DeFacto Bayilik Nasıl Alınır Başvuru Şartları Nelerdir?


75
734 Paylaşım, 75 points

Mağazacılık sektörünün önde gelen isimlerinden birisi olan DeFacto, her geçen gün marka değerini biraz daha yükseltmektedir. Kısa sürede hızlı bir şekilde yükselişe geçen marka, hazır giyim sektöründe bayilik almayı düşünenlerin de ilk tercihleri arasında yerini aldı. Bu yazımızda DeFacto bayilik nasıl alınır, DeFacto bayilik başvuru şartları nelerdir gibi sorulara cevap vereceğiz.

DEFACTO NEDİR?

DeFacto 2003 yılında İstanbul merkezli olarak kurulmuştur. Hazır giyim sektöründe faaliyet gösteren marka, 2004 yılında ilk mağazasını açarak piyasaya giriş yapmıştır. Öncelikle kot pantolon üzerine satış yapan DeFacto, ardından bay – bayan ve çocuk giyimi üzerine birbirinden farklı çeşitte ürünler getirmiştir. DeFacto markasında kemer, cüzdan, çorap, çamaşır ve ayakkabı gibi aksesuarlar da satılmaktadır. Türkiye’de 300’den fazla şubesi bulunan DeFacto, 74 adet yurt dışı şubesine de sahiptir.DEFACTO BAYİLİK NASIL ALINIR?

Hazır giyim sektörünün öncü isimlerinden birisi olan DeFacto, 13 yıldır yer aldığı sektörde yer alan tüm şubelerini kendisi açmıştır. Bayilik vermeyi çok tercih etmeyen DeFacto, tüm şubelerini kendi bünyesinde açmaktadır. Ancak bayilik dışında DeFacto Corner Uygulaması adı verilen başka bir uygulama sistemini kullanmaktadır.

 

DEFACTO CORNER UYGULAMASI NEDİR?

DeFacto bayiliği almak mümkün değildir. Marka, kendisinin dışında başka kimseye bayilik vermemektedir. Ancak DeFacto Corner uygulaması ile bayilik dışında farklı bir şart verilmektedir. DeFato Corner uygulaması ile bayilik alamayan kişiler sahip oldukları mağazanın belirli bir köşesinde DeFacto ürünlerini satabilmektedir. Günümüzde Özdilek, Çetinkaya ve Boyner gibi büyük mağazalar, DeFacto Corner Uygulamasını kullanmaktadır.

DEFACTO CORNER UYGULAMASI ŞARTLARI NELERDİR?

DeFacto Corner Uygulaması şartları şu şekilde sıralanır;

  • DeFacto corner uygulamasına dahil olabilmek için prestijli ve oldukça büyük bir işletmeye sahip olmak gerekir.
  • DeFacto corner uygulamasına dahil olmak için en az 2 yıldır faaliyet gösteriyor olmak gerekir.
  • DeFacto corner uygulaması ile çalışılan firmalara kurumsal satış gerçekleştirilir. Mağaza, ürünleri toptan fiyatına alarak satabilmektedir.
  • DeFacto corner uygulamasına dahil olan işletmeler, DeFacto ürünlerini etiketi üzerinden satmak zorundadır. Daha yüksek ya da alçak fiyata satış yapılması mümkün değildir.
  • DeFacto corner uygulamasına dahil olan işletmeler, mağazalarının içerisinde özel bir yer ayarlayıp DeFacto ürünlerini bu alanda sergilemek zorundadır.

DEFACTO DÜKKAN KİRALAMA ŞARTLARI NELERDİR?

DeFacto ile çalışmak için dükkan kiralama yöntemi de kullanılabilir. DeFacto mağaza şartlarına uygun yerlerde bulunan bir dükkana sahip olanlar, dükkanlarını mağazaya kiralayabilir. DeFacto dükkan kiralama şartları şu şekildedir;

  • DeFacto markasına kiralanacak olan dükkanın AVM gibi işlek bir yerde olması gerekir.
  • AVM dışında açılan DeFacto mağazaları birkaç katlı olarak tercih edilmektedir.
  • En küçük DeFacto mağazası 500 metrekare büyüklüğündedir. Daha altında büyüklüğe sahip dükkanlar kiralanmaz.
  • DeFacto bazı AVM’lerde iki farklı şube açmaktadır. Bunun nedeni, büyük ve çocuk giyim için farklı mağazaların kullanılabilmesidir.
  • AVM’lerde yer alan dükkanlardan giriş yapısına en yakın olan DeFacto mağazası olarak ilk tercih edilendir.

DEFACTO BAYİLİK İLETİŞİMİ NASIL SAĞLANIR?

DeFacto ile DeFacto Corner uygulaması üzerinden ya da dükkan kiralama şeklinde çalışabilmek için öncelikle başvuruda bulunmak gerekir. Başvuru şartlarının ardından uygun olan kişilere dönüş yapılacak ve kira sözleşmesi imzalanacaktır. DeFacto ile anlaşarak çalışmaya başlayan mağazalar ya da dükkan kiralayan kişiler uzun süre oldukça karlı kazanç elde edebilecektir. DeFacto ile çalışmaya başlamak için iletişim telefon numarası, e – mail adresi ya da internet sitesi kullanılabilir.

DeFacto bayilik iletişim telefon numarası: 0 850 222 27 15

DeFacto bayilik iletişim e – mail adresi: [email protected]

DeFacto bayilik iletimi internet sitesi: www.defacto.com.tr


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

75
734 Paylaşım, 75 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
72
Şaşkın
Başarısız Başarısız
37
Başarısız
Komik Komik
25
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
72
Helal Olsun!
lol lol
108
lol
Aşk Aşk
96
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
72
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
36
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir