Diz Üstü Bilgisayarlarda Ses Kalitesi Nasıl Yükseltilir?


74
724 Paylaşım, 74 points

Dizüstü bilgisayarlar kolay ve pratik kullanım sundukları için çok daha fazla tercih edilirler. Ancak ses konusunda masa üstü bilgisayarlar kadar yüksek performansa ne yazık ki sahip değillerdir. Dizüstü bilgisayarların ses kalitesini yükseltmek elbette ki mümkündür. Bu yazımızda Diz Üstü Bilgisayarlarda Ses Kalitesi Nasıl Yükseltilir? Sorusuna cevap vereceğiz.

Dizüstü bilgisayardan daha verimli ses kalitesi elde etmek için birkaç ayarlama ile ses kalitesini yükseltmek gerekir. Dizüstü bilgisayarlarda ses kalitesini yükseltmek sanıldığından çok daha kolay bir işlemdir.DİZ ÜSTÜ BİLGİSAYARLARDA SES KALİTESİ NASIL YÜKSELTİLİR?

Dizüstü bilgisayarlarda ses kalitesini yükseltmek için özel ayarlar yapmak gerekir. Bu ayarlardan bazıları sistemsel olarak gerçekleştirilirken bazı ayarların uygulamalar üzerinden yapılması zorunludur.  Doğru şekilde ayarlama yapıldıktan sonra dizüstü bilgisayarın ses kalitesinin oldukça yükseldiği görülecektir.

Diz Üstü Bilgisayarlarda Ses Kalitesi Nasıl Yükseltilir? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

  • Uygulamaların ayarlarından ses kalitesini yükseltmek
  • Donanım ayarlarından ses kalitesini yükseltmek
  • Ayarlar bölümünden ses kalitesini yükseltmek
  • Harici araçlar ile ses kalitesini yükseltmek

UYGULAMA AYARLARINDAN DİZÜSTÜ BİLGİSAYARIN SES KALİTESİ NASIL YÜKSELTİLİR?

Uygulama ayarlarından dizüstü bilgisayarın ses kalitesini yükseltmek için uygulanması gereken işlem oldukça basittir. İlk olarak yapılması gereken ses kalitesinin hangi uygulamalar üzerinden ayarlanması gerektiğini belirlemektir.

Uygulamalardan ses kalitesini ayarlamak için belirlenmiş uygulamalara giriş yaptıktan sonra ayarlar bölümünden ses kontrollerini yapmak gerekir. Spotify, iTunes gibi uygulamalarda yüksek ses kalitesi sunan özel seçenekler bulunmaktadır. Bu seçenekleri aktif hale getirerek dizüstü bilgisayarın ses kalitesi yükseltilebilir.

DONANIM AYARLARINDAN DİZÜSTÜ BİLGİSAYARIN SES KALİTESİ NASIL YÜKSELTİLİR?

Donanım ayarlarından dizüstü bilgisayarın ses kalitesini yükseltmek için uygulanması gereken işlem oldukça basittir. Donanım ayarları, dizüstü bilgisayarın ses kalitesinin artması için oldukça önemlidir. Donanımların temizlenmiş olması, ses kalitesinin oldukça düşmesine neden olabilir.

Dizüstü bilgisayarlarda donanımların kontrol edilmesi ve ses kalitesinin ne durumda olduğuna bakılması oldukça kolaydır. Kullanıcı, ses kalitesini artırmak için talepte bulunarak donanım ayarları üzerinden bu işlemi sorunsuz şekilde gerçekleştirebilecektir.

AYARLAR BÖLÜMÜNDEN DİZÜSTÜ BİLGİSAYARIN SES KALİTESİ NASIL YÜKSELTİLİR?

Ayarlar bölümünden dizüstü bilgisayarın ses kalitesini yükseltmek için uygulanması gereken işlem oldukça basittir. Dizüstü bilgisayarın ayarlar bölümünden ses ayarları kısmına giriş yaptıktan sonra gelişmiş ayarlar sekmesi açılmalıdır.

Gelişmiş ayarlar bölümünden dizüstü bilgisayarın ses kalitesi istenildiği gibi ayarlanabilir. Kullanıcı kendisine en uygun ses kalitesini yakaladığı zaman ayarları kaydettiğinde otomatik olarak kalite seviyesini yükseltmiş olacaktır.

HARİCİ ARAÇLAR İLE DİZÜSTÜ BİLGİSAYARINSES KALİTESİ NASIL YÜKSELTİLİR?

Harici araçlar ile dizüstü bilgisayarın ses kalitesini yükseltmek de mümkündür. Dizüstü bilgisayara bağlayarak kullanılacak bazı teknolojik gereçler, ses kalitesinin oldukça artmasını sağlayacaktır. Örnek vermek gerekirse Bluetooth teknolojili kulaklıklar ile ses kalitesi çok daha yüksek hale getirilebilir.

Dizüstü bilgisayarın ses kalitesini yükseltmek için taşınabilir çeviriciler de işe yarayacaktır. Ses desteğini artıran taşınabilir ses kartları, kullanıcıların elde etmek istedikleri yüksek ses kalitesini kısa sürede sunacaktır. Bunun için kullanılabilecek birçok harici ses kartı seçeneği bulunmaktadır.

Dizüstü bilgisayarın ses kalitesi tüm bu işlemlere rağmen istenilen seviyede yükselmedi ise o zaman kullanıcılar keselerine uygun olan donanım çözümlerinden faydalanabilirler.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

74
724 Paylaşım, 74 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
72
Şaşkın
Başarısız Başarısız
36
Başarısız
Komik Komik
24
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
72
Helal Olsun!
lol lol
108
lol
Aşk Aşk
96
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
72
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
36
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir