Doktor Şikayet Etmek İstiyorum Ne Yapmalıyım, Doktor Nasıl Şikayet Edilir?


96
930 Paylaşım, 96 points

İnsanlar yaşadıkları sağlık sorunları nedeniyle hastanelerin ya da tıp merkezlerinin yolunu tutarlar. Bu durum bazen hasta yakını olarak da gerçekleşir. Hastanelerde ve tıp merkezlerinde görülen tedaviler sırasında doktorlarla sürekli iletişimde olunur. Ancak bazı zamanlarda doktorlar ile anlaşmak mümkün olmaz. Yapılan tedaviden ya da doktorun tavrından memnun kalmayan kişiler, bu doktorları şikayet etmek isterler. Bu yazımızda doktor şikayet etmek istiyorum ne yapmalıyım, doktor nasıl şikayet edilir sorularına cevap vereceğiz.

İnsanlara sağlık vermek için eğitim alan ve bu nedenle hastane ve tıp merkezlerinde görev alan doktorlar, bazen hasta ya da hasta yakınları ile sorun yaşayabilirler. Hastaların umut bulmak amacı ile gittiği hastanelerde doktorların soğuk ve kötü davranışlarına maruz kalması, kendileri ile ilgilenilmemesi ve hatta tedavi uygulanmaması gibi nedenlerle hastalar rahatsızlık duyabilirler. Bir kişinin hastaneye gitmesi için ilk neden şifa bulmaktır. Bu amaçla gidilen hastanede hastalara ve hasta yakınlarına sunulan bazı haklar vardır.HASTA HAKLARI NELERDİR?

Hastanelerde hastalara sunulan haklar şu şekilde sıralanır;

 • Hastanın ilk hakkı istediği hastaneyi seçmektir. Her hasta istediği devlet hastanesinde tedavi olma hakkına sahiptir.
 • Her hastanın doktor seçme hakkı bulunur.
 • Her hastanın hastanede kendisiyle ilgilenen bir doktor seçme hakkı vardır.
 • Her hastanın tedavi olmak için gittiği hastanede özel oda seçme hakkı vardır.
 • Her hastanın tedavi için gittiği hastanede rahat etmeye ve saygınlık görmeye hakkı vardır.

DOKTOR ŞİKAYET ETMEK İSTİYORUM NE YAPMALIYIM?

Hastalar ruh hali olarak yaşadıkları sıkıntılı durumdan da dolayı oldukça mutsuzdur. Hastaların kendisini güvende hissetmesi ve güler yüzlü doktorlardan ilgi görmesi en doğal haklarıdır. Doktorların başlıca görevi ise hastalarını tedavi ederken onları memnun etmek ve şifa bulmalarını sağlamaktır. Ancak ne yazık ki bazı doktorlar bu hakkı hastalarının elinden alır.

Vatandaşlar, tedavi için gittikleri hastanedeki hizmetten memnun kalmamaları durumunda şikayetçi olma hakkına sahiptir.  Hasta, kendisini tedavi eden doktoru ya da kendisi ile ilgilenen hastane personelini istediği zaman şikayet edebilir. Bir hasta ya da hasta yakınının doktordan memnuniyetsizliklerini şikayet etmeleri için kurulmuş özel bir hat vardır.

DOKTOR NASIL ŞİKAYET EDİLİR?

Gidilen sağlık merkezindeki doktorun tedavi yöntemi, davranışı gibi nedenlerden dolayı memnun kalmamış bir hasta, Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanmış olan şikayet hattı üzerinden rahatsızlığını dile getirebilir. Sağlık Bakanlığı, doktor şikayet hattı olarak Alo 184 İstek ve Şikayet Hattı’nı kurmuştur. Bu hat üzerinden tüm hastalar, rahatsızlık duydukları doktor ile ilgili şjkayetlerini belirtebilir.

Alo 184 İstek ve Şikayet Hattı üzerinden şikayet edilecek kuruluşlar şu şekildedir;

 • Resmi hastaneler
 • Özel hastaneler
 • Sağlık ocakları
 • Ambulans hizmetleri
 • Diyaliz merkezleri
 • Sağlık kuruluşları

Söz konusu kurumlarda çalışan doktorları ve sağlık çalışanlarını şikayet etme hakkı tüm hastalara verilir. Bir sağlık sorunu nedeni ile tedavi olmaya giden hastanın ve hasta yakınlarının istediği gibi ilgi ve alaka görememesi, tedavisinin uygulanmaması şikayet için yeterli nedendir. Böyle bir durum yaşayan hastalar Sağlık Bakanlığı tarafından açılan şikayet hattına yapacakları şikayet ile doktorun daha dikkatli çalışmasını sağlayabilirler. Sağlık Bakanlığı, kendilerine gelen tüm şikayetleri değerlendirecektir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

96
930 Paylaşım, 96 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
67
Şaşkın
Başarısız Başarısız
57
Başarısız
Komik Komik
18
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
78
Helal Olsun!
lol lol
109
lol
Aşk Aşk
87
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
62
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
26
Kazandım!
Pinar

22 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Çocuk sağlığı polikliniği Dr Turgay Özyurtta çocuğumu dudaklarında yara olduğu için muayeneye götürdüm yazdığı saçma sapan ilaçlar yüzünden çocuğumun bütün yüzü döküntü yaptı şişti tekrar muayeneye götürdüm bişey olmaz bir haftaya geçer diyor kendisine kızdığım da çocuğunuzu hasta edip bana getirmeyin diyor hiç daha önce böyle saçma bir doktor görmedim çocuğuma dudaklarındaki yara için ilaç yazmış diyorki çocuğunuz öksürüğü geçti mi daha neye nasıl ilaç yazacağını bilmeyen doktor sıfatıyla oturuyorlar o koltuğa çocuklarımızı böyle sıfatsızlara teslim ediyorlar TURGAY ÖZYURT ÇOK KÖTÜ BİR DOKTOR her yere şikayet ettim savcılığa da vereceğim

 2. Dr Turgay Özyurtta çocuğumu muayene ye götürdüm yazdığı ilaçlar çocuğumun bütün yüzüne alerji döküntü şişme yaptı iyileşmesi gereken yerde daha kötüleşti doktora tekrar muayeneye götürdüm bir şey olmaz ilaçlar alerji yapmış bir haftaya geçer dedi böyle sorumsuz bir doktor görmedim çok kötü hiç memnun değilim

 3. 23 Aralık 2019 tarihinde çocuğumuzun elini cam kesince Bursa da bulunan Özel bir Hastanenin Acil bölümüne gittik. Acilde doktor Sabir Zeyver vardı. Çocuğumuz ile çok ilgilenmedi. Kesik dikiş gerektirmesine rağmen dikiş atmadı. Çocuğumun yarası hala kapanmış değil ve 2 haftadan fazla süredir okula gidemedi. Sabiz Zeyver i kesinlikle tavsiye etmiyorum!

 4. Medivia Hospital Çengelköy hastanesinin Nöroloji Bölümdeki Dr. Öder KUZU’ ya 1 ay önce çekinmiş öldüğüm beyin haritası sonrası anksiyete teşhisi koyarak bana antidepresan yazmıştır. 28 gün sonra gel dedi ve gittim. Nasıl olduğumu sorduğunda bir değişiklik hissetmediğimi ve hastalığı bana açıklaması için bir takım sorular sordum. Ne kadar kullanacağım ve düzelmeyi nasıl hissedeceğim konusunda doktor sıfatını bile yakıştıramadığım şahıs bana neyini anlamıyorsun beni geriyosun benim hastalarım beni germez hastasın ve kabul etmiyosun gibi bir doktora özellikle bu bölüme yakışmayacak tavırlar sergilemeye başladı. Ben anlamaya çalışıyorum dedikçe tamam kullanma o zaman istemiyosan senin problemin hastasın ve kabullenmiyosun diyerek beni anlamsız bir duruma sokup kendimi iyice kötü hissetmeme neden olmuştur. Durumu Sağlık Bakanlığına ve ilgili ne kadar kurum varsa taşımayı düşüyorum. Bu zihniyette ve üslupta hiç kimse doktorluk yapmamalıdır. Adı üstünde hasta bakmamalıdır ki karşısındaki insana psikolojik şiddet uygulama yetkisini kendinde görmesin. İnsanlar para makinesi değildir. İlacı yaz 1 ay sonra tekrar gel tekrar reçete al git etik olmayan bu davranış hiçbir sağlık kuruluşu tarafından desteklenmemelidir.
  Saygılarımla

 5. Nigde devlet hastanesi göğüs hastaliklari doktoru ALI TABARU Doktor beyin hastaya ilgi yok ben gittim filme baktı yolladı bir ay başka doktora gittim filme baktı filmde leke var dedi ve ali bey nesil görmemiş dedi bi ton tahlil film ve kanser teşhisiyle be şehir şehir geziyim böyle doktorlukmu olur hasta soru soramaz erken teşhis iyidir ama böyle doktorlar yüzünden insanlar sağlığını kaybediyor hic kimseye onermiyorum

 6. Çocuğumun doğumundan itibaren düzenli kontrole götürdüğüm medicine hospitalin çocuk doktolarından kübra hanımı şiddetle kınıyorum..
  21.03.2020 tarihinde 17 aylık kızımın ateşlenmesi üzerine medicine hospitalin nöbetçi hekimlerinden birine gittik. Kendisi kızımın herhangi bir sıkıntısı olmadığını boğazının kızarık oluşundan ateş yaptığını söyledi. Biz yinede çok güvendiğimiz doktorumuz Uz.Dr. Cevriye Kübra Cenkçi Hanımdan randevu alarak pazartesi sabahı kontrol amaçlı kızımızı götürdük.
  Eşimin Kübra hanımın odasına girdiğinden beri doktorun gergin tavırlar sergilediğini ve emir kipi kullanarak kurduğu cümlelerden dolayı kendisine neden böyle davranıyorsunuz şekliden soru soruması ile doktor hanım kontrolünü kaybetmesi sonucu eşimi ve sonrasında kapıyı seslere karşı açıp nolduguna bakmak istdedim ve benide kapı dışarı kovdu.
  Doktor hanımı tahminim üzere aldığı eğitim ve yapmış olduğu mesleğin gerektirdiği gibi davranmadığı için kınıyoruz ve ayıplıyoruz. Doktor hanımı tercih edicek olan ben gibi mağdur olabilcek olan anne ve babaları uyarmayı evlat sahibi olan bizlere borç bildim.
  Söz konusu 17 aylık bir bebeğin sağlığı olmasa buraya bunu yazarak zaman kaybetmezdim. Kübra hanım çocuk doktorluğu çok ayrı birşeydir çünkü derdini anlatamaz.Bundan dolayı ailece sizi ayıplıyoruz.O Kanuni Sultan Süleyman’mış Edası ile kış kış yaparcasına sosyal sorumluluk alanını belirmeye ne sizin mevkiniz nede yaşınız uygun hatırlatıyoruz.Sizin ve sizler gibi hekimlerin dillerinin tatlı ve saygılı olması gerekirki biz eksik yapılanı düzeltelim.
  Ödediğmiz ücret karşılığından herhangi bir hizmet almadığımız ve zaman kaybettiğimiz için hakkımızı helal etmiyoruz.

 7. türkiye hastanesinde eşim doğum yaptı oğlumuzu doğumdan sonra yıkamaya götürdüler sonra biz odaya geçtik sonra oğlum odaya getirildiğinde kafasında 5-6 tane kesik vardı ya düşürdüler ya bir yere çarptılar bunun üzerine çocuk hemşiresi ertesi sabah odaya gelip bende eşimin yanındayken agresif tavırlarla küstah küstah konuşmaya başladı bende eşimin yanında sesimi çıkartmadım sonra aşşağıya inip o edepsizi buldum suç olmasa Allah biliyor parçalayacaktım ama dövmedende onun kadar edepsiz konuşabildim özürler diledi hatasını biliyordu eimden de özür dileyeceğini söyledi ama dilememiş edepsiz taburcu oldu eşim 2 gün sonra hastaneye gittik kontrol için muayene oldu doktoru ilaçlar yazdı sonra eşim sütüm çok geliyor çok fazla ağrım oluyor sürekli sağmak zorunda kalıyorum bana bu ağrıyı hafifletebilecek bir ilaç yazarmısınız dedi o da özgür çetiner doktorunun ismi dostinex isminde bir ilaç yazdı 4-5 gün sonra artık eşimin sütü hiç gelmedi meğersem bu ilaç çocuğu ölü doğanlara yazılan bir ilaçmış doktoru aradım ve bana ne yapim içmeseymiş dedi kapattı türkiye hastanesi çalışanları çok sorunlu çokk ve kimseye bir yaptırım uygulatamazsınız böylede bir kanun ilaç yüzünden eşimde boğazları yırtılırcasına bir öksürük kaldı verdiği ilaçtan dolayı çok ağır bir ilaç yazıklar olsun türkiye hastanesine

 8. Dün 182’yi aradım hpv virüsü olduğunu söyledim hangi branş bakıyorsa ordan randevu almak istedim ürolojinin baktığını söylediler ve hemen randevu oluşturdular. Ertesi gün hastaneye tam 15:30 da olan randevumda gelen mesaj itibari ile virüsten dolayı erken gidip beklemenin doğru olmadığını düşünüp tam vaktinde hastaneye giriş yaptım doktorun yanına çıkmam ürolojiyi bulmam yaklaşık 3-4 dk mı aldı o sırada 3 defa telefonumu aramışlar sessizde olduğundan dolayı duymadım evi aramışlar ( evdekilere haber vermemiştim) ve bu aramaları saat 15:21 de yapmışlar sanki yarım saat geç kaldım beni aramaları çok saçma çok kızdım herneyse içeriye girip derdimi anlattığımda ise doktorun ukala bir tavrıyla sekretere’ kaydı oluşturma kızım zaten bizim ilgi alanımız değil cildiye ye gitmesi gerekiyor’ dedi . Sonrasında doktora bana yardımcı olmasını krem vs önermesini bi tavsiyede bulunmasını istedim ama yine kestirip attı cildiyeye randevu almalısın diyerek. İBRAHİM ULUÖZ isminde sözde doktor görevini yerine getirmedi. Hastalığım onun branşına girmesine rağmen beni tedavi etmedi son hasta olduğumu söyleyip bundan dolayı arayıp geliceğimi teyit etmek istemişler ona göre beni bekliyeceklermiş oysa ki ben tam vaktinde orda olmuştum yani uzun lafın kısası İBRAHİM ULUÖZ bir doktorun görevi olan hastayı tedavi etmek ve şifa olmak için kılını bile kıpırdatmamıştır. Uğraşmamak evine hemen gitmek için hastayı yok saymıştır. Şikayetçi olmak için heryere başvurucam Umarım aynı olayı kendi aile bireyleride yaşar sağlıklarından mahrum kalır.

 9. Doktor hüşnu töre yavuzşenden şikayetçiyim kendisi hamile kardeşime ve bana sözlü ve fiziksel şiddet uğrattı kesinlikle tavsiye etmem

 10. Tavsiye neticesinde gitmiş olduğum Psikiyatri Doktoru Ayşegül Aksakal ‘dan çözüm odaklı olmaması, vermiş olduğu ilaçların yanlış olduğunu düşünmem ve tedavi süresini uzun tutması konularında kendisinden şikayetçiyim.

 11. Merhaba Adana başkent üniversitesi Dr. Turgut Noyan uygulama ve araştırma merkezi hastanesinde Hematoloji bölümü Prof.Dr. Hakan Özdoğu hastasıyım.ilk olarak 19.12.2018 tarihinde randevu alarak Gaziantep ten Adana’ya tedavi olmak için gitmiş bulunmaktayım.23.06.2018 de Gaziantep üniversite hastanesinde konulan Kronik myeloproliferatif lösemi (KML) teşhisine istinaden gitmiş bulunmaktayım,Hakan beye tahlil sonuçlarımı sundum ve birçok kan örneği de Adana başkent hastanesinde verdim, fakat doktor bey sadece kan isteminde bulundu sonuçları hakkında bizi bilgilendirmedi daha sonra bu olay 04.01.2019-08.01.2019-24.01.2019-14.02.2019-20.02.2019-21.02.2019 tarihleri şeklinde tekerrür etti ve biz bu aşamada kendi çalıştığım kurumun sağlamış olduğu Acıbadem sigortasından ve kendim nakit ödeme yaparak Sürekli Gaziantep Adana arasında sürüklendim çünkü Hakan bey net bir şey söylememek ile beraber her defasında bu sefer bu kan örneği ile işi çözeceğiz şeklinde oyalama politikasındaydı, en son olarak 21.02.2019 da size kemik iliği biopsisi yapmamız gerekiyo diyerek 5.000 TL maliyeti olduğunu beyan etmiştir.Biz o kadar sıklıkla hastaneye gitmemize rağmen her defasında yeni bir kan isteminde bulunup herhangi bir sonuç ve açıklama alamadığımız gibi üstüne biopsi demesi(bu arada biopsi 2 defa Gaziantep ye olup negatif sonuç almış olup raporları ve ilik örneklerini Hakan beye götürmüş olmama rağmen) kurumun resmen ticarethaneye döndüğü izlenimi veriyor,21.02.2019 da babam ile gittiğimizde hastaneyi şikayette bulunmak istedi fakat benim yıpranmamdan ve psikolojik durumunun buna el vermemesinden dolayı tedaviden vazgeçmek zorunda kaldık ve şikayet etmeden ayrıldık.Tedavimde hiçbir ilerleme kaydedemediğim için covid 19 hastalığınında başımızda olması sebebi ile yeni bir hastane ve doktor randevusu alamadım ancak mevcut doktordan randevu alabiliyodum o yüzden tekrar aynı hastane ve aynı ilgisiz doktordan randevu almak zorunda kaldık çünkü hastalığım ilerleme kaydediyodu,11.11.2020 de Hematoloji bölümünden randevu almak için günlerce aradık sonrasında hasta haklarına bağlanarak zorla randevu alabildik sonra 2 defa randevu günümüz değiştirildi, bu randevu gününe göre işyerinden izin talep etmiş olduğum için tekrar 2 gün sıkıntılı bit süreç yaşadım,hematoloji bölümü sekreteri doktor beyin hastanede olamayacağını belirttiği halde oraya gittiğimizde doktor bey ordaydı ,bize çok zaman ayıramayacaklarını beyan ettikleri için bir gün önceden Gaziantep te peliferik yayma ve tüm kan tahlillerimin hepsini rapor halinde hazırladım ki aynı gün doktor değerlendirmesine sunmak için fakat Hakan bey yine çapraz satış için tüm kan istemlerini istedi ve yanımda bulunan peliferik yaymaya bakmadı gerekçesi hastaneler arasındaki boya farkından dolayı, bizim hassas noktamız olduğu için yeni peliferik yayma ve kan tahlillerinin yapılmasını kabul etmek zorunda kaldık yanlız kendisinin istemiş olduğu kan örnekleri ve periferik yaymayada bakılmadı bizden yine 580 TL ,Acıbadem sigortasından da 695 TL olmak üzere toplam 1275 TL tahsil ettiler ve diğer giderleri saymıyorum bile.sonra 21.11.2020 tarihinde covid 19 hastalığına yakalandım ve kronik rahatsızlığımdan dolayı kullandığım glivec ilacı ile filyasyon ekininin getirmiş olduğu covid 19 ilaçlarının etkileşim yapıp yapmayacağı hakkında bilgi almak için defalarca aramama rağmen Hematoloji bölümüne bağlanamadım tel u sürekli meşgule alındı ve en sonunda hasta haklarından güllü hanım yardımcı olup bana bilgi verdi.bi daha ki randevumu karantina bitiş sürecime göre ayarlayıp 02.12.2020 tarihinde ultrason dalak büyümesi için ve 11.11.2020 tarihinde vermiş olduğum kan tahlilleri için tekrar Hakan beyin yanına geldim . Hakan bey ne benim 11.11 2020 de verdiğim kan tahlillerine baktı,ne boyasını beğenmeyip tekrar yaptırdığı periferik yaymayı inceledi ne de aynı gün çekilmiş olduğum dalak ultrason görüntüsünü inceledi, ben tekrar tekrar sormama rağmen senin bu hastalığın yaşlılarda görülüyor milyonda bir görülen zor bir hastalık diyerek kafamdaki soruları yanıtlamadı ve hep beni çok zor soru soruyosun diye susturdu, dalak ultrason çekimi içinde yine nakit olarak 39 TL ve Acıbadem sigortasından 263 TL tahsil edildi ve hiç bir işe yaramadı sadece parayı ödeyip çıkıyoruz.bunların cevabını almışız gibi tekrardan kan istemi yaptı ve sonucun ne zaman çıkacağını bilmemek kaydı ile tekrar bir oyalama sürecine girdik. Maddi ve manevi bizi yoran bir doktor ve hastane olup muayenesinin yarısında sekreteriyle başka konu tartışmaktalar elimize kan istem kağıdını sıkıştırıp sadece para odaklı çalışan bir ticarethane.durumum nedir nereye gidiyor bir bilgi verilmediği gibi soru sorulduğu zaman sürecinin nasıl ilerlediği hakkında bilgim yok şeklinde konuyu kapatmaktalar aynı şekilde sekreteride çok iyi elimize kağıt sıkıştırıp bunu yapım şunu yapım şeklinde emrivakileri bulunmakta olup muayeneyi yarıda kesmeye çalışmaktadır.birçok hasta çaresizlik umut ve bilgisizlikten gitmekte olup memnun oldukları için değil seslerini duyuramadıkları için ve konu sağlık olduğu için boyun eğmek zorunda kalıyor, içerde muayene ve tedavi edilmemektedir.bu kadar kurumsal olduğunu iddia eden hastanede bu kadar ilgisizlik ve müşteri memnuniyetsizliği oluşmamalıdır, bu kadar verilen paranın karşılığı asık bir surat olamaz.

 12. Prof .Dr. Yavuz Selim PaTA.( İstanbul Yeditepe Kozyatağı Hastanesinde Çalışıyordu. Oradan ayrılmış İstanbul Memoriala geçmiş.)Doktor hakkında yorumları okuyarak randevu aldık. Yorumların hepsi olumlu yorumlardı. Bu da tercih etmemizdeki tek nedendi. Pandeminin başları 2020 Mart ayında randevu alarak hastaneye gittik. Oğlumun bazı kronik rahatsızlıklarının yanında ciddi nefes alma, sinüzit koku almada da sıkıntıları vardı. Gitmeden önce de Yeditepe Kozyatağı Hastanesi’ne özellikle yaşanılan süreçte hasta kabul ediyorlar mı diye sorduk, gelebilirsiniz dediler.
  Gittiğimizde doktorun randevulu hastası olduğundan haberi yokmuş gibi halleri vardı. Neyse oğlumu, son anda gidecekken gelen hasta tavırlarıyla muayeneye aldı. Oğlum hemen çıktı doktor tomografi istemiş. Tomografiye gitmemiz ile sonuçlanması 15-20 dakikadan fazla sürmedi. Yukarı geldiğimizde doktor gitmişti bile. Telefon numarası bırakmış. Sonuca bakar yarın hastaya bilgi veririm demiş. 15 dakika beklememiş. Ertesi gün oldu doktordan haber yok. Bir gün daha bekleyelim dedik. Sonraki gün yine haber yok. Oğlum aradı “ben sizi yarın ararım” dedi. Ertesi gün, daha ertesi gün bir hafta maalesef sonuçlarımızı bildirmek için kimse bizi aramadı. Elimizde tomografi cd si 1000tl’ lik fatura kaldık sonuçsuz. Virüs korkusundan başka doktora da gitmeyi göze alamadık. Yeditepe’yi aradık. Biz sonuç alamadık ücret iadesi talep ediyoruz diye. Kırk dereden su getirttiler. Onu arayın, şunu arayın. Uzun süren uğraşı sonunda sadece muayene ücretini iade ettiler. Sinirlerimiz bozuldu, güvenimiz sarsıldı. Ve hep merak ettim doktorun neden Neden bu şekilde davrandığını ben kafamda bulamadım sebebi ne olur diye. Şimdi Sadece içinde bulunduğumuz süreçte değil her daim insanlık için çok çok önemli bir mesleği icra eden doktorlarımıza saygımız sonsuz. Sayın doktorum neden?

 13. Burnumda eğiklik ve içinde nefes almamı etkileyen parçalar mevcuttu. Ameliyatım 2020 nin şubat ayında Gaziantep NCR hastanesinde Kulak Burun Boğaz Bölümü Doktoru Dr. İbrahim Akın tarafından gerçekleştirildi. Ameliyattan 1 ay sonra burun üzerinde çökmeler meydana gelince doktor diye nitelendirilen bu şahıs zamanla düzeleceğini söyleyerek beni oyalamaya başladı. Aradan 1 yıl geçti ve burnumun ucunda çöküntü meydana geldi ve revizyon gelişti. Görüşmeler sonucu, ikinci bir ameliyatı olmam gerektiğini kulağımdan kıkırdak alacağını ve kendisinin para almayacağını ama hastane masraflarının karşılanması için bir ödeme yapmamı istediler. (1000TL) Kabul ederek, 2020 aralık ayında tekrardan ameliyat oldum. Yine burnumun üst tarafını düzeltemedi. Ve zamanla burnumun ön tarafının da düşeceğini düşünüyorum. Ayırca ameliyattan çıktıktan sonra bana burnu göstermedi. Eve gittiğimde bandajı söktüğümde büyük bir şok yaşadım. Burnumun iki tarafında sanki deriden parça alınmış gibiydi. Sanırım hayatım boyunca iz kalacak bir burun ameliyatı geçirdim. Diyeceğim o ki, güven zedeleyen, kendinizi emanet ettiğiniz doktoru çok iyi araştırın. Ameliyat öncesi sonrası fotoğraflarını ekte paylaşıyorum. Gerekli yerlere şikayetimi sürdüreceğim.

 14. Antalya eğitim arastırma hastanesinde acilde Yusuf karancı ismindeki acil tıp uzmanı ile ilgili şikayetimi belirtmek istiyorum. Gece acile girişim yapıldıktan sonra serum takviyesi yapıldı üstümde duramayacak kadar kötüydüm basım dönüyordu tanı ise gecenin 3.30 unda kan değerlerimin düşük olmasıymış. Bu bahsettiğim yusuf karancı geldi boş yatak olmasına rağmen bağırarak burada kalamazsın dedi. Ben bir öğretmenim ve tek basıma bilmediğim bir şehirde hastaneye gelmiş biri olarak o halde bir hastaya nasıl bu şekilde davranır. Kimse hastaneye eğlenmeye gitmiyor. Boş yatak sayısı bir hayli fazlaydı. Ben o saatte gece 3.5’ta basım hala dönerken adım atamazken devletimin hastanesinde bir öğretmen olarak bu şekilde iğrenç terbiyesizce bir tavırla sanki gidecek yerim yok oraya uyumaya gelmişim gibi davranılması. Belirtmeme rağmen ayağı kalkamıyorum diye… Dinlememesi ve göndermesi. Dışarıda yığılıp kalsam bir yerde başıma bir şey gelseydi bunun hesabını kim verecekti bu kadar sorumsuzca nasıl davranıyor bu kişi. Yanında ki diğer doktordan ders alsın biraz… (İsmini bilmiyorum ama allah razı olsun ondan ) keşke 6 yıl okuyacağına önce insanlıktan nasibini alsaymış

 15. MALATYA ÖZEL GÖZDE HASTANESİ GÖZ DOKTORU METE AÇIKGÖZ HASTA DOKTOR ILISKISI SIFIR BAGIRIP AZATLAYIP TELEFONU SURATIMA KAPATTI

 16. Aydin soke devlet hastanesi dahiliye doktoru hakan güren ilk defa böyle bir doktorla karşılaştım çok kınadım doğrusu eşimle birlikte gittik bana sen sus konuşma diyor üstelik konuya geçin işim var çabuk olun dedi kendisine hiç soru sorup derdimizi anlatamadik ben çok kınadım doğrusu bizi bir dovmedigi kaldı benim yaşadığımı kimsenin yaşamasını istemem biz şifa bulmak için gidiyoruz azar işitmek için değil böyle doktorlar bence uyarı almalı saygilat

 17. İstanbul Bakırköy şubesindeki idea klinikte Dr…****’ya iki defa kaş ekimi oldum. 1 sene ara ile ama ikinci ekimden sonra kaşımın birinde geçmeyen kocaman bir yara çıktı. Oradaki kıllar çıkmadı kel kaldı. Bozuk para gibi açık kaldı kaşımın ortası ve doktora ulaştım lakin bunu izah edemeyeceğini söyledi ve yardımcı olmaya çalışmak yerine pandemi var diye arkasına sığınarak başından savmaya çalıştı. Uzaktan krem vererek teşhis koymaya tedavi etmeye çalıştı. İlk başta batık var dedi sonraki hafta alerjiniz var bir şeye dedi. Sonraki hafta kullandığınız üründen olabilir dedi ki ben ürün kullanmıyorum hiçbir şekilde ve en sonda da sivilceden dolayı oradaki kökler ölmüş dedi artık hangisi olduysa acabalarla uzaktan teşhisler yani tahmini. Artık doktorun kaşıma bilerek ve isteyerek kasten zarar verdiğini düşünmeye başladım bu durumda. Ve üzerine bunun geçmesinin tekrar ekime bağlı olduğunu söylüyor ama yara geçmeden de ekim yapamayacağını bu durumun geçmesini beklemem gerektiğini söylüyor lakin yaranın nasıl geçeceğini de izah edemiyor ve yardımcı olamıyor. O zaman ben ömür boyu bu şekilde bekleyim yaranın geçmesini. Üstüne bir de tekrar ekim için para ödemem gerekiyor. Üzerine şikayetimi belirttim diye doktorun şikayetime verdiği cevap ise kaba ve baştan savıcı yine. Ekilen kaşlar dik çıkmakla birlikte aynı zamanda ekimden sonra kendi kaşlarınız ortada yok ilginç kaşlarıma da zarar verdiğini düşünüyorum. İlgi alaka yok yanındaki asistanlar da değişik tavırlar içinde paramızla rezillik yaşıyoruz. Aynı zamanda doktorun sayfasına güvenerek inanarak gittim doğaldır ekimleri iyi bir doktordur dedim ama her şey hüsranla sonuçlandı.

  İstanbul Bakırköy şubesindeki idea klinikte Dr.Atilla Kaya’ya iki defa kaş ekimi oldum. 1 sene ara ile ama ikinci ekimden sonra kaşımın birinde geçmeyen kocaman bir yara çıktı. Oradaki kıllar çıkmadı kel kaldı. Bozuk para gibi açık kaldı kaşımın ortası ve doktora ulaştım lakin bunu izah edemeyeceğini söyledi ve yardımcı olmaya çalışmak yerine pandemi var diye arkasına sığınarak başından savmaya çalıştı. Uzaktan krem vererek teşhis koymaya tedavi etmeye çalıştı. İlk başta batık var dedi sonraki hafta alerjiniz var bir şeye dedi. Sonraki hafta kullandığınız üründen olabilir dedi ki ben ürün kullanmıyorum hiçbir şekilde ve en sonda da sivilceden dolayı oradaki kökler ölmüş dedi artık hangisi olduysa acabalarla uzaktan teşhisler yani tahmini. Artık doktorun kaşıma bilerek ve isteyerek kasten zarar verdiğini düşünmeye başladım bu durumda. Ve üzerine bunun geçmesinin tekrar ekime bağlı olduğunu söylüyor ama yara geçmeden de ekim yapamayacağını bu durumun geçmesini beklemem gerektiğini söylüyor lakin yaranın nasıl geçeceğini de izah edemiyor ve yardımcı olamıyor. O zaman ben ömür boyu bu şekilde bekleyim yaranın geçmesini. Üstüne bir de tekrar ekim için para ödemem gerekiyor. Üzerine şikayetimi belirttim diye doktorun şikayetime verdiği cevap ise kaba ve baştan savıcı yine. Ekilen kaşlar dik çıkmakla birlikte aynı zamanda ekimden sonra kendi kaşlarınız ortada yok ilginç kaşlarıma da zarar verdiğini düşünüyorum. İlgi alaka yok yanındaki asistanlar da değişik tavırlar içinde paramızla rezillik yaşıyoruz. Aynı zamanda doktorun sayfasına güvenerek inanarak gittim doğaldır ekimleri iyi bir doktordur dedim ama her şey hüsranla sonuçlandı.

  İstanbul Bakırköy şubesindeki idea klinikte Dr…****’ya iki defa kaş ekimi oldum. 1 sene ara ile ama ikinci ekimden sonra kaşımın birinde geçmeyen kocaman bir yara çıktı. Oradaki kıllar çıkmadı kel kaldı. Bozuk para gibi açık kaldı kaşımın ortası ve doktora ulaştım lakin bunu izah edemeyeceğini söyledi ve yardımcı olmaya çalışmak yerine pandemi var diye arkasına sığınarak başından savmaya çalıştı. Uzaktan krem vererek teşhis koymaya tedavi etmeye çalıştı. İlk başta batık var dedi sonraki hafta alerjiniz var bir şeye dedi. Sonraki hafta kullandığınız üründen olabilir dedi ki ben ürün kullanmıyorum hiçbir şekilde ve en sonda da sivilceden dolayı oradaki kökler ölmüş dedi artık hangisi olduysa acabalarla uzaktan teşhisler yani tahmini. Artık doktorun kaşıma bilerek ve isteyerek kasten zarar verdiğini düşünmeye başladım bu durumda. Ve üzerine bunun geçmesinin tekrar ekime bağlı olduğunu söylüyor ama yara geçmeden de ekim yapamayacağını bu durumun geçmesini beklemem gerektiğini söylüyor lakin yaranın nasıl geçeceğini de izah edemiyor ve yardımcı olamıyor. O zaman ben ömür boyu bu şekilde bekleyim yaranın geçmesini. Üstüne bir de tekrar ekim için para ödemem gerekiyor. Üzerine şikayetimi belirttim diye doktorun şikayetime verdiği cevap ise kaba ve baştan savıcı yine. Ekilen kaşlar dik çıkmakla birlikte aynı zamanda ekimden sonra kendi kaşlarınız ortada yok ilginç kaşlarıma da zarar verdiğini düşünüyorum. İlgi alaka yok yanındaki asistanlar da değişik tavırlar içinde paramızla rezillik yaşıyoruz. Aynı zamanda doktorun sayfasına güvenerek inanarak gittim doğaldır ekimleri iyi bir doktordur dedim ama her şey hüsranla sonuçlandı.

 18. Konya Karatay 85 nolu saglik ocagi doktor sabiha bayram sener 5 aylik bebeğimi muayene etmedi saglik ocagi bombostu doktor ve hemşireler mutfakta çay kahve pasta yiyip gün yapıyorlardı resmen saat 3.00 civari hakkımı savunduğum için susmayı öğren gb ukala tavırlar sergiledi sikayet edeceğimi söylediğimde git cimer e sikayet et adım bu hic bir sonuç elde edemezsin çocuğunda bakmıyorum hangi hastaneye gidersen git ben bakmıyorum dedi oradaki Havva doğan adlı doktor ve diğer hemşireler olayı sadece izlediler ve bebeğime kimse müdahale etmedi nerde kaldı sizin hipokrat yemininiz ben tc vergisini veren bir vatandaşım devletimin doktoru benim 5 aylik bebeğimi muayene etmeyi nasıl reddedebilir hangi vicdan 5 aylik bebegi hastalığa terk eder

 19. Alo 184 saglik bakanligi iletisim hattini aradim durdum 6 audir hastane yanis tesisle taniyla kolumu sakatladi ama yardim etmediler ensonunda git doktoru dava et sikayet et dediler bugun bu saglik bakanligi sikayet hatti nediye var ozaman ne boka yariyor hastaya magdura degil doktora avukatlik yapmak icinmi car ey turkiyem ve adaleti hakki hukuku nerde kolumu sakat etti ama kimse yardimci olmuyor adalet hak nerde

 20. Gaziantep Üniversitesi yeni açılan çocuk Hastanesi bölümünde kan alma yerinde ki sıddık ismindeki erkek doktor bana dedi ki hastane bilgisayarında hastanın kişisel bilgisi ve fotoğrafı var yani benim
  o fotoğrafa bakarak bana dedi ki küçüklüğünde şimdiki gibi güzel miş dedi kal aldığı sırada sonra ben elimi çekince dur dur diyerek tuttu. Zaten ben erkek doktor almasın kadın doktor alsın diye kadın doktorun yanına gidiyordum en başta yok yok sen buraya gel dedi sonrada sözlü olarak taciz etti pislik ve sonra dışarı çıkıp anneme söyledim
  Annem yanına gidip terbiyesiz sen nasıl benim çocuma bunu yaparsın deyince hayır sizin çocuğunuz yalan söylüyor dedi
  Biz 6ayda bir hastaneye gideriz hiçbir doktor bunu yapmış demedik bu dokroramı diyeceğiz
  Lütfen gereğini yerine getirin

 21. Ameliyatımi yapan doktordan sikayetçiyim.Detayli bilgiyi buradan yazmak istemiyorum.Ameliyatımı basarısiz yaptı…5 Nisandan bugüne kadar karında siddetli agrı, gerginlik ve sislik oldu.Defalarca aradim…telefona çikan görevliler ameliyatta oldugunu söyleyip bastan savuyorlar.Wattsaptan karnimin resimlerini gönderdim, doktor cevap bile vermedi.Ameliyatimi Bursa Acibademde yaptı.Baska cerrahlarin 11.bine yapacagi ameliyat icin 35bin tl.aldi…bana kasiktan 15 cm.lik dikis olacagini söylemisti ama gobegimin 3 parmak altindan ve butun vücudumu cepecevre arkama kadar gelisi guzel kesmis ve yorgan diker gibi dikmis.Beni sakat bırakti…bu adamin ameliyata girerken elleri cok titriyordu, alkol almasindan supheleniyorum.Cünkü ameliyatta yapmasi gerekeni yapmamis sadece karnimi cepecevre arkama kadar kesmis.Gece gunduz celik korse giyiyorum.Korsesiz duramiyorum.Hayatimi mahvetti.Yardimcisi Reyhan hanımdan da sikayetciyim.Doktor hastayla muhatap olmuyor!herseyi bu hanim ayarliyor!insanlari kandirip ameliyata ikna ediyor…ameliyattan sonra o da doktorda bir daha ilgilenmediler.