Devletten 87 TL Elektrik Faturası Yardımı Kimler Yararlanacak?


77
777 Paylaşım, 77 points

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ihtiyaç sahibi aileler için devlet yardım paketleri hazırlamaya devam ediyor. Bu kapsamda hazırlanan desteklerden birisi de elektrik faturası ödemesi ile ilgili oldu. Devlet, ihtiyaç sahibi vatandaşların elektrik faturalarının 87 TL tutarındaki kısmını ödeyeceğini açıkladı. Bu yazımızda Devletten 87 TL Elektrik Faturası Yardımı Kimler Yararlanacak sorusuna cevap vereceğiz.

Devlet, çeşitli başlıklar altında ihtiyaç sahiplerine sosyal yardımlarda bulunmaya devam ediyor. İhtiyaç sahibi vatandaşların barınma, giyinme, nakit, gıda gibi ihtiyaçlarının karşılanmasının ardından bir yardım da faturalar üzerinden geldi.İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN ELEKTRİK FATURASI ÖDEMESİ DEVLETTEN

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ihtiyaç sahibi aileler için fatura destek yardımı da hazırladı. Bu kapsamda muhtaç durumda olan ailelerin her ay elektrik faturalarının 87 TL tutarındaki kısmı devlet tarafından ödenecek.

Elektrik fatura ödeme yardımı, her ay düzenli olarak ihtiyaç sahiplerine sunulan yardımlardan birisi olacak. Maddi durumu iyi olmayan ailelerin yaptığı başvuru sonrasında örneğin 100 TL gelen elektrik faturasının 87 TL’ lik kısmı devlet tarafından ödenecek. Kalan 13 TL’ lik bölümü ise aile kendisi karşılayacak.

DEVLETTEN 87 TL ELEKTRİK FATURASI YARDIMI KİMLER YARARLANACAK?

Devletten 87 TL Elektrik Faturası Yardımı Kimler Yararlanacak sorusuna şu şekilde cevap vermek mümkün; devlet tarafından ihtiyaç sahibi ailelere yönelik olarak hazırlanan elektrik faturası ödeme desteği belirli şartlara uygun olan ailelere yönelik sunulacak. 3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Teşvik Kanunu kapsamında devletten 87 TL elektrik faturası yardımı alacak kişiler şu şekilde sıralanıyor;

  • 65 yaşını doldurmuş muhtaç durumda olan kişiler
  • Kimsesiz kişiler
  • Hane içimdeki kişi başına düzen geliri net asgari ücretin 3/1 inden az olan haneler
  • Devletin verdiği sosyal yardımlardan düzenli olarak faydalanan kişiler

DEVLETTEN 87 TL ELEKTRİK FATURASI YARDIMI NASIL YAPILACAK?

Devletten 87 TL Elektrik Faturası Yardımı nasıl yapılacak sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; devletin verdiği 87 TL’ lik elektrik yardımını almak için herhangi bir başvuruda bulunmak gerekmemektedir. Elektrik fatura ödeme yardımından faydalanmak hakkı bulunan tüm ihtiyaç sahipleri, her ay Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından Bütünleşik Sosyal Yardımlar Bilgi Sistemi üzerinden yayınlanmaktadır.

Devletin 87 TL elektrik faturası yardımını almak için hak sahiplerinin T.C. kimlik numarası yazan kimlik belgesi ve elektrik faturası ile birlikte en yakın PTT şubesine gitmesi yeterli olacaktır. İhtiyaç sahibinin elektrik faturasının tutarı ne olursa olsun, 87 TL tutarındaki kısmını devlet karşılayacak, gerisini ihtiyaç sahibi ödeyecektir.

DEVLETTEN ELEKTRİK FATURASI ÖDEME YARDIM MİKTARI NEDİR?

Devletten elektrik faturası ödeme yardım miktarı şu şekilde sıralanır;

  • 1-2 kişilik hanelere aylık 75 kWh karşılığı 87 TL
  • 3 kişilik hanelere aylık 100 kWh karşılığı 87 TL
  • 4 kişilik hanelere aylık 125 kWh karşılığı 87 TL
  • 5 ve daha fazla kişilik hanelere aylık 150 kWh karşılığı 87 TL

DEVLETTEN 87 TL ELEKTRİK FATURASI YARDIMI NE KADAR SÜREYLE VERİLİR?

Devletten 87 TL Elektrik Faturası Yardımı ne kadar süreyle verilir sorusuna şu şekilde cevap vermek mümkündür; devlet, ihtiyaç sahiplerine 87 TL elektrik yardımını her ay düzenli olarak vermektedir. İhtiyaç sahibinin maddi durumunda herhangi bir değişiklik olana kadar devletin verdiği 87 TL elektrik yardımını almak mümkün olacaktır. ihtiyaç sahibi olan ailenin maddi durumunda düzelme olduğu dönemden sonra devletin 87 TL elektrik yardım ödemesi otomatik olarak kesilecektir.

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

77
777 Paylaşım, 77 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
36
Şaşkın
Başarısız Başarısız
125
Başarısız
Komik Komik
108
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
47
Helal Olsun!
lol lol
73
lol
Aşk Aşk
61
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
36
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
121
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir