Devletten Yetişkinlere 400 TL, Çocuklara da 100 TL Yardım


74
727 Paylaşım, 74 points

Son günlerde artan devlet yardımlarıyla birlikte yeni bir yardım haberi ortalarda dolaşmaya başladı. İhtiyaç sahiplerine son duyurulan yardım Devletten Yetişkinlere 400 TL, Çocuklara Da 100 TL Yardım oldu. Bu yazımızda Devletten Yetişkinlere 400 TL, Çocuklara Da 100 TL Yardım hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Corona virüs salgınıyla birlikte vatandaşların maddi sıkıntı yaşamaması adına devlet tarafından birçok yardım sunulmaya başladı. Özellikle ihtiyaç sahiplerine yönelik sunulan bu yardımlar arasında bir tanesi oldukça dikkat çekti.DEVLETTEN YETİŞKİNLERE 400 TL, ÇOCUKLARA DA 100 TL YARDIM GERÇEK Mİ?

Son dönemde devlet yardımlarına her gün bir yenisi ekleniyor. İnsanlar Corona virüsle mücadele döneminde maddi sıkıntı yaşamamak için devlet tarafından sunulan bu yardımlara başvuruda bulunuyor.

Kısa bir süre önce devletten bir yardım haberi daha geldi. Bu habere göre devletin tüm yetişkinlere 400 TL, tüm çocuklara ise 100 TL bayram harçlığı verileceği ifade edildi. Bu bilgi ihtiyaç sahiplerini oldukça sevindirirken, gerçek kısa bir süre önce ortaya çıktı.

AÇIK KAPI ÜZERİNDEN BAŞVURU YAPILACAĞI YALANI

Devletten Yetişkinlere 400 TL, Çocuklara Da 100 TL Yardım yalanı, Açık Kapı sitesi üzerinden başvuruların yapılacağı şeklinde açıklandı. İnsanları aldatmak amaçlı olarak hazırlanan bu devlet yardımı yalanını gerçek sanan milyonlarca vatandaş, hemen Açık Kapı sitesine akın etti.

Başvurunun gerçek olmadığı ile ilgili açıklama hem İçişleri Bakanlığı hem de Açık Kapı sitesinden geldi. İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada; “Son günlerde bazı sosyal medya hesapları ve sosyal iletişim platformları üzerinden kasıtlı ve asılsız şekilde Valilik ve Kaymakamlıklarımızda bulunan Açık Kapı Birimleri üzerinden sosyal yardım dağıtıldığına dair paylaşımlar yapılmaktadır.

Bakanlığımızca 2017 yılında kurgulanan ve etaplar halinde yaygınlaştırılarak bugün itibariyle 81 il Valiliğinde ve 161 ilçe Kaymakamlığında faaliyete geçirilen Açık Kapı birimlerinin temel görevi; Valilikler ve Kaymakamlıklar aracılığıyla sunulan kamusal hizmetlerle ilgili gerekli danışma ve yönlendirmeyi gerçekleştirmektedir. Valilik ve Kaymakamlıklardaki bürolara doğrudan ya da dijital ortamda (web sitesi veya e-devlet üzerinden) başvuru yapılabilen Açık Kapı birimlerinin yardım dağıtmak, sosyal destek ödemesi gerçekleştirmek gibi bir görevi kesinlikle bulunmamaktadır” denildi.

AÇIK KAPI YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Açık kapı üzerinden bu yalan başvuruya yalanlama gelirken diğer birçok devlet yardımı için de başvuru yapılabilecek bir form bulunuyor. Açık kapı yardım başvurusu için ihtiyaç sahiplerinin internet sitesine girmesi ve hazırlanan başvuru formunu eksiksiz ve doğru şekilde doldurması gerekir.

Başvuru formunun incelenmesinin ardından kişinin ihtiyaç sahibi olduğu belirlendiğinde başvurusu kabul edilerek gereken yardımın yapılmasına başlanır. Açık kapı üzerinden yapılan yardım başvurularının sorgulanması için, yine internet sitesine girmek ve “Başvuru Sorgula” yazan butona tıklayarak gerekli bilgilerin girişini yapmak yeterli olacaktır.

Açık kapı yardım başvurusu için TIKLAYIN

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

74
727 Paylaşım, 74 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
99
Şaşkın
Başarısız Başarısız
61
Başarısız
Komik Komik
50
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
98
Helal Olsun!
lol lol
13
lol
Aşk Aşk
120
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
96
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
60
Kazandım!
Pinar

Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir