Dikkat Netflix Aboneliğiniz İptal Edilebilir!


61
594 Paylaşım, 61 points

Netflix kullanıcılarını tedirgin edecek bir gelişme yaşandı. Netflix tarafından alınan bir karar kapsamında binlerce kullanıcının üyelikleri tehlikeye girdi. Bu yazımızda Dikkat Netflix Aboneliğiniz İptal Edilebilir! Başlığının detaylarını anlatacağız.

Corona virüs sürecinin en karlı şirketlerinden birisi Netflix oldu. İnsanların pandemi nedeniyle evlerine kapanmak zorunda kalması ve bu süreçte televizyon izlemeye ağırlık vermesiyle birlikte Netflix üyelerinin sayısı da her geçen gün artmaya başladı.NETFLİX ALDIĞI KARAR İLE ABONELERİNİ KORKUTTU

Virüs salgını sürecinde 182 milyondan fazla abone sayısına ulaşan Netflix, geçtiğimiz günlerde önemli bir karar aldığını açıkladı. Netflix, aldığı bu kararı tüm abonelerinin aktif olarak Netflix kullanmasını sağlamak için kararlaştırdığını açıkladı.

Netflix’ ten abonelikler ile ilgili karar alınması haberinin ardından tüm abonelerde nasıl bir karar alındığı ve aboneliklerine bir zarar gelip gelmeyeceği yönünde endişeler oluşmaya başladı. Netflix’ in aldığı kararın çok sayıda aboneyi etkileyeceği öğrenildi.

DİKKAT NETFLİX ABONELİĞİNİZ İPTAL EDİLEBİLİR!

Netflix, aldığı karar kapsamında aboneliğini aktif olarak kullanmayan abonelerinin üyeliklerini otomatik olarak sonlandıracağını açıkladı. Bu açıklamaya göre Netflix abonesi olan ancak aboneliğini 1 yıl boyunca hiç kullanmamış olan tüm aboneler otomatik olarak üyelikten atılacak.

Netflix, abonelerinin tamamını karar sonrasında incelemeye aldı. İnceleme sırasında 1 sene ve daha uzun süre Netflix hesabına bir kere bile giriş yapmamış olan aboneler tespit edilecek. Tespit edilen abonelerin mail adreslerine Netflix hesaplarının uzun süredir kullanılmadığı ve kullanılmamaya devam etmesi durumunda aboneliğin iptal edileceği şeklinde mail gönderilecek.

NETFLİX ABONELERİNİ KORUMA ALTINA ALDIĞINI AÇIKLADI

Netflix tarafından gönderilecek olan bu maile cevap vermeyen kullanıcıların abonelikleri otomatik olarak sonlandırılacak. Netflix bu kararının ardından uygulamasını kullanmayan abonelerinin boş yere her ay fatura ödemesinin de önüne geçmiş olacak.

Netflix, bu kararını abonelerini düşünerek aldığını açıkladı. Kararı ile ilgili açıklama yapan Netflix yetkilileri, neredeyse 2 milyona yakın Netflix abonelerinin hiç hesaba giriş yapmadığını ve kullanmamalarına karşılık her ay fatura ödediklerini ifade etti.

Bu tarz abonelerin %1 paya sahip olduğunu belirten Netflix yetkilileri, abonelerinin kullanmadıkları bir sisteme boşuna fatura ödemesine engel olmak adına böyle bir karar aldıklarını açıkladı. Alınan karara göre Netflix hesabını 1 yıl hiç açmamış olan abonelerin durumları tehlike altına girdi.

HESABINI KULLANMAYAN ABONELER İPTALLE KARŞI KARŞIYA

Netflix cephesinden alınan bu karar çoğu kullanıcının hiç alışık olmadığı türden. Daha önce herhangi bir şirket, abonelerinin boşa masraf yapmaması adına böyle bir karar almamıştır. Bu durum abonelerin hem şaşkınlık yaşamasını hem de düşünüldüğünü fark etmesini sağladı.

Netflix tarafından alınan kararın ardından artık hesabına giriş yapmayan aboneler, iptalle karşı karşıya kalacak. Netflix aboneliğinin iptal olmasını istemeyen kullanıcıların mutlaka hesaplarına en az bir kere olsun giriş yapması ya da Netflix tarafından gönderilen maile aboneliğinin iptal edilmesini istemediğini belirtecek şekilde cevap vermesi gerekiyor. Aksi halde birçok Netflix abonesinin aboneliği otomatik olarak kapatılmakla karşı karşıya kalacak.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

61
594 Paylaşım, 61 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
60
Şaşkın
Başarısız Başarısız
24
Başarısız
Komik Komik
12
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
60
Helal Olsun!
lol lol
96
lol
Aşk Aşk
84
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
60
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
24
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir