Domain Adresi Alıp Satarak Para Kazanmak


55
534 Paylaşım, 55 points

İnternet üzerinden para kazanmak için en çok kullanılan yöntemlerden birisi de Domain adresi alıp satmaktır. Domain adresi, web sitelerinin açılabilmesi için oldukça önemlidir. Bu yazımızda Domain Adresi Alıp Satarak Para Kazanmak hakkında bilgi vereceğiz.

Domain adresi, bir web sitesinin adresi olarak nitelendirilebilir. Sitenin giriş adresi, domain adresi olarak adlandırılır. Bu nedenle tüm internet sitelerinin domain adresine sahip olması gerekmektedir. Bu zorunluluk sayesinde birçok kişi, domain adresi alıp satarak kazanç elde etmektedir.DOMAİN ADRESİ ALIP SATARAK NASIL PARA KAZANILIR?

Domain adresi alıp satarak nasıl para kazanılır? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; Domain adresi alıp satarak çok yüksek tutarlarda kazanç elde etmek genel olarak mümkün değildir. Ancak çok önemli bir ada ait domain adresini elinde bulunduran kişilerin yüksek kazanç elde etmesi mümkün olacaktır.

Domain adresi satın alan bir kullanıcı, bu adresi isim ile ilgili bir internet sitesi açmak isteyen kişilere kolaylıkla satarak para kazanabilir. Yine de kazancın çok yüksek olmayacağını da baştan hesaba katmak gerekmektedir.

DOMAİN ADRESİ ALIP SATARAK PARA KAZANMAK İÇİN SERMAYE GEREKİR Mİ?

Domain Adresi Alıp Satarak Para Kazanmak için sermaye gerekir mi? Sorusunun cevabı elbette ki evet olarak verilebilir. Ancak genel bir sermayeden söz etmek mümkün değildir. Domain Adresi Alıp Satarak Para Kazanma işine yeni başlayanlar için 1000 TL tutarında bir sermaye yeterli olacaktır. Bu ücretle çok sayıda domain adresi satın almak mümkündür.

Domain adresi satın almak isteyenler hem yeni domain adreslerini alabilir hem de süresi dolmuş domain adreslerini uygun fiyatlara satın alabilir. Bu domain adreslerinin satışını gerçekleştirerek kısa sürede para kazanmak mümkün olacaktır.

GÜZEL DOMAİN ADRESİ NASIL BULUNUR?

Domain adresini kolay satabilmek için güzel bir adres bulmak gerekmektedir. Domain adresi ne kadar işe yarar ve ilgi gören türden olursa kazançta o kadar fazla olacaktır. Güzel domain adresi bulmak için bazı kriterlere dikkat etmek gerekir. Güzel domain adresi nasıl bulunur? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

  • Uzunluk: Domain adresi seçimi yaparken adresin mümkün olduğu kadar kısa olmasına dikkat etmek gerekir. Domain adresi ne kadar kısa ise o kadar değerlidir. Domain adresi uzadıkça değeri düşecektir.
  • Akılda Kalıcılık: Domain adresi seçerken akılda kalıcılığına dikkat etmek gerekir. Sözlükte geçen bir Domain adı çok daha fazla tercih edilmektedir. Popüler sözcüklerden oluşan domain adresleri de dikkat çekmektedir.
  • Domainin Yaşı: Daha önce başka siteler tarafından kullanılmış ve süresi dolduğu için satışa çıkmış olan domainlerin belirli bir geçmişi vardır. Eski domain adreslerinin değeri yeni domain adreslerinden her zaman daha yüksektir. Çünkü eski domain adreslerinin Google geçmişleri ve optimizasyonları daha yüksek olmaktadır.
  • Uzantı: Domain uzantısı, domain değerinin yükselmesine etki eden konulardan birisidir. en popüler domain uzantısı .com olarak bilinir. Bu uzantının ardından .net ve .org uzantıları gelmektedir. Satın alınan domain adresi .com uzantısına sahipse daha fazla tercih edilecektir.

DOMAİN ADRESİ ALIP SATARAK NE KADAR PARA KAZANILIR?

Domain Adresi Alıp Satarak ne kadar para kazanılır? Sorusuna net bir cevap vermek mümkün değildir. Domain adresinin özelliklerine ve ilgi görmesine göre değişik kazançlar elde etmek mümkündür. domain adresi üzerinden elde edilecek kazanç tamamen domain adresinin ilgi görmesine bağlıdır.

Domain adresi üzerinden para kazanmak isteyen kişiler 10 bin TL değerindeki bir domaini 100 bin TL’ ye satabileceği gibi 10 TL’ ye satın aldığı bir domain adresini 1 milyon TL’ ye bile satabilir. Elbette ki bu istisnai durumlardır. Genel olarak bakıldığı zaman domain adresi üzerinden bu kadar yüksek kazançlar elde etmek ne yazık ki mümkün olmayacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

55
534 Paylaşım, 55 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
72
Şaşkın
Başarısız Başarısız
36
Başarısız
Komik Komik
24
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
72
Helal Olsun!
lol lol
108
lol
Aşk Aşk
96
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
72
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
36
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir