Devlet Küçük Atölye Kurma Desteği Nedir, Nasıl Alınır?


76
745 Paylaşım, 76 points

Kendi işini kurmak birçok kişinin hayalidir. Ancak bir iş yeri açmak oldukça zor ve masraflıdır. Elinde yeterli maddi olanağı bulunmayan kişiler, işyeri açma konusunda zorlanır. Bu aşamada devreye devlet giriyor. Devlet desteği ile küçük atölye kurmak artık oldukça kolay hale geldi. Bu yazımızda size devlet desteği ile küçük atölye nasıl kurulur, devlet desteği nasıl alınır hakkında bilgi vereceğiz.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı desteği ile artık işyeri kurmak isteyenlerin hayalleri gerçeğe dönüyor. Bakanlık, küçük ölçekli işyeri açmak isteyenlere artık istihdam sağlayan kampanyalar sunuyor. Devlet tarafından verilen hibe kredileri sayesinde artık herkes çok daha kolay işyeri açma hakkına sahip olabilecek.

Devlet Küçük Atölye Açma Desteği Nedir?Devlet, bakanlık aracılığı ile işyeri açmak isteyenler için farklı destek paketleri geliştirdi. Bu destekleri sağlayan kurumlar şu şekilde;

  • KOSGEB
  • TÜBİTAK
  • Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı
  • Tarım ve Orman Bakanlığı
  • İŞKUR

Söz konusu kurumlar, işyeri kurmak isteyen girişimcilere destek sunuyor. Devlet Küçük Atölye Kurma Desteği de bunlardan birisi. Söz konusu destekten yaralanmak için girişimciler Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank ile yapılan anlaşma sonucunda destek kredilerini alabiliyor.
Her kurum, kendi bünyesinde farklı şekilde işyeri açacak girişimciler için destek paketleri hazırlamış durumda. Kurumların sunduğu bu destek paketlerine göz atalım…

Devlet Küçük Atölye Kurma Desteği Nasıl Alınır?

KOSGEB: KOSGEB, kendi bünyesinde vereceği Küçük Atölye Kurma Desteği kapsamında 14 farklı proje programı hazırladı. Bu kapsamda destek için başvuruda bulunan girişimcilere 500 bin TL’ye kadar faizsiz kredi desteği sağlanıyor. KOSGEB desteğinden yararlanmak isteyenler, gerekli belgeler ve iş planı ile kuruma başvuruda bulunabiliyor.

TÜBİTAK: TÜBİTAK, teknoloji temelli olma koşulu ile küçük atölye kurma desteği sağlıyor. Yeni ürün tasarımları ve yenilikçi iş fikirlerine sahip olan girişimciler için 150 Bin TL geri ödemesiz hibe kredi desteği sağlanıyor.

Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı: Vakıf, küçük atölye kurma desteği kapsamında kendisine başvuran girişimcilere 15 Bin TL kredi desteği sağlıyor. Vakıftan kredi desteği almak için herhangi bir kursa katılma ya da iş planı kabul ettirmek gibi şartlar da aranmıyor.
Tarım ve Orman Bakanlığı: Bakanlık bünyesinde verilen destek kapsamında, girişimcilere geri ödemesiz 30 Bin TL hibe veriliyor. Küçük atölye kurma desteğinden yararlanmak için 18 – 41 yaş aralığında olmak şartıyla veriliyor. Devlet desteği genel olarak kırsal kesinlerde kendi işini kurmak isteyenlere daha fazla ağırlık veriyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

76
745 Paylaşım, 76 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
73
Şaşkın
Başarısız Başarısız
39
Başarısız
Komik Komik
26
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
73
Helal Olsun!
lol lol
109
lol
Aşk Aşk
97
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
72
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
36
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir