Dershane Fiyatları Ne Kadar? LYG, LGS Hazırlık Güncel Dershane Fiyatları


88
895 Paylaşım, 88 points

Günümüzde birçok veli, okul eğitimine katkı sağlamak ve çocukların daha da iyi kavrayabilmesi amacı ile ek eğitimlere ihtiyaç duymaktadır. Bu amaçla birçok farklı dershane, velilerin bu ihtiyaçlarına cevap vermek adına ek eğitim programları düzenlemekte ve pekiştirici görevini üstlenmektedir. Bu hizmet karşılığında ise velilerden belirli ücret talep edilmektedir. Dershaneler tarafından talep edilen ücretler, verilen ders sayısı, saati vs. gibi nedenlere bağlı olarak farklılık göstermektedir. Bunun yanı sıra her yıl düzenli olarak fiyat artışı da yapılmaktadır. Bu yazımızda, dershanelerin güncel fiyatları hakkında bilgi vereceğiz.

Dershane Nedir?

Dershane, özellikle lise ve üniversite geçiş dönemlerinde öğrencilerin okul eğitimlerine destek amacıyla kurulmuş ve bilgilerin pekiştirilmesini sağlayan kurumlardır. Bilindiği üzere günümüzde ortaokulu bitiren her öğrenci, LGS adı verilen sınava girerek gideceği liseyi belirlemektedir. Aynı şekilde liseyi bitiren öğrenciler de hayallerindeki mesleği yapabilmek için üniversiteye gitmek zorundadır. Üniversiteye girebilmek için ise LYS sınavında başarılı olmak gerekmektedir. İşte bu başarının garantilenmesini sağlamak için özellikle veliler, dershanelerden yardım almayı düşünürler.

LGS ve LYS sınavları sonucunda başarılı olabilmek için çok çalışmak ve gayret göstermek gerekmektedir. Ancak çoğu zaman okullarda verilen eğitim bunun için yeterli olmaz. Öğrencilerin bol tekrar yapması, düzenli test çözmesi, deneme sınavları ile girecekleri sınavın bir nevi provasını yapması çok önemlidir. Ev ortamında bu ayrıntıların tam olarak yapılamayacağını düşünen veliler, bu konuda profesyonel destek almak için dershanelere başvurmaktadır.
Dershane Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Dershane fiyatları, kurumun adına, verdiği eğitime, öğretmen kadrosuna ve başarısına göre değişiklik göstermektedir. LGS ve LYS sınavlarında başarılı dereceler almayı başaran dershaneler fiyatlarını elbette ki biraz daha yüksek tutmaktadır. Bu fiyat çizelgesi, destek alacak öğrencinin gireceği derslere, ders saatlerine göre de değişiklik göstermektedir.

Bunun yanı sıra dershaneler her yıl düzenli olarak fiyat artışına da gitmektedir. Dershane fiyatlarında devamlılıkla birlikte erken kayıt yaptırmak da fiyat açısından avantaj sağlamaktadır. Öğrencinin başarısı da dershane fiyatları üzerinde etkilidir. Okul başarısı yüksek olan öğrenciler, sınavda da başarı sağlaması yönünden avantajlı olduğu için düşük ücrete tabi tutulabilir. Bunun yanı sıra kardeş indirimi ve seviye belirleme sınavında dereceye girmek de dershane fiyatları üzerinde etkili olacaktır.

En Bilinen Dershaneler Nelerdir?

Günümüzde birçok dershane olmasıyla birlikte en fazla ismi geçen ve tercih edilen dershaneler şu şekilde sıralanabilir;

 • Final Dershanesi
 • Uğur Dershanesi
 • Sakarya Dershanesi
 • Kültür Dershanesi
 • Sınav Dershanesi
 • Fatih Dershanesi

Sıraladığımız dershaneler, en tercih edilir kurumların başında gelmektedir. Dershanelerin 2019 – 2020 fiyat listeleri de açıklanmıştır. Buna göre dershanelerin belirlediği yıllık ücretler şu şekildedir;

 • Final Dershanesi: 6 bin – 12 bin TL arası
 • Uğur Dershanesi: 6 bin – 8 bin TL arası
 • Sakarya Dershanesi: 7 bin – 15 bin TL arası
 • Kültür Dershanesi: 6 bin – 10 bin TL arası
 • Sınav Dershanesi: 10 bin TL
 • Fatih Dershanesi: 8 bin – 15 bin TL arası


Fiyat aralıkları eğitim seviyesi, öğretmen kadrosu, öğrencinin seviyesi, ödeme şekli, LGS ve LYS gibi farklı konulardan dolayı değişiklik göstermektedir. Ortalama bir fiyat verilecek olursa, lise ve üniversite sınavına girecek olan öğrencilerin velilerinden 6 bin – 20 bin TL arasında bir ödeme talep edilecektir.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

88
895 Paylaşım, 88 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
238
Şaşkın
Başarısız Başarısız
144
Başarısız
Komik Komik
90
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
137
Helal Olsun!
lol lol
52
lol
Aşk Aşk
29
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
325
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
106
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

2 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir