Devletten 2023 Süper Yardım Desteği


53
513 Paylaşım, 53 points

Devlet tarafından ihtiyaç sahibi ailelere yönelik yapılan yardımlar 2023 yılında da devam ediyor. Bu seferki yardım ihtiyaç sahibi aileler için Süper yardım desteği adı ile geldi. Bu yazımızda Devletten 2023 Süper Yardım Desteği hakkında bilgi vereceğiz.

İhtiyaç sahibi ailelere verilen devlet yardımlarına bir yenisi daha eklendi. Süper yardım desteği adı altında sunulan destek, özellikle kiracıları yakından ilgilendiriyor. Devlet tarafından hazırlanan Süper Yardım Desteği kapsamında kiracılara kira ödeme desteği verilecek.DEVLETTEN 2023 SÜPER YARDIM DESTEĞİ NEDİR?

Devletten 2023 Süper Yardım Desteği, kiracı olan ancak kirasını ödeme konusunda oldukça zorluk yaşayan vatandaşlara yönelik hazırlanmış bir yardımdır. Devletten 2023 Süper Yardım Desteği kapsamında belediye ve sosyal yardım vakıflarınca kiracılara kira desteği sunulmaktadır.

Devletten 2023 Süper Yardım Desteğinden faydalanmak isteyen vatandaşların belirlenen şartlara uygun olması ve gerekli olan belgeleri hazırlayarak başvuruda bulunması gerekmektedir. Şartlara uygun olan tüm kiracılara destek ödemesinden yararlanma hakkı verilecektir.

DEVLETTEN 2023 SÜPER YARDIM DESTEĞİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Devletten 2023 Süper Yardım Desteği başvurusunda bulunmak için kiracının bulunduğu ilçe belediyesi ve bu belediyelerde yer alan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları kullanılabilmektedir. Gerekli belgeleri hazırlayan vatandaşlar bu kurumlar üzerinden bizzat başvuru gerçekleştirebileceklerdir.

Devletten 2023 Süper Yardım Desteği başvurusu e devlet üzerinden de kolay bir şekilde yapılabilmektedir. E devlet üzerinden T.C. kimlik numarası ve şifre ile giriş yaptıktan sonra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sayfasına gelerek buradaki kira yardımı başvuru formu doldurulmalıdır.

DEVLETTEN 2023 SÜPER YARDIM DESTEĞİ BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Devletten 2023 Süper Yardım Desteği başvurusunda bulunmak için öncelikle belirlenen şartlara uygun olmak gerekmektedir. Devletten 2023 Süper Yardım Desteği başvuru şartları şu şekilde sıralanıyor;

 • Sigortası olmamak
 • Emekli, dul ve yetin aylığı gibi herhangi bir aylık almıyor olmak
 • Herhangi bir mal varlığına sahip olmamak
 • Yapılacak gelir testi sonucunda fakirlik sınırının altında bulunmak

DEVLETTEN 2023 SÜPER YARDIM DESTEĞİ BAŞVURUSUNDA GEREKLİ BELGELER NELERDİR?

Devletten 2023 Süper Yardım Desteği başvurusunda bulunmak için gerekli olan bazı belgeleri hazırlamak gerekmektedir. Devletten 2023 Süper Yardım Desteği başvurusunda gerekli belgeler şu şekilde sıralanıyor;

 • T. C. kimlik fotokopisi
 • İkametgah belgesi
 • Gelir belgesi
 • Fakirlik kağıdı
 • Kira başvuru formu

Bu belgeleri hazırlayan kiracılar kendilerine en yakın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı üzerinden belgeleri teslim ederek başvuruda bulunabileceklerdir. E devlet üzerinden yapılan başvurularda tüm bu belgeleri dijital ortamda hazırlamak ve başvuru formuna eklemek gerekmektedir.

Devletten 2023 Süper Yardım Desteği başvurusu sonrasında yetkililerde başvuru ve belgelerin incelenmesi sonucunda tüm şartlara uygun olan kiracılara kira yardım ödemesi yapılması söz konusu olacaktır.

DEVLETTEN 2023 SÜPER YARDIM DESTEĞİ NE KADAR VERİLMEKTEDİR?

Devletten 2023 Süper Yardım Desteği illere göre değişiklik göstermektedir. Büyük illerde yaşayan vatandaşlara daha yüksek tutarlarda kira yardımı yapılırken daha küçük illerde yaşayan vatandaşlara daha düşük tutarlarda kira yardımı ödenmektedir. Devletten 2023 Süper Yardım Desteği ödemesi en fazla 1500 TL’ ye kadar verilmektedir. Bu ödeme büyük iller için geçerli olup illere göre oran değişiklik göstermektedir.

Devletten 2023 Süper Yardım Desteği ne kadar verilmektedir? Sorusuna şu şekilde cevap vermek mümkündür;

 • İstanbul, İzmir, Ankara için: 1500 TL
 • Antalya, Adana, bursa, Konya için: 1,085 TL
 • Mersin, Eskişehir, Sakarya, Erzurum için: 995 TL
 • Tokat, Zonguldak, Çanakkale için: 905 TL
 • Düzce, Şırnak, Yozgat için: 810 TL
 • Bolu, Bingöl için: 715 TL

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

53
513 Paylaşım, 53 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
37
Şaşkın
Başarısız Başarısız
121
Başarısız
Komik Komik
109
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
39
Helal Olsun!
lol lol
73
lol
Aşk Aşk
61
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
37
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
121
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir