Dondurulmuş Instagram Hesabı Yeniden Nasıl Açılır?


70
684 Paylaşım, 70 points

Instagram kullanıcıları bazı dönemlerde sahip oldukları hesaplarını dondurmaya karar verebilir. Ancak birçok kullanıcı bir süre sonra dondurdukları hesaplarını tekrar açmak isterler. Bu yazımızda Dondurulmuş Instagram Hesabı Yeniden Nasıl Açılır sorusuna cevap vereceğiz.

Instagram hesabının dondurulması ve dondurulan Instagram hesabının açılması, internette kullanıcıların en çok araştırdıkları konuların arasında yer almaktadır. Instagram hesabını farklı nedenlere bağlı olarak dondurmuş olan birçok kişi, bu hesabı tekrar geri açmanın yöntemini merak eder.DONDURULMUŞ INSTAGRAM HESABI GERİ AÇILIR MI?

Dondurulan bir Instagram hesabını geri açılır mı sorusunun cevabı elbette ki evet olarak verilecektir. Sosyal medya kullanıcılarının her türlü hesabı dondurma ve istediği zaman tekrar açma hakkı bulunmaktadır.

Instagram dondurma işleminde gerekli kullanıcı bilgilerinin girilmesinin ardından dondurma işleminin nedeni belirtilerek kısa sürede hesabı dondurmak mümkündür. Hesap dondurma işlemi bir nevi geçici kapatmak işlemi olarak da adlandırılabilir. İşlemin geçici olması, istenilen zamanda tekrar açılması anlamına da gelecektir.

DONDURULMUŞ INSTAGRAM HESABI YENİDEN NASIL AÇILIR?

Dondurulmuş Instagram Hesabı Yeniden Nasıl Açılır sorusuna şu şekilde cevap vermek mümkündür;

 • Birinci Adım

Instagram hesabı dondurma işleminin ardından uygulamayı tekrar kullanmaya başlamak için en az 1 – 2 gün beklemek gerekir. Hesabın bu süreden önce açılması mümkün olmayacaktır. Bu süre içerisinde giriş yapmaya çalışan kişiler “Hatalı kullanıcı adı ve şifre” uyarısı ile karşı karşıya kalırlar.

 • İkinci Adım

Instagram hesap dondurma işleminde sistemin dondurma işlemini gerçekleştirmesi aşamasında diğer işlemler algılanmamaktadır. Bu nedenle hemen giriş denemelerinden olumlu sonuç almak mümkün olamaz.

 • Üçüncü Adım

Instagram hesabını donduran bir kişinin en az 24 – 48 saat beklemesi ve ardından tekrar giriş yapmayı denemesi gerekir.

 • Dördüncü Adım

Instagram dondurulmuş hesabı açmak için Instagram uygulaması açılır ve kullanıcı adı – şifre bilgileri girilir.

 • Beşinci Adım

Hesabını donduran bir kişinin kullanıcı adı ve şifresini girmesi ile birlikte dondurduğu hesap otomatik olarak açılacaktır.

DONDURULAN INSTAGRAM HESABININ ŞİFRESİNİ HATIRLAMIYORUM NE YAPMALIYIM?

Dondurulan Instagram hesabının uzun bir süre açılmaması durumunda şifre unutma durumu sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Birçok Instagram kullanıcısı, dondurdukları hesaplarına ait şifreyi hatırlayamadıkları için uygulamaya giriş yapamazlar.

Dondurulan Instagram hesabının şifresini hatırlamıyorum ne yapmalıyım sorusuna şu şekilde cevap vermek mümkündür;

 • Birinci Adım

Instagram uygulaması açılır.

 • İkinci Adım

Kullanıcı adı ve şifrenin yazılacağı panelin altında yer alan “Giriş yaparken sorun mu yaşıyorsun?” yazan kısma tıklanır.

 • Üçüncü Adım

Açılan panelde Kullanıcı adı girildikten sonra e  – posta adresine gönderilen bağlantı linkine tıklanır.

 • Dördüncü Adım

Link üzerinden açılan yeni sayfaya Instagram’ da paylaşılan bir fotoğrafın gönderilmesi istenir. Gönderilecek olan fotoğraf üzerinde asla kırpma ya da filtre uygulanmamalıdır.

 • Beşinci Adım

Instagram’ da daha önce paylaşılmış bir fotoğrafın gönderilmesinin ardından 1 – 2 gün işlemin sonuçlanması beklenir.

 • Altıncı Adım

Instagram hesabın gerçek olup olmadığını anlamak için işlemden geçmemiş bir fotoğraf daha göndermek gerekir. Fotoğrafın gönderilmesinin ardından bir denetleme sürecinden daha geçilir.

 • Yedinci Adım

Instagram incelemesinden olumlu sonuç alındığı anda kişinin dondurulduğu hesaba yeni bir şifre atanarak tekrar açılması sağlanacaktır.

Instagram kullanıcılarının sahip oldukları hesabı dondurduktan sonra biraz sabırlı olmaları gerekmektedir. Facebook hesap dondurma işleminde genelde kullanıcı adı ve şifre girilince hemen hesap açılırken, Instagram dondurma işleminde birkaç gün beklemek gerekmektedir.

Instagram dondurma işlemi sonrasında kullanıcılarına biraz daha zorlu bir süreçte hesap açma izni vermektedir. Bu sürecin başlıca nedeni Instagram’ ın güvenlikli ve güvenilir bir kullanıma sahip olduğunu göstermektir.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

70
684 Paylaşım, 70 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
36
Şaşkın
Başarısız Başarısız
120
Başarısız
Komik Komik
108
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
36
Helal Olsun!
lol lol
72
lol
Aşk Aşk
60
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
36
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
120
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir