Devlet Destekli İngilizce Kursları Hangileridir?


64
624 Paylaşım, 64 points

Günümüzde ikinci bir dil artık tercih olmaktan çıkıp bir zorunluluk haline geldi. Özellikle işe girişlerde mutlaka ikinci dil şartı aranır oldu. Hal böyle olunca bir işe girmeyi düşünen kişiler, öncelikle yabancı dillerini geliştirmenin yollarını aramaya başladı. Bu konuda en büyük destek elbette yine devletten geldi. Bu yazımızda devlet destekli olarak verilen İngilizce kursları hakkında bilgi vereceğiz.

Yabancı dil dendiği zaman akla ilk gelen dil İngilizce olmaktadır. Evrensel bir dil olması ve birçok ülkede geçerli dillerden birisi olması nedeniyle birçok kişi ikinci dil olarak İngilizceyi tercih etmektedir. Özellikle iş başvuruları öncesinde İngilizce kurslarına yoğunluk artmaktadır. Devletimiz bu durumda dil öğrenmek isteyen vatandaşlarının sorun yaşamaması adına ücretsiz olarak İngilizce dil kursları vermektedir.

Devlet Destekli İngilizce Kurslarını Nereler Verir?Günümüzde birçok ilde devlet destekli ücretsiz İngilizce kursu bulmak mümkündür. Bu kurslarda İngilizce yanı sıra başka dilleri de öğrenmek mümkündür. Devlet destekli olarak verilen İngilizce kursları için genel olarak sanat ve meslek edindirme kurslarına başvurmak gerekmektedir. Bu kurslarda ileri derece İngilizce öğrenmek mümkündür. Başlıca devlet destekli İngilizce kurslarını biraz daha yakından inceleyelim.

İstanbul Devlet Destekli İngilizce Kursları

Ülkemizin en büyük ve kalabalık şehri olan İstanbul’da devlet destekli çok sayıda İngilizce kursu bulunmaktadır. İsmek tarafından üstlenilen bu görev kapsamında temel, ileri seviye ve konaklama olmak üzere üç farklı dalda İngilizce dil eğitimi verilmektedir. Bunun için İsmek İngilizce kurslarına giderek başvuruda bulunmak yeterli olacaktır.

Ankara Devlet Destekli İngilizce Kursları

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Gazi Üniversitesi ortaklığı ile düzenlenen İngilizce dil kursları, Beltek üzerinden verilmektedir. Bunun yanı sıra Etimesgut Belediyesi’ne ait olan Etisem kurslarında da ücretsiz İngilizce kursu almak mümkündür. Ankara’da verilen yabancı dil eğitiminin en büyük özelliği, girilecek olan sınavdan 81 – 100 arası puan almak durumunda ücretsiz olarak İngilizce kursu alabilecek olmaktır.

İzmir Devlet Destekli İngilizce Kursları

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen İngilizce kursu İzmeb üzerinden sağlanmaktadır. Kursa 16 – 35 yaş arası herkes katılabilmektedir. İleri derecede İngilizce eğitimi veren bir merkezdir. İzmir genelinde 10 farklı yerde kurs alınabilmektedir.

Konya Devlet Destekli İngilizce Kursları

Örnek projeleri ile dikkat çeken Konya’da şehir merkezinde devlet destekli İngilizce kurslarından yararlanmak mümkündür. Bu merkezlerde temel, ileri derece ve konaklama seviyelerinde eğitim verilmektedir.

Kocaeli Devlet Destekli İngilizce Kursları

Kocaeli genelinde hemen her noktada İngilizce kursu görmek mümkündür. Ko – Mek İngilizce kursları ücretsiz olarak hizmet vermesiyle birlikte temel, ileri seviye, pratik İngilizce, seyahat, konaklama ve dış ticaret olmak üzere 6 farklı dalda İngilizce kursu verilmektedir. Bu kurslara alternatif olarak Gebze Belediyesi Gezmek İngilizce kursları üzerinden de İngilizce kursu alınabilir.

Bursa Devlet Destekli İngilizce Kursları

Bursa Büyükşehir Belediyesi, İnegöl Belediyesi, Osmangazi Belediyesi ortak yürüttükleri program kapsamında şehrin hemen her noktasında İngilizce kursları sunmaktadır. Bu kurslardan tüm Bursa halkının ücretsiz yararlanma hakkı bulunur.

Antalya Devlet Destekli İngilizce Kursları

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Kepez Belediyesi ortaklığı ile yürütülen program kapsamında Antalya’nın birçok yerinde ücretsiz İngilizce kursuna gitmek mümkündür.

Gaziantep Devlet Destekli İngilizce Kursları

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gamek İngilizce kursları ile ücretsiz olarak İngilizce dil eğitimi almak mümkündür.

Kayseri Devlet Destekli İngilizce Kursları

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan program kapsamında Kaymek kurslarında İngilizce dil eğitim almak mümkündür.

Halk Eğitim Merkezleri İngilizce Kursları

İngilizce kurslarının ciddi anlamda eğitim verdikleri iller bu şekildedir. Bunun yanı sıra her ilde bulunan Halk Eğitim Merkezleri de İngilizce dil eğitimi için oldukça etkin kurslar vermektedir. Bu kurslara yılın her ayı kayıt yaptırmak mümkündür. Ücretsiz olarak sunulan İngilizce dil kursları, ülkemiz genelinde hemen hemen her il ve ilçede bulunmaktadır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

64
624 Paylaşım, 64 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
36
Şaşkın
Başarısız Başarısız
121
Başarısız
Komik Komik
109
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
37
Helal Olsun!
lol lol
72
lol
Aşk Aşk
60
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
36
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
120
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir