Diyanet 2022 Yılında Personel Alımı Yapacağını Açıkladı!


80
785 Paylaşım, 80 points

Diyanet İşleri 2022 yılı için personel açığını kapatacak yeni bir personel alım ilanı yayımladı. İlan kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığı’nda görevlendirilecek 7 bin personel alımı yapılacak. Bu yazımızda Diyanet 2022 Yılında Personel Alımı Yapacağını Açıkladı! Başlığının detaylarını anlatacağız.

Diyanet İşleri Başkanlığı personel alım ilanı yayımlamaya devam ediyor. Kurumun Resmi Gazetede yeni yayımladığı ilan kapsamında sözleşmeli personel kadrosuna toplamda 7 bin personel alımı yapılacağı açıklandı.DİYANET 2022 YILINDA PERSONEL ALIMI YAPACAĞINI AÇIKLADI!

Diyanet İşleri Başkanlığı her sene personel alım ilanları yayımlamaya devam ediyor. 2022 yılı içinde yeni bir personel alım ilanı yayımlayan başkanlık, bu sefer sözleşmeli kadro üzerinden 7 bin kişilik personel alım yapacak.

Diyanet 2022 Yılında Personel Alımı ilanı kapsamında başvuruda bulunacak olan adayların öncelikle belirlenmiş olan şartlara uygun olması gerekiyor. Şartlara uygun olan adayların başvuruları Diyanet İşleri tarafından değerlendirmeye alınacak.

DİYANET 2022 YILINDA PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Diyanet 2022 Yılında Personel Alımı kapsamında adayların öncelikle başvuru için belirlenmiş olan şartlara uygun olması gerekiyor. Diyanet 2022 Yılında Personel Alımı başvuru şartları şu şekilde sıralanıyor;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Kamu haklarından mahrum olmamak
  • Görevini yapmaya engel herhangi bir sağlık sorunu bulunmamak
  • Yapılacak güvenlik soruşturmasından olumlu yanıt almış olmak
  • Yapılacak arşiv soruşturmasından olumlu yanıt almış olmak
  • Görevini yapmaya engel herhangi bir suç işlememiş olmak
  • KPSS sınavının B grubu puan türünden en az 50 puan ve üzerinde almış olmak

DİYANET 2022 YILINDA PERSONEL ALIMI BAŞVURU KADROLARI NELERDİR?

Diyanet 2022 Yılında Personel Alımı başvurusunda bulunulacak belirli kadrolar bulunuyor. Diyanet 2022 Yılında Personel Alımı başvuru kadroları şu şekilde sıralanıyor;

  • Koruma ve güvenlik görevlisi
  • Destek personeli
  • Eğitmen

Diyanet 2022 Yılında Personel Alımı ilanı kapsamında belirlenen kadrolarda olmak üzere toplamda 7 bin personel alımı gerçekleştirilecek. İlan kapsamında işe giriş hakkı kazanan adaylar Diyanet Akademisi Dini Yüksek İhtisas Merkezi, Dini İhtisas Merkezi ve Eğitim Merkezi, Kur’an Eğitim Merkezleri, Kur’an kursları ve Kur’an Kursu yurt ve pansiyonlarında görevlendirilecek.

DİYANET 2022 YILINDA PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK?

Diyanet 2022 Yılında Personel Alımı başvurusunda bulunacak olan adaylar, başvurularını Diyanet İşleri Başkanlığı ya da başkanlığa ait resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirebilecekler. Başvuruda bulunacak olan adayların belirlenen şartlara uygun olması zorunlu olacak.

Diyanet 2022 Yılında Personel Alımı başvurusunda bulunan adaylar arasından seçilen aday sayısı, işe alınacak aday sayısının on katı kadar olacak şekilde gerçekleştirilecek. İşe girme hakkı kazanmış olan adaylar, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından sözlü ve yazılı sınava tabi tutulacaklar.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılacak olan sözlü ve yazılı sınav sonuçları göz önünde bulundurularak en yüksek puan alan adaydan başlanarak 7 bin kişilik kadronun doldurulması işlemi gerçekleştirilecek.

Geçtiğimiz yıl bünyesindeki personel eksiğini kapatmak için farklı kadrolar için toplamda 7800 adaya işe girme hakkı veren Diyanet İşleri Başkanlığı, bu sene ise toplamda 7000 adaya kurum bünyesinde çalışma şansı verecek. İşe girme hakkı kazanmış olan adaylar sözleşmeli personel kadrosunda başvuruda bulundukları kadro üzerinden işe alınacaklar.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

80
785 Paylaşım, 80 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
60
Şaşkın
Başarısız Başarısız
24
Başarısız
Komik Komik
12
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
60
Helal Olsun!
lol lol
96
lol
Aşk Aşk
84
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
60
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
24
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir