Devletten Geri Ödemesiz Her Ay 711 TL Ödeme Yapılacak


70
697 Paylaşım, 70 points

Devletten maddi sıkıntı yaşayan vatandaşlara yönelik yapılan yardımlara bir yenisi daha eklendi. Corona virüs nedeniyle geçim zorluğu çeken ihtiyaç sahiplerine geri ödemesiz olarak her ay ödeme yapılacağı açıklandı. Bu yazımızda Devletten Geri Ödemesiz Her Ay 711 TL Ödeme Yapılacak başlığının detaylarını anlatacağız.

Corona virüs döneminde birçok vatandaş maddi yönden sıkıntı yaşamaya başladı. Vatandaşları düştüğü mali krizden kurtulması ve bu zorlu süreci maddi anlamda daha rahat atlatması adına devlet tarafından düzenli olarak geri ödemesiz yardımlar yapılıyor.DEVLETTEN GERİ ÖDEMESİZ HER AY 711 TL ÖDEME YAPILACAK

Devletten gelen son yardım ödemesi haberi, ihtiyaç sahiplerine yönelik her ay 711 TL ödeme olarak açıklandı. Belirlenmiş şartları taşıyan tüm vatandaşlara verilecek olan 711 TL devlet yardımı, her ay düzenli olarak ödenecek.

Devletten Geri Ödemesiz Her Ay 711 TL Ödeme yardımından faydalanmak isteyen vatandaşların öncelikle belirlenen başvuru şartlara uygun olması gerekecek. Şartlara uygun olan tüm vatandaşlar, her ay 711 TL ödemelerini PTT üzerinden rahatlıkla alabilecekler.

DEVLETTEN GERİ ÖDEMESİZ HER AY 711 TL ÖDEME BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Devletten Geri Ödemesiz Her Ay 711 TL Ödeme başvuru şartları şu şekilde sıralanır;

  • Başvuru yapan kişinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması
  • Başvuruda bulunacak olan kişinin 65 yaş ve üzerinde olması
  • Başvuru yapacak kişinin herhangi bir sosyal güvencesi bulunmaması
  • Başvuru yapacak kişinin nafaka gibi yardım ödemesi almıyor olması
  • Başvuru yapacak kişinin sağlık sigortasının olmaması
  • Başvuru yapacak kişinin Sosyal Hizmetler Kanunu gereğince herhangi bir kurumdan harçlık almıyor olması
  • Başvuru yapacak olan kişinin ailesindeki gelir miktarının toplamının asgari ücret tutarının üçte birinden fazla olmaması

Devletten Geri Ödemesiz Her Ay 711 TL Ödeme almak için başvuruda bulunacak kişilerin 65 yaş ve üstü olması gerekiyor. 65 yaş altı vatandaşların bu yardımdan faydalanması mümkün değil. Daha önceleri devlet tarafından 3 ayda bir verilen bu yardım ödemesi, alınan yeni karar kapsamında her ay 711 TL olmak üzere ödenmeye başlayacak.

DEVLETTEN GERİ ÖDEMESİZ HER AY 711 TL ÖDEME BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK?

Devletten Geri Ödemesiz Her Ay 711 TL Ödeme başvurusu için 65 yaş üstü olan ve belirlenen şartlara uyan vatandaşların bulundukları il ve ilçede bulunan Sosyal Güvenlik İl / Merkez Müdürlüğü’ ne başvuruda bulunması gerekiyor.

Başvuru sonrasında aylık 711 TL alma hakkı kazanan vatandaşlara her ay olmak üzere PTT üzerinden ödemeleri gerçekleştirilecek. 65 yaş üstü vatandaşlar her ay belirlenen dönemde kendilerine en yakın PTT şubesi üzerinden 711 TL devlet yardımını alma hakkına sahip olacaklar.

DEVLETTEN GERİ ÖDEMESİZ HER AY 711 TL ÖDEME YARDIMINA E DEVLET ÜZERİNDEN BAŞVURU YAPILIR MI?

Devletten Geri Ödemesiz Her Ay 711 TL Ödeme yardımına e – devlet üzerinden başvuru yapılır mı sorusuna evet demek doğru olacaktır. 65 yaş üstü olan ve devletten her ay 711 TL yardım alma hakkını kazanmış olan vatandaşlar, e – devlet sistemi üzerinden de aylık başvurusunda bulunabilirler.

E – devlet üzerinden yapılacak olan başvuru için vatandaşların yaşlılık aylığı olarak arama yaptırması ve açılan sayfa üzerinden başvuru işlemlerini tamamlaması gerekmektedir. Sonuçları e – devlet üzerinden takip edilebilecek olan bu yardım ödemesi kapsamında aylık 711 TL yardım ödemesi alma hakkı kazanmış olan 65 yaş üstü vatandaşların ödemeleri PTT üzerinden ödenmeye başlayacaktır.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

70
697 Paylaşım, 70 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
51
Şaşkın
Başarısız Başarısız
26
Başarısız
Komik Komik
130
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
51
Helal Olsun!
lol lol
85
lol
Aşk Aşk
76
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
49
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
18
Kazandım!
Pinar

2 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir