Doğal İdrar Söktürücü 10 Mucizevi Yöntem


62
594 Paylaşım, 62 points

İnsanların metabolizmasının sağlıklı çalışabilmesi için düzenli idrara çıkması gerekir. İdrara çıkma konusunda sıkıntı yaşayan kişiler için idrar söktürücü besinler oldukça önemlidir. İdrar söktürücü besinlerin düzenli olarak tüketilmesi ile metabolizmanın hızlanması sağlanabilir. Bu yazımızda Doğal İdrar Söktürücü 10 Mucizevi Yöntem hakkında bilgi vereceğiz.

İdrar söktürücüler, vücutta depolanan fazla suyun ve sodyumun atılması için kullanılır. Vücutta fazla su olması, kişiyi olduğundan daha fazla kilolu gösterecektir. Bununla birlikte eklem ağrıları ve yüksek tansiyona da sebep olabilir. Bu nedenle idrar söktürücüler sağlık için mutlaka kullanılmalıdır.DOĞAL İDRAR SÖKTÜRÜCÜ 10 MUCİZEVİ YÖNTEM NEDİR? 

Doğal İdrar Söktürücü 10 Mucizevi Yöntem şu şekilde sıralanır;

  • Yeşil çay
  • Karahindiba
  • Maydanoz
  • Isırgan otu
  • Rezene
  • Kuşkonmaz
  • Papatya
  • Sığır kuyruğu otu
  • Ayrık otu
  • Ihlamur

DOĞAL İDRAR SÖKTÜRÜCÜ OLARAK YEŞİL ÇAY KULLANMAK

Doğal idrar söktürücü olarak yeşil çay kullanmak, doğru seçeneklerden birisidir. Günümüzde birçok kişinin keyifle tükettiği yeşil çay, diyet listelerinde de sıklıkla yer almaktadır. Ödemden kurtulmak isteyenlerin günde en az 1 fincan yeşil çay tüketmesi gerekir. Böylece vücutta olan ödemin atılmasını sağlar ve idrar söktürücü özelliği kullanılır. Yeşil çayın içerisinde bulunan antioksidan maddeler sayesinde böbrekler daha hızlı ve kolay çalışır. Böylece vücutta biriken fazla su kolaylıkla atılabilir.

DOĞAL İDRAR SÖKTÜRÜCÜ OLARAK KARAHİNDİBA KULLANMAK

Doğal idrar söktürücü olarak karahindiba kullanmak, doğru seçeneklerden birisidir. Sindirim ve safra yolu için oldukça faydalı olan karahindiba, bitki çayı olarak kolaylıkla tüketilebilir. Metabolizmayı hızlandırıcı özelliğe sahip olan karahindiba, ödemden kurtulmak için de doğru seçeneklerden birisidir.

DOĞAL İDRAR SÖKTÜRÜCÜ OLARAK MAYDANOZ KULLANMAK

Doğal idrar söktürücü olarak maydanoz kullanmak, doğru seçeneklerden birisidir. Maydanoz hemen her mutfakta severek tüketilen bitkilerden birisidir. Antioksidan özelliğine sahip olan maydanoz, özellikle el ve ayaklardaki şişlikleri yok eder. İdrar söktürücü özelliği de bulunan maydanoz, detoks suyu olarak kullanılabileceği gibi kahvaltıda taze taze de tüketilebilir.

DOĞAL İDRAR SÖKTÜRÜCÜ OLARAK ISIRGAN OTU KULLANMAK

Doğal idrar söktürücü olarak ısırgan otu kullanmak, doğru seçeneklerden birisidir. Isırgan otu, metabolizmanın en sevdiği bitkilerden birisidir. İdrar söktürücü etkiye sahip olan ısırgan otu, fazla kilolardan kurtulmak için kullanılabilir. İdrar yolları enfeksiyonundan kurtulmak için de ısırgan otu kullanılabilir.

DOĞAL İDRAR SÖKTÜRÜCÜ OLARAK REZENE KULLANMAK

Doğal idrar söktürücü olarak rezene kullanmak, doğru seçeneklerden birisidir. Rezene hem idrar söktürücü hem de adet söktürücü olarak kullanılabilir. Diyetlerde de vazgeçilmezlerden birisi olan rezene, ödem attırma özelliği sayesinde sıklıkla kullanılır. Rezene tohumlarından hazırlanan çay ile idrar söktürülerek vücuttaki fazla sudan kurtulmak mümkün olacaktır.

DOĞAL İDRAR SÖKTÜRÜCÜ OLARAK KUŞKONMAZ KULLANMAK

Doğal idrar söktürücü olarak kuşkonmaz kullanmak, doğru seçeneklerden birisidir. Kuşkonmaz, sindirim sistemi için oldukça etkilidir. Hazımsızlık sorunlarını geçiren kuşkonmaz, besinlerle birlikte tüketilerek ya da suyu içilerek fayda sağlar.

DOĞAL İDRAR SÖKTÜRÜCÜ OLARAK PAPATYA KULLANMAK

Doğal idrar söktürücü olarak papatya kullanmak, doğru seçeneklerden birisidir. Papatya bitki çayı olarak kullanılarak mide problemlerine iyi gelir. Sinirleri yatıştırma özelliğine de sahip olan papatya, idrar söktürücü olarak da sıklıkla kullanılır. Günlük olarak tüketilecek 1 fincan papatya çalı ile ödemlerin atılması mümkündür.

DOĞAL İDRAR SÖKTÜRÜCÜ OLARAK SIĞIR KUYRUĞU OTU KULLANMAK

Doğal idrar söktürücü olarak sığır kuyruğu otu kullanmak, doğru seçeneklerden birisidir. Antioksidan özelliğine sahip olan sığır kuyruğu otu, ödemin atılması ve fazla kilolardan kurtulmanın en kolay yoludur. Vücuttaki şişlikleri atmak için düzenli olarak sığır kuyruğu otu çayını tüketmek gerekir.

DOĞAL İDRAR SÖKTÜRÜCÜ OLARAK AYRIK OTU KULLANMAK

Doğal idrar söktürücü olarak ayrık otu kullanmak, doğru seçeneklerden birisidir. Başak gibi bir görüntüye sahip olan ayrık otu, iltihap temizleme konusunda da oldukça faydalıdır. Ayrık otu sıcak su ile demlenerek her gün 1 fincan olacak şekilde tüketilmelidir. Böylece kısa sürede ödemden kurtulmak mümkün olacaktır.

DOĞAL İDRAR SÖKTÜRÜCÜ OLARAK IHLAMUR KULLANMAK

Doğal idrar söktürücü olarak ıhlamur kullanmak, doğru seçeneklerden birisidir.  Bağırsakları rahatlatma etkisi olan ıhlamur, idrar söktürücü özelliğine de sahiptir. Vücuda zarar veren her türlü maddenin atılmasını sağlar. Bununla birlikte vücuttaki fazla su ve iltihap da ıhlamur tüketilerek giderilebilir. Günde 2 fincan ıhlamur kullanmak doğru olacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

62
594 Paylaşım, 62 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
48
Şaşkın
Başarısız Başarısız
12
Başarısız
Komik Komik
120
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
49
Helal Olsun!
lol lol
84
lol
Aşk Aşk
72
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
48
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
13
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir