Discord Kullanarak Para Kazanma


45
434 Paylaşım, 45 points

Discord, son dönemde internet kullanıcılarının sıklıkla tercih ettiği sesli ve yazılı görüşme yazılımı olmayı başardı. Discord üzerinden görüşme yapmanın yanı sıra para kazanmak da mümkün. Bu yazımızda Discord Kullanarak Para Kazanma hakkında bilgi vereceğiz.

Sesli ve yazılı görüşme yazılımı arayanların en çok tercih ettiği uygulamalardan birisi de Discord olarak gösterilebilir. Özellikle oyuncular arasında popüler olarak kullanılan Discord, ücretsiz olarak kullanılmasına rağmen sağladığı yüksek kaliteli sesli görüşme özelliği ile her geçen gün kullanıcı sayısını daha da artırmaktadır.DİSCORD KULLANARAK PARA KAZANMA NASIL YAPILIR?

Discord büyük sohbet grupları için sıklıkla kullanılan yazılımlardan birisidir. Özellikle kendi kitlesini oluşturarak para kazanmayı isteyen kullanıcılar, Discord üzerinden kolaylıkla bu amaçlarına ulaşabilmektedir.

Discord Kullanarak Para Kazanma nasıl yapılır? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; Discord üzerinden yayın duyuruları ve toplu sosyal medya bildirimleri için tek bir mesajla binlerce kişiye ulaşılabilmektedir. Büyük gruplar kurmak ve satış yapmak için kullanılan Discord, para kazanmanın ilk yöntemlerinden birisidir.

Discord üzerinden para kazanmak isteyen bir kullanıcı, Discord grupları açarak ve bu grupları büyüterek kısa sürede kazanç elde etmeye başlayabilir. Bunun için en çok ilgi çeken sohbet gruplarını açmak akıllıca olacaktır.

DİSCORD YAZILIMLARI SATARAK NASIL PARA KAZANILIR?

Discord yazılımları üzerinden de para kazanmak mümkündür. Discord yazılımları satarak para kazanmak isteyen bir kullanıcı, müzik botu, bağış botu gibi ilgi çekici ve oldukça faydalı bir bot hazırlayarak para kazanabilir.

Discord yazılımı hazırlayan bir kullanıcı, bu yazılımın ilgi görmesi ve beğeni toplaması ile kısa sürede bu yazılım üzerinden kazanç sağlamayı başarabilir. Örneğin; bir sohbet yazılımı ya da Youtube üzerinden müzik çekmeye yardımcı bir müzik botu ile kısa sürede para kazanılabilmektedir.

DİSCORD KULLANARAK PARA KAZANMAK İÇİN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER NELERDİR?

Discord Kullanarak Para Kazanmak için dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanır;

 • Yaş grubu: Discord üzerinden para kazanmak için öncelikle yaş grubunu belirlemek gerekir. Yaş gruplarının alım gücü farklılık gösterecektir. 13 yaş altı kullanıcılar sadece ebeveyn kontrolünde alım yapabilecekleri için kazanç sağlamak mümkün olmayacaktır. Bu nedenle daha yüksek yaş gruplarına hitap etmek akıllıca olacaktır.
 • Aktiflik düzeyi: Discord üzerinden para kazanmak için aktiflik düzeyine de dikkat etmek gerekir. Discord kullanımı aktif olan kitleye hitap edecek şekilde bir sohbet kanalı açmak daha akıllıca olacaktır.
 • Tüketim alışkanlığı: Discord üzerinden para kazanmak için kullanıcıların tüketim alışkanlıklarına dikkat etmek gerekir. Kullanıcıların nereden ve ne için ulaştıklarını görmek ve iyi incelemek, kazancın artmasını sağlayacaktır.

 

PAZA KAZANMAK İÇİN GEREKLİ DİSCORD ENTEGRASYONLARI NELERDİR?

Para kazanmak için gerekli Discord entegrasyonları şu şekilde sıralanır;

 • Patreon
 • Donate Bot
 • Upgrade Chat

DİSCORD ÜZERİNDEN PARA KAZANMAK İÇİN PATREON NASIL KULLANILIR?

Discord üzerinden para kazanmak için Patreon kullanmak, akıllıca tercihlerden birisidir. Patreon, her türlü içerik üreticisi tarafından kolaylıkla kullanılabilir. Tamamen ücretsiz olarak kullanılabilen bu site, Discord ile entegre kullanıldığı zaman kazancın artmasını sağlayacaktır.

Patreon kullanımının artıları:

 • Tüm rol atama işlemleri otomatik gerçekleşir
 • Döviz ile para kazanılabilir
 • Dünya çapında kullanılan bir uygulamadır
 • Düşük komisyon oranıyla çalışır
 • Patronlarınızın tüm istatistiklerini toplanabilir
 • Ufak çaplı sosyal medya olarak kullanılabilir
 • Çeşitli kampanyalar düzenlenebilir

Patreon kullanımının eksileri:

 • Yalnızca Payoneer ve PayPal hesaplarınızla ödeme alabilirsiniz
 • Sitede Türkçe hiçbir destek yer almamaktadır

DİSCORD ÜZERİNDEN PARA KAZANMAK İÇİN DONATE BOT NASIL KULLANILIR?

Discord üzerinden para kazanmak için Donate Bot kullanmak, akıllıca tercihlerden birisidir. Donate Bot, oyun klipleri paylaşımı yapılabilen bir internet sitesinin resmi ürünüdür. Bu bot sayesinde Discord üzerinden listelere aylık ya da tek seferli ödemeler belirlenebilir.

Donate Bot kullanımının artıları:

 • Birkaç dakika içinde kurulabilirsiniz.
 • Discord destek sunucusunda, geliştirici ve diğer görevlilerden yardım alabilirsiniz.
 • Geliştirici araçlarından yararlanabilirsiniz.
 • Ödeme bildirimlerini doğrudan Discord sunucunuza atayabilirsiniz.

Donate Bot kullanımının eksileri:

 • Yalnızca PayPal ile ödeme alınabiliyor.
 • PayPal komisyonlarını ne kadar seversiniz bilmeyiz.

DİSCORD ÜZERİNDEN PARA KAZANMAK İÇİN UPGRADE CHAT NASIL KULLANILIR?

Discord üzerinden para kazanmak için Upgrade Chat kullanmak, akıllıca tercihlerden birisidir. İçeriklerini güvenle korumak isteyenlerin tercih edebilecekleri bu entegrasyonun onaylı para aktarım ortağı ise dünya çağında bilinen Stripe olarak söylenebilir.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

45
434 Paylaşım, 45 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
12
Şaşkın
Başarısız Başarısız
97
Başarısız
Komik Komik
85
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
13
Helal Olsun!
lol lol
48
lol
Aşk Aşk
36
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
12
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
96
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir