Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Nasıl Ulaşabilirim?


81
789 Paylaşım, 81 points

Türkiye Cumhuriyetinin en üst makamındaki kişi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Recep Tayyip Erdoğan, ülke ile ilgili kararlara son noktayı koyan, ülkeyi yöneten kişidir. İnsanların dertleri, sıkıntıları, sorunları olduğu zamanlarda veya çaresiz kaldıkları bir durum olduğunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ulaşarak yardım isteyebilir. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, her zaman halkının yanında olan ve yardım isteyenlerin elinden tutan birisi olmuştur. Bu yazımızda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a nasıl ulaşabilirim sorusuna cevap vereceğiz.

İnsanlar yaşamları boyunca sıkıntılı, zorlu ve çaresizlik içinde kaldıkları dönemler geçirebilirler. İşsiz kalabilirler, borç içinde olabilirler, dertlerine deva arayabilirler. Böyle durumlarda ellerinden tutacak ve onlara destek olacak bir kişiye ihtiyaç duyarlar. Bu tür sorunların kökten halledilmesinde en etkili kişi kuşkusuz devletin en üst makamında yer alan cumhurbaşkanıdır.CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A NASIL ULAŞABİLİRİM?

İçinde bulunulan durumdan kurtulmak için cumhurbaşkanından yardım istemek mümkündür. Günümüzde birçok insan sorunları için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ulaşmış ve kısa sürede bu sıkıntıdan kurtulmuştur.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a nasıl ulaşabilirim sorusunun cevabına dört farklı yolla cevap verilebilir. Bu yollar;

 • CİMER üzerinden Cumhurbaşkanına ulaşmak.
 • Cumhurbaşkanlığı telefon numaraları üzerinden Cumhurbaşkanına ulaşmak.
 • Posta yolu ile Cumhurbaşkanına ulaşmak.
 • Danışmanlar ve Bakanlar üzerinden Cumhurbaşkanına ulaşmak.

CİMER ÜZERİNDEN CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A NASIL ULAŞIRIM?

CİMER, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’nin kısaltılmış adıdır. Vatandaşlar CİMER üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a kolaylıkla ulaşabilirler. CİMER üzerinden her türlü sorun, soru, görüş, teşekkür ve şikayet belirtilebilir.

CİMER ONLİNE BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

CİMER’e internet üzerinden başvuruda bulunmak mümkündür. CİMER’e internet üzerinden yazarak Recep Tayyip Erdoğan’a ulaşmak için iki farklı yöntem kullanılır. Bunlardan birisi Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi internet sitesi üzerinden başvurmak, ikincisi ise e – devlet üzerinden başvuruda bulunmaktır.

CUMHURBAŞKANLIĞI İLETİŞİM MERKEZİ İNTERNET SİTESİ ÜZERİNDEN CİMER BAŞVURUSU NASIL YAPILIR

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi İnternet Sitesi üzerinden CİMER başvuru şu şekildedir;

 • Birinci Adım

Öncelikle Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi resmi internet sitesine gidilir.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi Resmi İnternet sitesine gitmek için TIKLAYIN

 • İkinci Adım

Ana sayfada yer alan “Başvuru yap” kısmına tıklanır. Açılacak olan form eksiksiz şekilde doldurulur.

 • Üçüncü Adım

Forma girilen cep telefonu numarasına onay kodu gelir. Bu kod sisteme girildikten sonra 3 adımlı bir form doldurulacaktır.

 • Dördüncü Adım

İlk adında formu dolduran kişinin kimlik bilgileri, eğitim durumu, e – posta adresi ve başvuru nedeni (istek, şikayet, ihbar, görüş, öneri, bilgi alma) yazılır.

 • Beşinci Adım

İkinci formda en az 1500 karakter olacak şekilde mesaj açık ve net olarak yazılmalıdır. Bu kısımdan eklenmek istenirse dosya ya da görüntü eklemek de mümkündür.

 • Altıncı Adım

Tüm bilgilerin doldurulmasının ardından “Tamamla” yazan butona basılır ve tüm bilgiler CİMER’e gönderilmiş olur. Bu formu doldururken hakaret, küfür ve kötü söz içeren cümleler kurulmamasına dikkat etmek gerekir.

E – DEVLET ÜZERİNDEN CİMER BAŞVURUSU NASIL YAPILIR

CİMER’ e başvuruda bulunmak için e – devlet sistemi de kullanılabilir. E – devlet üzerinden CİMER başvurusu şu şekildedir;

 • Birinci Adım

E – devlet sistemine T.C. kimlik numarası ve şifre ile giriş yapılır.

 • İkinci Adım

Sayfaya girdikten sonra arama motorunun olduğu kısma “Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi” yazılır.

 • Üçüncü Adım

Açılan sayfada yer alan “Uygulamaya Git” butonuna basılarak formun doldurulacağı sayfaya ulaşılır.

 • Dördüncü Adım

Buradan da 3 aşamalı form doldurma sistemine geçiş yapılacaktır. İlk forumda kişisel bilgiler, forum doldurma gerekçesi gibi bilgilerin doldurulması gerekir. İkinci kısımda mesaj ayrıntılı ve anlaşılır bir şekilde yazılır ve “Tamamla” butonu üzerinden gönderilir.

MEKTUP İLE CİMER BAŞVURUSU NASIL YAPILIR

Mektup ile CİMER başvurusu şu şekildedir;

CİMER üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ a ulaşmak için mektup yöntemi de kullanılabilir. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne mektupla ulaşmak için yazılmış olan ve içerisinde dilek, istek, şikayet, öneri gibi bilgilerin yer aldığı mektup, Başbakanlık, Bakanlıklar, Valilikler ya da Kaymakamlıklar içerisinde yer alan Halkla İlişkiler Bürosu üzerinden gönderilebilir. Mektup içerisinde talebin net bir şekilde verilmesi çok önemlidir. Zarf üzerine ise mektubu gönderen kişinin adı – soyadı ve adres bilgilerinin eksiksiz olarak girilmiş olması gerekir.

TELEFON İLE CİMER BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Telefon ile CİMER başvurusu şu şekildedir;

CİMER üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ulaşmak için telefon hattı da kullanılabilir. CİMER telefon başvuru numarası ALO 150 olarak bilinir. Bu numara üzerinden kişisel kimlik bilgileri verildikten sonra CİMER personeli tarafından kişinin talep, istek ve şikayetleri kolaylıkla alınabilir. ALO 150 CİMER hattı ücretli bir hattır. Yapılan görüşmeler, sabit telefon hattı ile yapılan görüşme kadar ücretlendirilir. Cep telefonu üzerinden yapılan aramalarda ise pakette yer alan dakikadan düşürülecektir. Bunun dışında ekstra bir ücret talep edilmez.

CİMER BAŞVURULARINDA KİMLİK BİLGİLERİ GİZLENEBİLİR Mİ?

CİMER başvurusu sırasında kimlik bilgilerini gizlemek mümkündür. Başvuru sırasında başvuru türünü “İhbar” olarak seçen bir kişinin kimlik bilgilerini vermesine gerek yoktur. Kimlik bilgilerinin verilmemesi, başvuru değerlendirme sürecini etkilemez. Kimlik bilgilerini gizlemek için form doldurma aşamasında yer alan “Kimlik bilgilerim gizlensin” kutucuğunu işaretlemek yeterli olacaktır. Bu kutunun işaretlenmesinin ardından kişinin kimlik bilgileri hiçbir şekilde görüntülenemez. Kimlik bilgilerini gizleyerek başvuruda bulunmuş olan kişilerin sonuç ile ilgili bilgilendirilmesi verdikleri e – posta adresi üzerinden yapılır.

CİMER BAŞVURU SORGULAMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

CİMER başvuru sorgulama işlemi için izlenmesi gereken yol şu şekildedir;

 • Birinci Adım

CİMER resmi internet sitesine girilir.

 • İkinci Adım

Sitede yer alan “Başvuru Sorgula” sekmesine basılır. Açılan sayfada bir form doldurulması istenecektir.

 • Üçüncü Adım

Formun doldurulmasının ardından cep telefonuna gönderilen onay kodunun sisteme girilmesi ile “Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi başvuru Sorgulama” seçeneği üzerinden başvuru sorgulama işlemi gerçekleştirilecektir.

CİMER’E YAPILAN BAŞVURU İPTAL EDİLEBİLİR Mİ?

CİMER başvurusu yapmış olan kişi, bazı zamanlarda bu başvuruyu iptal etmek isteyebilir. CİMER başvurusu iptali için yapılması gereken, yeni bir CİMER başvurusu yapmaktır. Yeni CİMER başvurusu içerisinde iptal edilmesi istenilen başvuruya ait tarih ve başvuru sayısı ile birlikte iptal gerekçesi belirtilmelidir. Bu talebin CİMER personeline ulaşmasının ardından başvuru iptal edilecektir.

CİMER BAŞVURUSU NE ZAMAN NASIL YAYIMLANIR?

CİMER’e farklı yollardan yapılan başvuruların cevaplanması yaklaşık 1 ay içerisinde gerçekleştirilir. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ulaşmak için gönderilmiş olan mesajın cevabı formda yer alan e – posta adresine iletilecektir.

CUMHURBAŞKANLIĞI TELEFON NUMARASI ÜZERİNDEN CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A NASIL ULAŞABİLİRİM?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ulaşmanın bir diğer yolu cumhurbaşkanlığı telefon numaralarını kullanmaktır. Cumhurbaşkanlığı telefon numaraları üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ulaşmak için aranması gereken telefon numarası 0312 525 55 55 olarak bilinir. Bu numara, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Santral numarası olarak bilinir. Cumhurbaşkanlığı üzerinden Erdoğan’a ulaşma telefonları şu şekilde sıralanabilir;

 • Cumhurbaşkanlığı Santral numarası: 0 312 525 55 55
 • Cumhurbaşkanlığı Santral faks numarası: 0 312 525 58 31
 • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ait telefon numarası: 0533 748 32 54
 • Binali Yıldırım’a ait cep telefonu numarası: 0532 218 47 77
 • Cumhurbaşkanlığı Genel sekreterinin numarası: 0312 470 12 00
 • Devlet Denetleme Kurulu telefon numarası: 0 312 470 25 00
 • Cumhurbaşkanlığı Basın Danışmanı telefon numarası: 0 312 470 20 68

Tüm bu telefon numaraları üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a kolaylıkla ulaşmak mümkündür. Cumhurbaşkanı, kendisine ulaşan kişilerin sıkıntı, sorun ve dertleri ile kısa sürede ve yakından ilgilenmesi ile bilinir.

POSTA GÖNDEREREK CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A NASIL ULAŞABİLİRİM?

Posta göndererek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ulaşmak için cumhurbaşkanlığı adresine mektup göndermek yeterlidir. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iletilmek istenen mesaj mektup olarak yazıldıktan sonra bir zarfın üzerine konularak cumhurbaşkanlığına gönderilebilir. Zarfın üzerine kişinin iletişim bilgileri ve Cumhurbaşkanlığı adres bilgileri mutlaka yazılmalıdır. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yazılan mektup, PTT şubeleri üzerinden kolaylıkla gönderilebilir.

Cumhurbaşkanlığı posta adresi şu şekildedir;

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi 06560 Beştepe / ANKARA

DANIŞMANLAR VE BAKANLAR ÜZERİNDEN CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A NASIL ULAŞABİLİRİM?

Danışmanlar ve bakanlar üzerinden de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ulaşmak mümkündür. Danışmanlar ya da bakanlar üzerinden Erdoğan’a ulaşmak için kullanılabilecek birçok yol vardır. Bu yollardan birisi de sosyal medya hesaplarıdır. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ulaşmak isteyen kişiler, danışmanları ya da Bakanlara ait olan sosyal medya hesaplarına özel mesaj atma yolu ile kolaylıkla Cumhurbaşkanı ile iletişim sağlayabilirler.

SİZ DE CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A ULAŞARAK DERDİNİZİ, SIKINTINIZI ANLATMAK, YARDIM İSTEMEK, İHBARDA BULUNMAK, ŞİKAYETİNİZİ BİLDİRMEK YA DA ÖNERİDE BULUNMAK GİBİ HAKLARINIZI KULLANABİLİRSİNİZ. CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A ULAŞMAK İÇİN YUKARIDA ANLATTIĞIMIZ SEÇENEKLERDEN SİZE UYGUN OLANINI DENEYEBİLİRSİNİZ. BUNUN DIŞINDA YORUM KISMINDAN DERDİNİZİ, SIKINTINIZI YAZARAK MESAJINIZI GÖREN KİŞİLERİN SİZE BU KONUDA YARDIMCI OLMASINI DA SAĞLAYABİLİRSİNİZ.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

81
789 Paylaşım, 81 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
110
Şaşkın
Başarısız Başarısız
75
Başarısız
Komik Komik
63
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
119
Helal Olsun!
lol lol
25
lol
Aşk Aşk
13
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
115
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
77
Kazandım!
Pinar

15 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. sayın cumhur başkanım ben bir engelliyim siz engellileri çok seviyonuz eşim öldü amasyadan ankaraya sizi görmeye geldim bana bir ev yaptınız allah sizden razı olsunben size ve ailenize hep dua ediyom ne olursunuz beni kabul edin ben bunu birine yazdırdım telimi veriyom beni ne olursunuz arayın senin ayaklarının altını öperim cumhur başkanım

 2. Sayın Cumhurbaşkanım;Öncelikle sizi çok seviyorum.O kadar işinizin arasinda sorunumla rahatsiz ettigim icin özur diliyorum.2006 yılinda öldürulüp parca parça kesilerek organları satılan Abim Mustafa Çabuk un Katilleri dışarda gezdiriliyor.Hanimı ve Dostuna cezaverdiler.Digerleri dışarda ilk 7 yılda 8 kez dügmeye basilmasına yani tutuklamalara Baronlar engel oluyor.Şahitim vede canlı canlı bildiklerim var.Şimdide yıllarca 2008/2064 Cinayet Taşıma Dosyası hakkında Adliyeye gittigimizde biz müştekilere Bilgi verilmiyor.Görüşmeye bile almiyor sayın hakimimiz katiple haber gönderiyor emniyette yazi yazdim diye.Sayın Cunhur başkanim Garibanın Hamisi Reisim.Cok sayida sahit,Belgeler vede deliller olan bir dosya faili mechule düşürulür mü?Ben bu dosyayi faili mechulden çıkartmaktan bıktim onlar faili mechule düşürmekten bıkmadı.Jandarma taa 2006 da dosyayı bitirdi Sayın Savcimız Ayhan AY’a teslim etmişti halbuki.Bizede senin abinin katilleri Hanimi,dostu,oglu,kızı,kardeşleri,Annesi,Babası,2baldızi birde polis salih kargin demişlerdi.ilk savcı Ayhan Ay davaya zarar verdigi ićin Azlettim.Sonraki sayin savcimiz Salih Kilıçdag o zaman azletmedigim Avukatimiz Meral Kosara oglunu kızinı 3 kardeşini 3 gun sorguya alıcam ardindanda Tutuklanmalari icin sevk edicem demişti.Gene SUC ÖRGUTLERI ENGEL OLDULAR.Sayin cumhurbaskanım Aksaray Adliyesindeki ve Aksaraydaki sağliktaki orgüt ayni.Adalet tecelli etmeyince onlarda benimle uğraşiyorlar yillardir benim zararima oynamadik oyun bırakmDilar devleti dahi aylik 2 buçuk trilyon zarara ugrattilar yillarca.Ilk savcı Ayhan Ay Adli Tipda dahi örgütün çeşitli oyunlarina müdahale etmedi.Onlarin istediklerini yapti.adli tipda Abimin kol ve bacak IN DNA sı ile Oğlunun DNA sı nın tutmayacagini bildiklerinden Rahmetli babamida istanbula gonderttiler.Allahdan Abim Mehmet Çabuku adli Tipa göndermeyipde kendim gittim oyunlarinı deşifre ettim.Yoluna Kurban oldugum Reisim 2008/2064 Dosyasinda ne zaman Tutuklama için dügmeye basılacak ve bu dosya hakkinda tarafımıza bilgi verilnesini,Neden 12 yıldır faili mechulde tutuluyor Tarafimiza bilgi verilmesi ve Tutuklamalar için bizlere yardim etmenizi Talep ediyorum.Bu Dava Aksaray Adliyesine bir beden buyük geldi.

 3. Sayın Cumhurbaşkanım Aksaray adliyesindeki Savcilarimda Hakimlerimde gercekten cok zor durumda.örnegin ilk Savcimızı Ayhan Ay’ı polis Salih Kargın olur olmaz kisilere arattirması gibi.Bana ulaşılabilmesi için Telefon Numaram:Sayın Cumhurbaşkanım ve Sayın Adalet Bakanım Yukarıdaki bahsettigim büyük sıkıntılarım için yardımlarınızi Talep ediyorum.

 4. Sayın Cumhurbaşkanım,Sayın Adalet Bakanım Yardımlarıniza ihtiyacım var Telefon Numaram

 5. Sayın Başkanım,
  Ben herkesin tanıdığı ve sevdiği Ben Fero (Ferhat Yılmaz). Sizi çok seviyorum bir gün beni arayın

 6. Sayın başkanım ve eşi Emine hanım emine hanım size sesleniyorum ne olur duyun sesini benim oğlum öldürüldü daha onsekiz bile değildi 2014de öldüren güven Arabacıoğlu dışarda elini kolunu sallayarak geziyor Ahmet er mezarda benim bir oğlum daha var bundan birbucuk ay önce geride kalan oğlumu sormuş zanlı yerine söylemiş İzmir Buca dayım demiş korkuyorum çaresizim ben en iyi siz anlarsınız beni dokuz ay karnında tasidigim oğlumun neden öldürüldüğünü bilmiyorum yedi yıl oluyor zanlı suç aletini makkeme vermedi neyle vuruldu bilmiyorum tek bildiğim kesici alet olay yeri inceleme olmadı ne olur ablam duyun sesimi burda cumhuriyet savciligina dilekçe verdim bana koruma verilmiş ben kendimi koruma istemiyorum geride kalan oğlumun başına birşey gelecek diye korkuyorum çaresizim ben anneyim dayanacak gücüm kalmadı artık sesimi duyun Allah rızası için çocuklarım sizlerinde evladı ben oğlum Ahmet er in neden öldürüldüğünü bilmek istiyorum ben devlete sığındım tütün ellerimden emine hanım ne olur sizde annesiniz ne olursunuz küçük oğlum yirmi yaşında asker kağıdı geldi devletin çocukları ben ekmek istemiyorum su istemiyorum ben oğlum Ahmet er in hakkını arayın daha ağzında süt dişi vardı oğlumun 05373034419 benim numaram aydın Söke’de oturum ne olur yardım edin lütfen duyun sesimi bu yüreği yanan anneye ne olur saygılar sunuyorum

 7. Sayın başkanım ismim Gültekin tekirdag kapakli ilçesinde oturuyorum Bel fıtığim var 5 kişi yaşıyoruz en ufakları 5 aylik kizim çalışamıyorum sizden ricam lütfen kirada oturuyorum işsizlik 1800 alıyorum lütfen maddi destek arz ediyorum ilginize şimdiden teşekkür ederim