Devlet, Her Vatandaşına 1700 TL Karşılıksız Yardım Ödemesi Yapacak


83
902 Paylaşım, 83 points

Devlet vatandaşlara 1700 TL karşılıksız yardım yapacağını açıkladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ ın Corona virüs döneminde aldığı kararın ardından vatandaşlara ödeme yapılması açıklaması geldi. Bu yazımızda Devlet, Her Vatandaşına 1700 TL Karşılıksız Yardım Ödemesi Yapacak başlığının detaylarını anlatacağız.

Devlet tarafından Corona virüs sürecinde vatandaşların mağduriyet yaşamaması için 1700 TL devlet ödemesi yapılmasına karar verildi. Bu kapsamda vatandaşlar, devlet tarafından belirlenen şartlara uygun olması durumunda 1700 TL ödeme alma hakkına sahip olacak.DEVLET, HER VATANDAŞINA 1700 TL KARŞILIKSIZ YARDIM ÖDEMESİ YAPACAK

Corona virüs döneminde vatandaşların maddi sıkıntı yaşamaması adına devlet tarafından birçok maddi destek sağlandı. Bu devlet yardımlarının birisi de tüm vatandaşlara yönelik sunulan 1700 TL devlet yardımı oldu.

Devlet tarafından verilen 1700 TL devlet yardımı her vatandaşa yönelik sunulmasının yanı sıra belirlenmiş şartlara uygun olanlara verilmektedir. Vatandaşlara 1700 TL devlet yardımı ile ilgili açıklana Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’ tan geldi.

DEVLET 1700 TL KARŞILIKSIZ YARDIM ÖDEMESİ ALMA ŞARTLARI NELERDİR?

Devlet 1700 TL Karşılıksız Yardım Ödemesi almak için öncelikle belirlenen şartlara uygun olmak gerekmektedir. Corona virüs döneminde vatandaşlara yönelik olarak sunulan 1700 TL devlet ödemesi kapsamında vatandaşların bu süreçte maddi olarak zorlanıyor olması yeterlidir.

Maddi sıkıntı yaşayan, Corona virüs sürecinde işinden ayrılmak zorunda kalan, birçok vatandaşı kapsayan 1700 TL devlet ödemesinden yararlanmak için ihtiyaç sahiplerinin öncelikle başvuruda bulunması gerekir.

DEVLET, HER VATANDAŞINA 1700 TL KARŞILIKSIZ YARDIM ÖDEMESİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Devlet, Her Vatandaşına 1700 TL Karşılıksız Yardım Ödemesi başvurusu için vatandaşların kimlikleri ile birlikte bağlı oldukları il ve ilçe valilik ve kaymakamlıklarında bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları üzerinden başvuruda bulunmak gerekir.

Başvuruda bulunan vatandaşlar, vakıf yetkililerinin incelemesi sonucunda gerçekten maddi desteğe ihtiyaç duyuyorsa devlet tarafından verilen 1700 TL devlet yardımını alma hakkına sahip olurlar.

EMEKLİLERE 1700 TL DEVLET YARDIMI ÖDEMESO NASIL ALINIR?

Vatandaşlara Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen 1700 TL yardımının ardından emekliler için de 1700 TL devlet ödemesi yardımı geldi. Emeklilik için herhangi bir çalışması olmayan, SSK, Bağ – Kur ya da Emekli Sandığı primleri yoksa ya da emeklilik için yeterli değilse ve bu nedenlere bağlı olarak emekli olunamıyorsa, bu kişilerin başvurusu sonrasında devletten 3 ayda bir 1700 TL devlet ödemesi alma hakkı doğmaktadır.

Devletten 1700 TL yardım ödemesi almak isteyen emekliler, oturdukları il veya ilçenin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları üzerinden nüfus cüzdanı ve dilekçe ile başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler. Başvuru yapabilmek için vatandaşların 65 yaşından büyük olması ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekmektedir. Belirlenen şartlara uyan tüm vatandaşlar devletten 1700 TL ödemesini alma hakkına sahip olacaklardır.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları, başvuruları inceledikten sonra şartlara uygun olan ve ödeme yapılabilecek durumdaki vatandaşlara belirlenen süreler içerisinde 1700 TL devlet yardımı ödemesini yapar. 1700 TL ödemesi, PTT üzerinden vatandaşlara sunulmaktadır. Ödemeye hak kazanmış muhtaç vatandaşlar ve emekliler, kendilerine en yakın PTT şubesi üzerinden kimlikleri ile 1700 TL devlet yardımını alma hakkına sahip olurlar.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

83
902 Paylaşım, 83 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
127
Şaşkın
Başarısız Başarısız
96
Başarısız
Komik Komik
70
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
143
Helal Olsun!
lol lol
33
lol
Aşk Aşk
21
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
117
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
81
Kazandım!
Pinar

15 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. 65 yaş üstüne var yaşı dolup emekli olayan vatandaşlar ne olacak böyle yardım olmaz olamaz

  2. Ben çok mağdurum işim yok durumum yok bayram gelecek benim ayakkabı alacak param yok sağdan soldan dilenci gibi para istiyorum borç ala ala borcum gırtlağama kadar çıktı sesimi kimse duymuycak sanırım

  3. Yardım istiyorum eşim çifçi geçimimiz çok zor durum evim kira yardım istiyorum lütven ziz den rica ediyorum kömür yardımı

    1. Hanımefendi merhabalar eee size ve eşinize kömür yardımı ve maddi yardım yapıcaz bize iletişim numaranız lazım olucaktır efendim

  4. işten çıkartıldım işkurdan işsizlik başvurusu yaptım devletin verdiği 1700 liralık destekten nasıl yararlanabilirim

  5. Benimde ihtiyacım var evim kira 3cocuk baklyorum eşimden ayrlldlmsu an madurumsesimi duyun arz ederim

  6. Hanımefendi merhabalar eee size ve eşinize kömür yardımı ve maddi yardım yapıcaz bize iletişim numaranız lazım olucaktır efendim

  7. Mrb bende issizim sosyal.yardimlasmadan yardim icin bas vuru yapiyorum her seferinde red cevabi geliyo benim.durumum gercejden cok kotu 6 ayda bir para cikiyo oda surekli gidip yardim talebimi yeniletiyom ama cogu zaman red cevabi aliyom ev kira ginluk is olursa calisiyom borcla diruyom oturdum evde surekli pislik cikiyo lağam patliyo parasizlikladan ev bulamiyom elekdirik su faturalarinda kira yardiminda bas vuru yaodim olumsuz cevap aliyom esinden ayrilmis dul bayanlara aylik veriliyo diyolar bana gelince red cevabi aloyom hic biseyim yok