DeFacto İş Başvurusu Personel Alımı Çalışma Şartları


75
745 Paylaşım, 75 points

Ülkemizde özellikle gençlerin büyük ilgi gösterdiği mağaza zincirlerinin başında DeFacto gelmektedir. DeFacto, 2003 yılından bu yana faaliyetlerine devam etmekle birlikte her geçen gün biraz daha büyümeyi de başarmaktadır. DeFacto mağazasına olan bu büyük ilgi nedeniyle birçok kişi, mağaza personeli olmak istemektedir.  Bu yazımızda DeFacto personeli nasıl olunur, DeFacto iş başvurusu, DeFacto personel alımı çalışma şartları hakkında bilgi vereceğiz.

DEFACTO HAKKINDA BİLGİ

DeFacto, 2003 yılından bu yana hizmet vermektedir. Hazır giyim sektörünün önce gelen markalarından birisidir. Kurulduğu günden bu yana yükselişine devam eden marka, bu yükselişini yeni şubeler açarak kutlamaktadır. Şube sayısının artmasına bağlı olarak da sürekli olarak personel alımı gerçekleştirilmektedir.

DEFACTO İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

DeFacto bünyesinde çalışanlar birden fazla konumda görevlendirilebilmektedir. DeFacto personel çeşitleri şu şekilde sıralanabilir,  • Satış danışmanı
  • Destek elemanı
  • Yönetici
  • Müdür
  • Müşteri danışmanı
  • Çağrı merkezi müşteri yetkilisi
  • İş analisti
  • Engelli personel
  • Stajyer

DeFacto mağazalarında personel olarak çalışabilmek için adayların lise mezunu, ön lisans mezunu ya da üniversite mezunu olması yeterlidir.

DeFacto personel başvurusu için öncelikle mağazanın resmi internet sitesi kullanılabilir. Site üzerinden DeFacto personel başvuru formu doldurularak başvuru işlemi gerçekleştirilmiş olacaktır. Bunun yanı sıra kariyer siteleri üzerinden DeFacto iş başvurusu yapmak mümkündür. Bu sitelerden hazırlanacak özgeçmiş ile birlikte DeFacto başvurusu yapılabilmektedir. İsteyen adaylar, DeFacto şubeleri üzerinden de başvuru yapma hakkına sahiptir.

DEFACTO ÇALIŞMA SAATLERİ NASILDIR?

DeFacto personel çalışma saatleri günlük 8,5 saat olarak belirlenmiştir. Haftalık olarak 45 saat çalışan personel, haftanın 6 günü çalışmak ve 1 gün izin yapmak hakkına sahiptir. DeFacto personeli olarak 1 yılını dolduranlara 14+1 günlük yıllık izin hakkı verilmektedir. DeFacto mağazaları genel olarak hafta sonları çok yoğun şekilde çalışmaktadır. Bu nedenle personelin genellikle hafta içi izin kullanması gerekmektedir. Hafta sonlarında çok gerekli olmadıkça izin verilmesi söz konusu değildir.

DeFacto Part Time personel ise haftalık 30 saat çalışmaktadır. Bu çalışma saati mağazanın durumuna göre belirlenmektedir. Çalışan 30 saatini ister 3 günde tamamlar ister 6 günde.

DEFACTO ÇALIŞMA KOŞULLARI NASILDIR?

DeFacto mağazalarına genel olarak genç ve dinamik personel alımı yapılmaktadır. Oldukça eğlenceli bir çalışma ortamına sahip olan DeFacto mağazalarında gün boyunca yüzlerce müşteri bulunmaktadır. Bu nedenle personelin sürekli ayakta durması ve müşterilerle ilgilenmesi gerekmektedir.  DeFacto, devletin çalışanlara sunduğu hukuki hakların hepsini çalışanlarına sunmaktadır. Bu nedenle yaşanan bir sorun karşısında çalışanların haklarını sonuna kadar arama hakkı bulunmaktadır.

DEFACTO PERSONEL MAAŞI NE KADAR?

DeFacto, yeni işe başlayan tecrübesiz personellere asgari ücretten ödeme yapmaktadır. DeFacto personel maaşı 2020 TL olarak söylenebilir. Bunun yanı sıra yol parası, yemek parası da verilmektedir. DeFacto personelinin tecrübesine bağlı olarak alacağı maaş da değişiklik göstermektedir. Tecrübeli bir çalışan ile acemi bir çalışan elbette ki aynı maaşı almayacaktır. Bunun yanı sıra DeFacto bünyesinde çalışılan kademeye göre maaş farklı olacaktır.

DeFacto çalışanları, her ay belirlenen satış kotasını doldurmaları durumunda prim alma hakkına da sahip olmaktadır. Prim miktarı, mağaza yoğunluğuna ve elde ettiği ciroya göre değişiklik göstermektedir. DeFacto’da çalışan müdürlerin maaşları Ek gelirler ile birlikte 5.000 TL’ye kadar çıkmaktadır.

DeFacto İş İlanları İçin Tıklayınız


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

75
745 Paylaşım, 75 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
12
Şaşkın
Başarısız Başarısız
99
Başarısız
Komik Komik
85
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
20
Helal Olsun!
lol lol
51
lol
Aşk Aşk
41
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
14
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
99
Kazandım!
Hatice

37 Yaşında Bilgisayar Mühendisiyim. Bilgi birikimimi negatif.net kullanıcılarına sunmaktan grur duyuyorum!

Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir