Digitürk E-Devlet Abonelik İptali Nasıl Yapılır?


67
654 Paylaşım, 67 points

Üyelik ile kullanılan platformlarda abonelik iptali sırasında yaşanan zorluklar nedeniyle devlet abonelik iptallerinin artık e – devlet üzerinden yapılması kararını aldı. Bu kapsamda abonelik iptal e – devlet üzerinden yapılan platformlardan birisi de Digitürk oldu. Bu yazımızda Digitürk E-Devlet Abonelik İptali Nasıl Yapılır? Sorusuna cevap vereceğiz.

Ücretli abonelik ile hizmet veren platformlar, kullanıcıların abonelik iptali talep etmeleri karşılığında zorlu bir süreç başlatıyorlardı. Üyelik iptali isteyen kişileri canından bezdiren bu uygulamalardan rahatsız olanların sesi artınca devletten yeni bir karar geldi.ABONELİK İPTALLERİ E – DEVLET ÜZERİNDEN YAPILACAK

Devlet tarafından alınan yeni karar kapsamında abonelik iptal işlemleri artık e – devlet üzerinden çok daha kısa sürede ve kolayca yapılabilecek. Bu sayede aboneliğini iptal etmek isteyen vatandaşlar, platformların zorlu koşulları ile mücadele etmek zorunda kalmayacak.

Ülkemizde abonelik sistemi ile hizmet veren çok sayıda farklı platform bulunuyor. Bu platformlardan birisi de Digitürk olarak gösterilebilir. Önceki dönemlerde abonelerinin iptal işlemlerini belirli prosedürlere göre yürüten Digitürk, artık e – devlet üzerinden abonelik iptal işlemlerini kısa sürede gerçekleştiriyor.

DİGİTÜRK E-DEVLET ABONELİK İPTALİ NASIL YAPILIR?

Abone sayısı oldukça yüksek olan dijital platformlardan birisi olan Digitürk, her geçen gün abone sayısını artırmasının yanı sıra bazı aboneleri de devam eden bu aboneliği sonlandırmak isteyebiliyor. Digitürk E-Devlet Abonelik İptali Nasıl Yapılır? Sorusuna şu şekilde cevap vermek mümkün;

Önceki dönemlerde imzalı başvuru formu ve nüfus cüzdanı fotokopisi ile abonelik iptal başvurusunda bulunan Digitürk aboneleri, 24 saatlik teyit süresi sonrasında 7 gün içerisinde abonelik fesih işlemlerinin gerçekleşmesini beklemekte ve cihazını teslim etmek zorunda kalmaktaydı. Artık yeni iptal süreci dakikalar içerisinde gerçekleştirilecek.

Digitürk E-Devlet Abonelik İptali adımları şu şekilde sıralanıyor;

  • Birinci Adım

Digitürk abonelik iptali talep eden aboneler, öncelikle e – devlet sistemine giriş yapmak zorundadır.

  • İkinci Adım

E – devlet girişi için güvenli elektronik imza, kimlik kartı ya da internet bankacılığı üzerinden giriş yapılması gerekmektedir.

  • Üçüncü Adım

E – devlet sistemine giriş yaptıktan sonra sayfanın en altında bulunan “Abonelik Fesih Başvurusu” yazan butona tıklanır.

  • Dördüncü Adım

Açılan sayfada tüm dijital platformların isimleri liste halinde sıralanmaktadır. Buradan Digitürk yazan seçeneğe tıklanır.

  • Beşinci Adım

Açılan yeni sayfada kişinin Digitürk abonelik bilgileri yer alacaktır. Bilgilerin sağ tarafında “Fesih Başvurusu Yap” yazan kısma tıklanır.

  • Altıncı Adım

Açılan yeni sayfadan kimlik doğrulama işlemleri yapılmalıdır. Kimlik doğrulama işlemi için T.C. kimlik numarası, nüfus cüzdanı bilgileri ya da Mavi kart bilgileri kullanılabilir. Gerekli bilginin girilmesinin ardından el altta bulunan “ Doğrula” butonuna tıklanır.

  • Yedinci Adım

Yeni açılan ekranda istenilen bölüme abonenin cep telefonu numarası yazılır ve ekranın en altında bulunan “Devam et” butonuna tıklanır.

  • Sekizinci Adım

Açılan yeni sayfadan fesih başvuru sebebi belirlenmesi gerekir. Fesih başvuru gerekçesi seçildikten sonra altta yer alan “Devam et” butonuna basılır.

  • Dokuzuncu Adım

Açılan yeni sayfada ilgili alana Abonelik İptal Talep Formunu eklemek gerekmektedir. Digitürk abonelik iptal talep formu, Digitürk internet sitesi üzerinden doldurularak kaydedildikten sonra e – devlet sisteminde ilgili alana eklenmelidir.

Digitürk Üyelik İptal Formuna gitmek için TIKLAYIN

  • Onuncu Adım

Digitürk üyelik iptal formunu sisteme ekledikten sonra en altta yer alan “Başvur” butonuna basarak Digitürk üyelik iptal başvurusu oluşturulmuş olacaktır.

Digitürk abonelik iptal başvurusunda bulunmuş olan aboneler, başvurularından kısa bir süre sonra iptal işleminin gerçekleşmesini sağlayacaklardır.

 

 

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

67
654 Paylaşım, 67 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
12
Şaşkın
Başarısız Başarısız
96
Başarısız
Komik Komik
84
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
12
Helal Olsun!
lol lol
48
lol
Aşk Aşk
36
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
12
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
96
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir