosya masrafı
  • 100 bin TL için 500 TL dosya masrafı
  • 200 bin TL için 1000 TL dosya masrafı

Dosya Masrafsız Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Kredi kullanıcılarının dosya masrafı ödeme istemediğinin farklında olan bankalar, dosya masrafsız kredi çeşitleri hazırlayarak müşterilerine sunmaktadır. Dosya masrafsız kredi veren bankalar şu şekilde sıralanabilir;

  • TEB
  • Ziraat Bankası
  • Halkbank
  • Şekerbank
  • Fibabanka

1-) TEB

Dijital bankalar arasında ön plana çıkmayı başaran TEB, birçok bankacılık işleminde olduğu gibi dosya masrafı konusunda da müşterilerine avantaj sağlamaktadır. TEB üzerinden çekilen kredilerde dosya masrafı talep edilmemektedir. 5 bin TL tutarında krediyi dosya masrafsız olarak sunan TEB, aylık %2,40 faiz oranı ile 36 aya kadar vadeli kredi sunmaktadır.

2-) Ziraat Bankası

Devlet bankaları arasında dosya masrafsız kredi sunan bankalardan birisi olan Ziraat Bankası, 5 bin TL tutarındaki krediyi aylık %1,34 faiz oranı ile 36 ay vadeli olarak kullanıcılarına sunmaktadır.

3-) Halkbank

Dosya masrafsız kredi sunan bankalardan birisi olan Halkbank, 5 bin TL tutarındaki kredi için aylık %1.35 faiz oranı ile 36 ay vade fırsatı sunmaktadır.

4-) Şekerbank

Müşterilerine dosya masrafsız kredi sunan Şekerbank, 5 bin TL tutarındaki krediyi aylık %1,40 faiz oranı ile 36 ay vadeli olarak çekme fırsatı vermektedir.

5-) Fibabanka

Dosya masrafsız kredi çekme fırsatı sunan bankalardan birisi olan Fibabanka, 5 bin TL tutarındaki krediyi aylık %1,50 faiz oranı ile 36 ay vadeli olarak kredi sunmaktadır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

66
634 Paylaşım, 66 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
73
Şaşkın
Başarısız Başarısız
36
Başarısız
Komik Komik
24
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
72
Helal Olsun!
lol lol
108
lol
Aşk Aşk
96
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
75
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
37
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir