Distopya Türünü Konu Edinen En İyi 29 Film


60
584 Paylaşım, 60 points

Senaryosu ile hayal gücünün sınırlarını zorlamak isteyenler için en doğru sinema türü elbette ki distopik filmlerdir. Distopik filmlerde birbirinden efsane sahnelerin yanı sıra hayal gücünü zorlayacak senaryolar da yer almaktadır. Bu yazımızda Distopya Türünü Konu Edinen En İyi 29 Film hakkında bilgi vereceğiz.

Distopya türündeki filmler özellikle son yıllarda sinema sektöründe önemli bir yer edinmeye başladı. Farklı ve hayal edilemez senaryolara sahip olan bu filmler, izleyicileri adeta ekran başına kilitlemeyi başarıyor.DİSTOPYA TÜRÜNÜ KONU EDİNEN EN İYİ 29 FİLM HANGİLERİDİR?

Distopya Türünü Konu Edinen En İyi 29 Film şu şekilde sıralanır;

 • Isle Of Dogs (2018) – IMDB: 7,9
 • Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı (20179 – IMDB: 8,0
 • Okja (2017) – IMDB: 7,3
 • Mad Max: Fury Road (2015) – IMDB: 8,1
 • The Lobster (2015) – IMDB: 7,2
 • Chappie (2015) – IMDB: 6,8
 • Interstellar (2014) – IMDB: 8,6
 • Labirent: Ölümcül Kaçış (2014) – IMDB: 6,8
 • Snowpiercer (2013) – IMDB: 7,1
 • Dredd (2012) – IMDB: 7,1
 • Never Let Me Go (2010) – IMDB: 7,1
 • Moon (2009) – IMDB: 7,9
 • Equilibrium (2002) – IMDB: 7,4
 • In Time (2011) – IMDB: 6,7
 • I, Robot (2004) – IMDB: 7,1
 • The Hunger Games (2012) – IMDB: 7,2
 • The Road (2009) – IMDB: 7,2
 • Fahrenheit 451 (1966) – IMDB: 7,2
 • 28 Days Later (2002) – IMDB: 7,6
 • Minority Report (2002) – IMDB: 7,6
 • Gattaca (1997) – IMDB: 7,8
 • Children Of Men (2006) – IMDB: 7,9
 • District 9 (2009) – IMDB: 7,9
 • Brazil (1985) – IMDB: 7,9
 • Twelve Monkesy (1995) – IMDB: 8,0
 • Truman Show (1998) – IMDB: 8,1
 • V For Vendetta (2005) – IMDB: 8,2
 • A Clockwork Orange (1971) – IMDB: 8,3
 • Matrix (1999) – IMDB: 8,7

ISLE OF DOGS FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Isle of Dogs filmi, Distopya türündeki gelmiş geçmiş en iyi filmlerden birisidir. Filmde, köpeği Spots ile birlikte mutlu bir hayat süren Atari isimli gencin bir gün Megasaki Şehrinde bulunan tüm köpeklerin şehirden çıkartılması kararı sonrasında köpeğinin de şehirden çıkartılması sonrasında köpeğini bulmak için verdiği mücadele konu edilmektedir.

BLADE RUNNER 2049: BIÇAK SIRTI FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı filmi, Distopya türündeki gelmiş geçmiş en iyi filmlerden birisidir. Filmde, Los Angeles Polis Departmanı’nda çalışan bir memurun uzun bir zaman saklanan ve toplumu tehlikeye atacak bir sırrı ortaya çıkarmak için verdiği mücadele konu edilmektedir.

OKJA FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Okja filmi, Distopya türündeki gelmiş geçmiş en iyi filmlerden birisidir. Filmde, Mija isimli genç bir kızın bir şirket tarafından kendisine verilen ve 10 yıl boyunca baktığı Okja adını verdiği domuzun bir gün şirket tarafından tekrar geri alınma kararı sonrasında kaçırılması ve Mija’ nın domuzunu bulmak için verdiği mücadele konu edilmektedir.

MAD MAX: FURY ROAD FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Mad Max: Fury Road filmi, Distopya türündeki gelmiş geçmiş en iyi filmlerden birisidir. Filmde, hayatta kalmak için en iyi yolun yalnız kalmak olduğuna inanan Mad Max’ in bir anda kendisini çöldeki savaştan kaçmak için mücadele veren bir grubun arasında bulması sonrasında bu gurubun lideri olan acımasız Joe’ dan kaçmak için verdiği mücadele konu edilmektedir.

THE LOBSTER FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Lobster filmi, Distopya türündeki gelmiş geçmiş en iyi filmlerden birisidir. Filmde, bir grup bekar insanın birbirleri ile eşleştirildikten sonra bir otele yerleştirilmesi ve 45 gün sonunda başarılı bir ilişki kuramamaları durumunda kendi seçtikleri hayvana dönüşmesi konu edilmektedir.

CHAPPİE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Chappie filmi, Distopya türündeki gelmiş geçmiş en iyi filmlerden birisidir. Filmde, devletin vazgeçilmezleri haline gelen robot polislerden birisinin bir gün bir çete tarafından kaçırılarak tekrar programlanması sonrasında düşünen ve hisseden bir robot haline gelen Chappie isimli robotun başına gelenler konu edilmektedir.

INTERSTELLAR FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Interstellar filmi, Distopya türündeki gelmiş geçmiş en iyi filmlerden birisidir. Filmde, iki çocuğu ve büyükbabası ile bir çiftlikte yaşayan Cooper isimli eski bilim insanının 10 yaşındaki kızının şaşırtıcı zekasını fark etmesi sonrasında tekrar eski mesleğine dönme kararı alması ve yaşadıkları konu edilmektedir.

LABİRENT: ÖLÜMCÜL KAÇIŞ FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Labirent: Ölümcül Kaçış filmi, Distopya türündeki gelmiş geçmiş en iyi filmlerden birisidir. Filmde, bir sabah uyandığında kendisini bir asansörün içerisinde yukarı çıkarken bulan ve geçmişi ile ilgili hiçbir şey hatırlamayan Thomas isimli gencin içerisine girdiği ve sadece kendi yaşıtlarının bulunduğu bir labirentten kurtulmak için arkadaşları ile verdiği mücadele konu edilmektedir.

SNOWPİERCER FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Snowpiercer filmi, Distopya türündeki gelmiş geçmiş en iyi filmlerden birisidir. Filmde, küresel ısınma nedeniyle insanlığın bir kısmının yok olması sonrasında bir grup insanın sürekli olarak hareket eden bir trende hayatta kalmak için verdiği mücadele konu edilmektedir.

DREDD FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Dredd filmi, Distopya türündeki gelmiş geçmiş en iyi filmlerden birisidir. Filmde, fütüristik bir şehirde hem polis hem yargıç hem jüri hem de cellat olarak görev alan polis memuru Dredd’ in uyuşturucu çetelerine karşı verdiği mücadele konu edilmektedir.

NEVER LET ME GO FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Never Let Me Go filmi, Distopya türündeki gelmiş geçmiş en iyi filmlerden birisidir. Filmde, küçük yaşlardan beri birbirini tanıtan ve çok yakın arkadaş olan üç genç kızın dünyanın zorlukları ile karşı karşıya kalmaya başlamaları ve sonrasında birbirlerine destek olarak bu zorlukların üstesinden gelme mücadeleleri konu edilmektedir.

MOON FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Moon filmi, Distopya türündeki gelmiş geçmiş en iyi filmlerden birisidir. Filmde, astronot olarak çalışan Sam Bell’ in bir gün Ay’ a giderek burada bir enerji kaynağı keşfetme görevini alması sonrasında Ay’a adım attığında tüm uydu bağlantısının kesilmesi ve tek başına kaldığı bu ortamda hayatta kalmak için verdiği mücadele konu edilmektedir.

EQUİLİBRİUM FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Equilibrium filmi, Distopya türündeki gelmiş geçmiş en iyi filmlerden birisidir. Filmde, baskıcı bir gelecekte insanların tüm duyguları yaşamasının yasaklanmasının ardından bir adamın isyan etmesi ve sistemi devirmek için verdiği mücadele konu edilmektedir.

IN TİME FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

In Time filmi, Distopya türündeki gelmiş geçmiş en iyi filmlerden birisidir. Filmde, 25 yaşına geldikten sonra yaşlanan ve ölümle yüz yüze gelinen bir dünyada zenginlerin para ile zaman satın alması ve ömrünü uzatmasına karşılık fakirlerin ölümle karşı karşıya gelmesi durumunu kabul etmek istemeyen Will Salas isimli gencin bu sistemi çökertmek için verdiği mücadele konu edilmektedir.

I, ROBOT FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

I – Robot filmi, Distopya türündeki gelmiş geçmiş en iyi filmlerden birisidir. Filmde, 2035 yılında dünyanın büyük bir kısmını robotların oluşturduğu dünyada kendisine verilen gizemli bir cinayeti çözmek zorunda kalan Chicago polisi Del Spooner’ ın cinayeti çözmek için verdiği mücadele konu edilmektedir.

THE HUNTER GAMES FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Hunter Games filmi, Distopya türündeki gelmiş geçmiş en iyi filmlerden birisidir. Filmde, 12 eyalet ve bir başkentten oluşan Panem isimli devlet tarafından yönetilen dünyada diktatörler tarafından kurulan bir sistemde her eyaletten iki kişinin hayatta kalmak için mücadele vereceği bir oyun serisi hazırlanması ve bu oyuna baş kaldırma mücadelesi konu edilmektedir.

THE ROAD FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Road filmi, Distopya türündeki gelmiş geçmiş en iyi filmlerden birisidir. Filmde, apokaliptik bir gelecekte kıyamet sonrasında hayatta kalmayı başarmış olan bir baba ve oğulun tekrar Amerika’ ya dönmek için oldukça zorlu bir yolculuğa çıkması konu edilmektedir.

FAHRENHEİT 451 FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Fahrenteit 451 filmi, Distopya türündeki gelmiş geçmiş en iyi filmlerden birisidir. Filmde, devlet tarafından insanların özgürlüklerinin elinden alınması için tüm kitapların yok edilmesi kararı sonrasında bu görevin verildiği itfaiyecinin kitap aşığı bir kıza aşık olması sonrasında sisteme karşı verdiği mücadele konu edilmektedir.

28 DAYS LATER FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

28 Days Later filmi, Distopya türündeki gelmiş geçmiş en iyi filmlerden birisidir. Filmde, İngiltere’ yi etkisi altına alan ölümcül bir virüs karşısında yaşanan zorlu ve büyük mücadele ve devlet yetkililerinin bu virüs ile mücadele etmek için askeri kontrollerin sağlanması için verdiği çaba konu edilmektedir.

MİNORİTY REPORT FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Minority Report filmi, Distopya türündeki gelmiş geçmiş en iyi filmlerden birisidir. Filmde, doğa üstü güçlere sahip olan kahinlerin cinayet ve diğer suçları kimlerin işleyeceğini önceden öğrenilmesi sonrasında bu suçlar işlenmeden suçluları yakalamak için verilen mücadele konu edilmektedir.

GATTACA FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Gattaca filmi, Distopya türündeki gelmiş geçmiş en iyi filmlerden birisidir. Filmde, teknolojinin gelişmesi ile gelişmiş varlıkların insanların yerini almaya başlaması ve insanları alt kademelerde çalıştırmaya başlamaları sonrasında asıl hayali astronoluk olan Vincent isimli genç bir adamın bu düzene karşı gelmek için verdiği mücadele konu edilmektedir.

CHİLDREN OF MEN FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Children of Men filmi, Distopya türündeki gelmiş geçmiş en iyi filmlerden birisidir. Filmde, yeni doğumların olmaması nedeniyle insan ırkının tehlikeye girmesi ile karşı karşıya kalındığı 2027 yılında hamile kalan bir kadının dünyanın son umudu olması ve bu süreçte askeri düzene karşı gelen genç bir adamın mücadelesi konu edilmektedir.

DİSTRİCT 9 FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

District 9 filmi, Distopya türündeki gelmiş geçmiş en iyi filmlerden birisidir. Filmde, hayatta kalan son uzaylıların yaşamaya devam etmek için dünyaya gelmeleri ve burada bir şirket tarafından kontrol altına alınmaları sonrasında yaşanan olaylar konu edilmektedir.

BRAZİL FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Brazil filmi, Distopya türündeki gelmiş geçmiş en iyi filmlerden birisidir. Filmde, teknolojinin ilerlemesiyle birlikte büyük bir kargaşanın hakim olduğu dünyada yaşamından son derece sıkılan devlet memuru Sam Lowrey’ in bu sıkıntıdan kurtulmak için hayallerine sığınması konu edilmektedir.

TWELVE MONKEYS FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Twelve Monkeys filmi, Distopya türündeki gelmiş geçmiş en iyi filmlerden birisidir. Filmde, yaşanılan bir virüs salgını sonrası insan nüfusunun bitme noktasına gelmesi karşısında bir grup bilim insanının bu felaketi yok etmek için geçmişe gitme kararı alması ve sonrasında yaşananlar konu edilmektedir.

TRUMAN SHOW FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Truman Show filmi, Distopya türündeki gelmiş geçmiş en iyi filmlerden birisidir. Filmde, hayatını oldukça mutlu yaşayan Truman isimli adamın bir gün bazı gariplikleri fark etmeye başlaması ve sonrasında yaşadığı dünyanın gerçek olmadığını fark etmesi ile buradan kurtulmak için çabalaması konu edilmektedir.

V FOR VENDETTA FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

V For Vendetta filmi, Distopya türündeki gelmiş geçmiş en iyi filmlerden birisidir. Filmde, İngiltere’ de hükümeti el altında tutan baskıcı bir rejimin yönetiminden sıkılan ve bu durumdan tüm insanlığı kurtarmak için bir ayaklanma başlatmak için harekete geçen V isimli gizemli bir adamın hikayesi konu edilmektedir.

A CLOCKWORK ORANGE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

A Clockwork Orange filmi, Distopya türündeki gelmiş geçmiş en iyi filmlerden birisidir. Filmde, şiddet bağımlısı bir çetenin lideri olan Alex’ in bir kavga sonrası göz altına alınmasının ardından hapse atılmak yerine bir deneyde kobay olarak kullanılması kararı sonrasında yaşananlar konu edilmektedir.

MATRİX FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Matrix filmi, Distopya türündeki gelmiş geçmiş en iyi filmlerden birisidir. Filmde, Morpheus isimli çok kötü bir adamı bulmak ve onu yok etmek için gerçek ötesi bir dünyaya geçiş yapan Matrix isimli karakterin verdiği mücadele konu edilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

60
584 Paylaşım, 60 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
36
Şaşkın
Başarısız Başarısız
120
Başarısız
Komik Komik
108
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
36
Helal Olsun!
lol lol
72
lol
Aşk Aşk
60
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
36
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
120
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir