Devlet Destekli Ev Kredisi Nasıl Alınır?


57
556 Paylaşım, 57 points

Yeni bir ev sahibi olmak isteyen gençlere ve diğer tüm vatandaşlara devlet yardımı kampanyası bir süre önce hayata geçirildi ve buna olan talep de bir hayli fazla. Birikim yaptığını kanıtlayan kişilerin banka hesaplarına belirli bir miktarda yardımda bulunan devlet, insanların ev alması için şartları daha da kolaylaştırmaya çalışıyor. Ancak bu sisteme dahil olabilmek için birkaç ufak şart da bulunuyor tabii ki. Sizlere tam da bu şartlardan bahsederek devlet destekli ev kredisi almak için yapmanız gerekenlere değineceğiz.

Devlet Destekli Ev Kredisi Almak İçin Şartlar Nelerdir?

Devlet desteği ile birlikte ev kredisi almak için aşağıdaki şartları sağlıyor olmanız gerekmekte;  • Hiçbir şekilde konut sahibi olmamak
  • Türk vatandaşı olmak
  • İlk evini Türkiye’den almak
  • Türk lirası türünden konut hesabı açmak
  • En az 3 yıl boyunca sistemde kalmak

Bankalar tarafından uygulanan ilk mecburi %25’lik peşinat miktarını biriktirmek için yukarıda bulunan şartları karşılayan her bir kişiye devlet %15 ile %20 aralığında yardımda bulunmaktadır.

Konut almak için para biriktirdiğini gerekli belgelerle kanıtlayan herkese belirli bir yüzdelik kredi yardımı yapan devlet, bu sayede hem emlak sektörünü canlandırmayı, hem de insanları ev sahibi yapmayı hedefliyor. Ayrıca projenin hayata geçirildiği ilk günden beri gayet başarılı işler çıkardığını ve birçok kişiye ev alması için yardımcı olduğunu da belirtmek gerek.

Sizler de devlet yardımı ile ev kredisi almak istiyorsanız herhangi bir bankanın şubesine giderek devlet destekli ev kredisi sistemine üye olmak istediğinizi belirtmeniz gerekiyor. Daha sonrasında bankalar sizin yukarıda sayılmış olan şartları yerine getirip getirmediğine bakacaktır. Kredi notu gibi değerlerin önemsiz olduğu bu sistemde devlet yukarıdaki şartları sağlayan herkese koşulsuz olarak bir miktar yardımda bulunmaktadır.

Devletin insanlara daha rahat ev almaları için yapmış olduğu bu desteğin sadece tek bir evle sınırlı olduğunu hatırlatmak gerek. Eğer bir eviniz varsa ve 2. evinizi de almak istiyorsanız ne yazık ki sisteme bir kez daha katılamazsınız. Devlet destekli kredi almak isteyen Türkiye vatandaşlarının işlemlerinde hız kazandırılması için birçok banka ekstra hiçbir bilgi talep etmemektedir. Ancak bunun tamamen bankaların inisiyatifine bırakılmış bir durum olduğunu da açıklamak gerek.

Kendinize bir ev alacağınızı ve bu doğrultuda birikim yapacağınızı kanıtlamanız halinde belirli şartları sağlıyorsanız kolaylıkla devlet desteğiyle ev kredisi alabilirsiniz. Bunun hiçbir bankayla kısıtlı olmadığını da söyleyeyim. Ziraat Bankası başta olmak üzere Türkiye içerisinde faaliyetlerine devam eden herhangi bir banka aracılığıyla devlet destekli ev kredinizi alabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

57
556 Paylaşım, 57 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
109
Şaşkın
Başarısız Başarısız
72
Başarısız
Komik Komik
60
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
112
Helal Olsun!
lol lol
25
lol
Aşk Aşk
12
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
109
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
72
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

2 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Alacağımız ya da Devletin istediği tutar limit ne kadar ? Ben de toplu para var , örnek veriyorum 30.000 tl bunu bankaya yatırıp alamıyor muyum ? sistem gün hesabı gibi mi? Fuzul ev vb gibi sistemler gib mi ?